bugün

Savaş kadar iğrenç bir şey olamaz,
Barışçıl, beğitimli ve mantıklı insanlar savaşmayı reddeder,

Barışçıl insanlar mantıklıdır, üretkendir,

Bakalım barış dini (!) barışçıl insanlar nasıl tanımlanıyor,

--mağarada duyulannsesler--
"hem size ne oluyor ki, allah yolunda: "ey rabbimiz! bizleri bu halkı zâlim olan memleketten çıkar, bize katından bir kurtarıcı gönder" diye yalvarıp duran zayıf ve zavallılar, islam uğruna savaşa çıkmıyorsunuz?" (4-75)
--mağarada duyulan sesler--

"Zayıf ve zavallılar"
Neden ? Çünkü istek üzerine savaşıp insan öldürmediler,

Bu din çok iğrenç, midemi bulandırıyor.
Savaşmayan insanın aşağılanması kadar doğal bir şey yok ki. Ya ne olacaktı seninle savaşmaya gelenlerle yada birilerini öldürenle problemi konuşarak mı halledecektin. Kuran'da hunharca bir savaş tek bir yerde bile yoktur. Kuran'ın geneline baktığında yalnızca seninle savaşan ile savaşabileceğin(nefsi müdafaa ve din uğruna savaşanlarla savaş) yazar. Hatta insan hayatı o kadar değerlidir ki bir kişiyi öldürmenin tüm insanlığı öldürmüş olmak gibi feci olduğunu, hatta ve hatta senin bir yakınını biri durduk yere öldürmüşse kısas olarak senin de onun ölmesini isteyebileceğini Allah söylerken ardından da ama affedersen bu daha da iyidir der. E sen de bi zahmet seninle savaşana, canlarına kast edildiği için senden yardım bekleyen zayıfları kurtarmak amacıyla onları öldürmek isteyenlere, sonunda kızlara ve kadınlara tecavüz edilip çocuklar öldürüleceğini bir savaşta eğer erkek isen bir karşılık verirsin herhalde. Bu dünyanın her toplumunda izlediğimiz Hollywood filmlerinde bile böyle. Eğer bunu idrak edemeyecek kadar korkak yada mal isen diyecek birşey yok(tam buraya ağır bir ifade koymuştum değiştirdim).

Dipnot: Girime eksi veren şahıs, gerçek gerçektir. Sen beğenmesen de...
Türkler savaşçı bir millet olduğu için sıkıntı yok.
Savaş hoş olmasada hayatın kaçınılmaz gerçeğidir.şimdi ABD ve Rusya Afganistan'a girdi işgal için biri 80 de diğeri 11eylülde.millet naptın hoşgeldinmi dicektim.gelibolu savaşı millet savaşmayıp teslimi olsaydı.saçpa sapan konuşmayın masal aleminde değilsiniz.
Barış (!) dini ve üyelerini gün yüzüne çıkartmıştır,
Savaş çıkarsa koyun gibi cephelere koşmak gerektiğini savunan "barış" dini üyeleri şaşırtmamıştır,

Hükümdar ın istemesi sonucu, birbirlerini tanımayan insanların birbirlerini öldürmesinden ibaret olan savaşlara katılmayan barış yanlısı insanlara hakaret eden ve aşağılayan dindir,

Bu iğrenç dinin üyeleri, ölüm sonrası ödüllendirilme ümidi ile savaşma hevesine sahipler, bunu belli ediyor sayın "savaşlar doğanın gereği" ci ahmaklar.