bugün

bir efsaneyle başlayalım:

"bu sayfadaki yazıların hepsini okudum ve mahmut, sen haksızsın ****. seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.

saçını ömer çelakıl'ın tıraş ettiği kafaların mucize çıkarmaya çalıştığı kıyas. elbette hiçbir bilimsel dayanağı yok, ampirik veriler bükülerek bile mucizeye evrilememiş.

son olarak, küçük görünen hesap hatasını biraz daha büyütecek bir öneride bulunayım. karaların yüzölçümüne bu iddiada bulunanların taş kafalarını da ekleyelim derim. o kadar taş eklenince iki rusya daha çıkar.
Bu güne kadar sözlükte o kadar yazı yazdım, ama kuranın insan ürünü olamayacağı hakkında bir yazı yazdım ve her entrysinde bana şerefsiz, karaktersiz diyen bir yazarla tanıştım. Ben ne yaptım anlamadımki

Dipnot:cidden bak annenle bir tanışıklığım olmuş olamaz. bu matematiksel olarak çok zor. Yani başka türlü bana nasıl bu kadar kızmış olabilirsin ki.
adam karaktersiz beyler, yormayın boşa kendinizi..

daha doğrusu geri zekalı..

tonla insan laf anlatıyor, hala aynı şeyi copy paste yapıp duruyor..

Resmen orgy yaptık adamla halen daha aynı şeyi ısrarla yazıp duruyor..

yav he he diyiverin de belki susar..
Yav sen beni donuzlamadın mı ne güzel kurtulmuştum senden.

Lütfen beni gene donuzla.
Kardeş o zaman diyorsun ki "bu allahın bir mucizesidir kaynak götüm.".

Amma tartıştınız amk konusunu koyun gitsin akışna ya.
Oran olduğu için öyle zaten. Yaptığımız hesapta pay paydadan küçük olduğu için çıkan rakam 0 ile 1 arasında bir rakam olacak. Bir rakam 0,3ün sonunda diğeri ise 0,4ün başlarında. Ve bu oranı bulduğumuz sayılar zaten değişken sayılar. Gün içinde karaların yüzölçümü artıyor da düşüyor da, denizlerinde aynı şekilde. Ayrıca buzulların kara mı deniz mi kabul edildikleri ayrı bir muamma. Sonuç 0,2ye 0,5 falan çıkmıyor. Değişken sayılar üzerinden yapılan bir hesap. Ve bı hesabı yapın diye bize kuran emretmiyor. Biz zaten inanıyor olduğumuz kitapta ilginç benzerlikler görüyoruz.
Ya kardeş 0,037 sıfıra yakın bir sayıdır tamam da, 0,375 ile 0,412 de sıfıra yakın sayılar. Problem burada zaten. Senin o 0,037 dediğin dünya alanını hesaplarken çarpıldığı için 0,37 de oluyor, 37 de oluyor 37000 de oluyor. Fark büyüyor çarpıldıkça. Olayı bu. O yüzden çok da büyük bir mucize değil.
Bu arada kuranda deniz kelime aramasını bahr ile arapça olarak yaptım ve 35 sonuç çıkıyor çünkü meallerde gemileriniz yüzer denen yerde direkt denizde yüzer diye de yazan var. bunlardan 3ünde ise deniz sıfat tamlaması durumunda. deniz ürünü gibi.

Ama ne olursa olsun, hatta biz yanlış yorumda bulunuyor da olalım bu bizim hatamızdır. Kur'an da şu kadar kelimeye şu kadar kelime düşüyor falan demiyor. Ama biz inananlar tabi ki onda bazı şeyler bulmaya çalışıyoruz. Dün itibariyle kuranda bilimsel gerçekler başlığıyla 80den fazla entry girdim 2-3 tanesine takılıp kaldınız. Bir hata varsa da o hata tabi ki biz insanlara ait.
ilk entry'i silme sebebim direkt siteden kopyala yapıştır yeni entry girmem sebebiyledir çünkü sitede detaylıca anlatıyordu.
(bkz: kur an ın kelime uyumlarındaki sayısal mucizeler)
mucizeler.com'dan alınmıştır.

kuran’da “kara (el-berr)” kelimesi 12 defa geçmektedir. buna karşılık “deniz (el-bahr)” kelimesi ise 32 defa tekrarlanmaktadır. (“el-bahr” ifadesi, denizler gibi göl, ırmak benzeri büyük suları da ifade eder). “kara (el-berr)” kelimesi kuran’da sadece “el-berr” formunda 12 kez geçer, bu 12 geçişin 9’unda “deniz” kelimesiyle geçmesi de bu kelimeyle kuran’daki ilgisini gösterir. bu 9 seferde de “deniz” kelimesinin sadece “el-bahr” formuyla beraber kullanılması, kelimenin bu formuyla ilişkilendirildiğini gösterir. aynı ayette geçişlerin yanına kitaptaki tabloda (sayfa: 305) yıldız koyduk. (deniz kelimesi ayrıca 8 çoğul ve 1 kez de “el” bilirlilik takısı olmadan geçer.) eğer “kara (el-berr)” kelimesinin tekrar adedinin “deniz (el-bahr)” kelimesinin tekrar adedine oranını alırsak ; 12/32 = 0.375 eder.

yeryüzünün toplam yüzölçümü 510 milyon km² kadar bir alandır. bunun 360 milyon km² kadarı denizlerden oluşmaktadır. 15 milyon km² kadar bir alan ise buzullarla kaplıdır. (24. sure 40. ayetteki, belirlilik takısı almaksızın 1 kez geçen “bahr” kelimesi, buzullara karşılık geliyor olabilir mi acaba?)bunun dışında 135 milyon km² kadar bir alan karalardır. eğer yeryüzündeki karaların denizlere oranını alırsak; 135 milyon km² / 360 milyon km² = 0.375 eder. bu oranın bu kadar ince bir şekilde paralellik göstermesini tesadüflere bağlamak mümkün mü ?
geri zekalılık, zeka geriliği hakaret değil bilimsel gerçekliktir..

geri zekalılıkta diretmenin altyapısı ile yine sosyolojik bir tanımlama sayılabilecek karaktersizlik, temelsizlik, ahlaksızlık ya da daha sert ve kaba tabirle şerefsizlik olarak geçer..

özelden ananı mı siktim diye mesaj atmaya benzemez..

bu yüzden bu başlıktaki iddia sahibine hakaret edilmemiştir..

annemi mi tanıyosun diye sorarlar adama?

sırf akli melekelerin yerinde değil diye şikayet etmedim..

şu an çoktan çaylaktın..

tekrarlamak icab ederse, geri zekalısın hem de çıplak gözle görülebilecek şekilde..

bu bir hakaret değil, durum tespitidir..

karaktersizlik kısmı ise yazılanların üstüne çıkmak için atıp tutman ve yine yazılanları görmezden gelmen, kabul etmemen ve aptallığında sahtekarlık yaparak diretmenden ileri gelir..

bu da hakaret değil, basit bir gözlem sonucu ortaya çıkan sonuçtur..

yani bilimseldir, mucize gibi değildir ama elbet yanılma payı vardır..

belki mental bir rahatsızlık geçiriyor da olabilirsin çünkü..
Temel amacı din ile uğraşmak olan adamlar bana laf söylese ne olur? Ama insan düşünür ulan bir adama yazı yazdığı için, sırf bu sebeple küfür mü edilir, şerefsiz, karaktersiz mi denir. Yani bu başka birşey. Beni tanımazsın etmezsin, senin hayatında hiçbir yerim yok, bana nasıl bu kadar kızabilirsin.

Dün buradaki birine tepki için ard arda entryler girdim altta dönen muhabbetleri okumadım. Meğersem ne hakaretler. Allahım ben ne yaptım. Herşeyi anlarım ama neden kızıyorsun onu anlayamam işte.
Güzel kardeşim, herkes zaman zaman mallık yapabilir. Hepimiz insanız, olur böyle şeyler. Ama sen mallığını inatla, ısrarla devam edip, birde savunursan, yersin tabiki o kadar lafı.
Olum siz nasıl yaratıklarsınız. Nasıl bu kadar iğrenç oldunuz. Benim buraya yazdığım şeylerin karşılığı mı bu hakaretler. Karşı tez getirmek bu mu. Ben buraya entry girdiğimde birileri bana küfür etmeye mi başlayacak hemen.
bu çocuk imam hatip mezunu herhalde. bilal' e anlatır gibi anlatmışlar ama yine de ısrar ediyor.

arada sadece 0,037 fark var dediğin şey milyon km² lerin birbirine oranı. yani o fark düşündüğün gibi çok küçük bir fark değil.
leş bir mantıkla, bahçelinin kırk hesabıyla ortaya atılan iddia..

sonuç: baştan aşağı rezillik.. bir geri zekalılık alametidir..

edit: sıçtıkça sıvamaya devam et sen..

al mal..

https://m.sorusorcevapbul...kerimde-kac-kelime-vardir

milyinlirci kilimi vir..

abv ilk defa böyle malına denk geliyorum..

yaklaşık 80.000 kelime..
Uydurma rakamlarla(denizi gölü okyanusu alıp, şurda mecaz var şurda şu anlamda denildiği için olmaz almayalım diye diye reddedilip doğru oranı bulunca ha tamam oldu olayı vs. Dahil) doğru orana yaklaştığını farz edelim 0,037 rakamı da doğru kabul edelim.

37x10^-3 bilimsel matematikle çok büyük fark yaratan bir sayıdır, bu hata farkıda dünyanın yüz ölçümüne uyarlayıp çarpma işkemlerini yaparsak yaklaşık koskoca rusya kadar bir fark oluyor ve bu gerizekalılığa inandım diyenler çıkıyor, inansınlar daha zerre bu konular hakkında yazmayacağım. Embesilin teki kuyuya taş atıyor, yanlışını anlatıyoruz ama anlamak istemiyor bu ve bunun gibiler. Siktir edin, kuranı yakıp fotoşopla maymuna dönen kıza inanın.
bak salak karşim, büyüklük arttıkça küçük oranların da önemi artar..

kapiş?

senin o hesap makinesiyle bulduğun sonuç var ya..

rusyaya denk geliyor..

basıyor mu beynin?

edit: hadi anlat bize nasıl bir mucize koca bir rusyayı yok sayar.. tövbe est. ya..

yazdığını değiştirme lan montafon.. kurandan bahsediyoruz, coğrafya kitabı değil..

yanılma şansı yok yani nöronsuz..

edit: anlamazsın diye şunu da açıklayayım, hesap makinesiyle buldun derken seni daha da aşağılamak istedim..
arkadaş beynini yemiş kendi haline bırakmak gerekiyor sanırım..

insan da azıcık şeref olsa halen yazmaya utanır lan..

gel git diyor, kazmak kürek diyor, ulan ortada rusya federasyonu kadar toprak yok..

ondan yok bilmem ne kadar az fark var..

o öyle ölçülmez geri zekalı, yüzde farkını da yazmışlar zaten..

hem mucize diyeceksin, hem de %10 hata yapacaksın kendi içinde çelişiyor durum ama olmayan beyin almıyor tabii..

bir de ben inanıyorum size ne diyor..

burası herkese açık bir platform, eğer antitez duymak istemiyorsan git kendi kendine notlar tut, burada paylaşma..

bu kadar mal geldi geçti buradan emin ol sen de şahsına münhasır mallığınla bir yer edinirsin burada..
saçmalıktan ibarettir..

saçmalığını defalarca kanıtlayacak bir ton soruyla geliriz, üstüne kanıtlarız da..

ama senin kafa almıyor, alacak gibi de durmuyor ki mübarek..

ömer çelakıl fln olsaydın yine sevimli olurdun..

netekim sevimli bir tipti o muğdeşem saçlarıyla..

abi çok salak bi familyasınız cidden ya ortaya attığınız her şey gülünç..
yemin ederim beynimi yedi bu konu. (tam bir beyin kundakçısı çıktı adam) arkadaşım 15 milyon km2 den bahsediyoruz hala bir deyip duruyorsun yahu. koca antartika kıtası 14 milyon km2.

senin bir dediğin şey bir kıtayı yok saymak.

kime anlatıyorsam ..
Bir adet kara eksik yada fazla olsa, bir adet kara yada deniz eksik yada fazla olsa çok alakasız bir rakam çıkıyor.

Ve lütfen beyin süzgecinizden geçirin evet.
Sen bana çıkarmak istediğin herhangi bir sonucu ver, ben sana sağdan soldan toplama bir ton rakamlada bulurum o sonucu. Hemde kuranı kullanmadan.
Birşeyi savunurken biraz beyin süzgecinden geçirin. Beynimlemi yoksa götümlemi sonuç çıkarıyorum diye bir düşünün.
her geçen kara ve deniz gelimesini alırsak oran çok farklı çıkıyor ama tabi işgüzarlık olarak, şurda kara şu anlamda şurda ırmak deniz anlamında sayılır sonuçta su şurda denizi mecaz anlamda kullanmış onu almayalım diye diye benzer bir durum ortaya çıkarılana kadar uğraşılıyor. Gerçek orana yakın benzer bir şey bulununca da ha tamamdır oldu şimdi, bunu şimdi mucize diye anlatayım, ne de olsa kimse bunları saymaz varsayımı yapılıyor, çoğu kimse de saymıyor.

Onu geçtim daha bu işin buzulları var magması var, yer altı suları, gölleri vs. Neler var böyle bir oran hakkında konuşmak abes. Neyle neyi oranladığımız da önemli magmayı mı, iç yarıkları denizin altındaki kara parçalarını, zeminini dahil ederek mi bu oran yoksa sadece yeryüzü mü o da önemli.

Ordan kırpıp, burdan ekleyerek mucize gibi göstermek ahmaklıktır.
Evet.
Edit: bir kelime değil 4-5 kelime ekleyip çıkarırsan değişir kaldıki 1 kelime bile olsa milyonlarca kilometre karelik alanı yok sayıyorsun..
güncel Önemli Başlıklar