bugün

yarışmacı arkadaşımızın en mantıklı olanı yaparak çekildiği soru. Mantıksal davrandı, ben olsam burada çekilinir mi vs kafasıyla duygusal davranıp kalem derdim ve sonuçta çok daha fazlasını kaybederdim.
Sen git ilk soruda elenenlerin olduğu yarışma programında son soruya gel karşına dünyayı yaratıp vallahi yarattım diyen varlığın ne yaptığını bil..

Kim milyoner olmak ister selçuktan sonra bozdu.
Dininden bi haber olmak demek degildir laiklik. Kur'anda oku demiş herşeyden önce, zahmet edip okuyup araştıran böyle bi cümle kurmaz zaten.

(Bkz:secaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler)

Tanım: bir yarışma programında sorulmuş bir soru.
Adam son soruda. Böyle bir soru geliyor. Ben başka bir açıdan bakmak istiyorum. Son soruda ve seyirciye sorma hakkı olsa, hiç bir şey kaybetmeyeceğini bilse yine de sorar mıydı? Tabii ki hayır. Soru için kardeşim burası müslüman ülke ne var soruda diyenler için söylüyorum. Burası müslüman ülke felan değil. Dünyada müslüman köy bile yok kandırmayın kendinizi. Seyirciye sorulsa bu soru anlardınız müslüman ülke mi değil mi diye. Ayrıca kuranı böyle tuzaklı bir soruya alet etme işini bir müslüman olarak kınıyorum. Evet cevap arı. Ama bunu bilen kişi bile yarışmada heyecandan yanılabilir çünkü arı ile ilgili çok ayet var.

Özetle; bu sorunun sorulması tamamiyle şaklabanlık.din simsarlığı ne yazık ki toplumsal refleks haline geldiği için kimse umursamıyor. Yine salak ve kör tartışmalar içinde boğulup olayın özünü görmüyorsunuz. Biri çıkar laikliğe ters der diğeri çıkar müslüman ülkede normal der.

He laiklik.
He müslüman he.
güncel Önemli Başlıklar