1. 1.
    Zariyat Suresi 47. ayette bahsedilen durumdur. Evrenin genişlediği ise kozmik ışınların gittikçe kızıla doğru kaydığının bulunması ile Edvin Hubble tarafından 1929'da keşfedilmiştir.

Ayetin, Fasih Arapçasında geçen kelime açık ve net "musiundur." istediğiniz Arapça-ingilizce sözlüğe bakın. Hangisi olursa olsun hepsinde ilk anlam olarak "expanded" çevrilir. Yani genişleyen.

Ayrıca ayetin diğer mucizevi noktası bir anda genişlettik, denmemesi sürekli olarak genişlediğinin ifade edilmesi için "genişleticiyiz" ifadesinin kullanılmasıdır. Fasih Arapça dil kurallarına bakıldığında bu sürekli olarak, hiç durmayan bir "genişletme" eylemini ifade eder.

Katıksız bir mucizedir. Çünkü Muhammed'in yaşadığı dönemde veya öncesinde bir tane bile evren genişliyor, diyen bilim adamı ya da düşünür yoktur.
    4 -4 ... kaplanmustafa23
  2. 2.
    kuran da yazdığı iddia edilenleri neden müslümanlar değil de elin gavuru buluyor diye düşünmeyen geri kalmış müminlerin züürt tesellisidir.

lan madem yazıyor sen niye bulmuyorsun aq?
    elin gavuru işi gücü bırakıp kuran mı okuyor?
    6 -9 ... system error
  3. 3.
    her zaman ki gibi bunu akıllara getiren yorumdur.

https://video.uludagsozluk.com/v/aziz-nesin-i-sivas-ta-yakmaya-çalışan-zihniyet-2588/

1 -2 ... ahkafamah
  4. 4.
    hala diesel motorun teknik resimlerini, hesaplarını fln bekliyoruz..
    olsun, bulunalı çok uzun zaman bile olsa kabulümüz..
    1 ... maniacdepressive
  5. 5.
    Müslümanların bulamamasının sebebi çok basit.

Ben sana hiç bilmediğin bir adres versem, burada define var içinde de 1000 altın var, desem. Ama sana hiç harita vermesem nasıl bulacaksın? Bir şeyi bulmak ayrı şeydir fakat bir şeyin bilimsel keşif olması için bilim adamlarının bu işe sermaye bularak dev teleskoplarla araştırma yapması gerekir.

Müslümanlar da Kuran'dan uzaklaştıkları ve uydurma hadislerle cebelleştikleri için bunu diğer bilim adamları gerçekleştirmiştir.
    4 ... kaplanmustafa23
  6. 6.
    materyalistleri bitiren ve ciddi anlamda birçok materyalisti susturan ayettir.

materyalizm de durağan evren savunulurdu ama bilimin evrenin genişlediğini ispatlaması, üzerine kuranda enbiya suresinde big bang in anlatılması ve zariyat suresinde evrenin patlama sonrası hala genişlediği söylenince materyalizm çökmüştür.

kuran da big bang in ve evrenin genişlemesinin anlatılması ciddi anlamda bir mucizedir ve üzerine edilebilecek tek laf yoktur.
    9 -1 ... katmerli hedonist
  7. 7.
    kur'an-ı kerim'deki mucizelerden sadece bir tanesidir. kendim araştırmıyorum ancak bir arkadaşım; sürekli okur, tefsir kitapları inceler. o devamlı gelip söylerdi bana "şöyle bir şey var gözlerime inanamadım" falan diye. ancak iman sadece mucizelerle gelmez. iman başka bir şeydir. insanın iç huzuru ve allah'a teslim olmanın getirdiği eminlik, rahatlık daha başka bir şeydir. allah doğru yoldan ayırmasın.
    2 ... 7milyarinsandanbiri
  8. 8.
    yemek tarifi de var mıdır acaba diye düşünmüyor değil insan..
    2 -6 ... maniacdepressive
  9. 9.
    + yarrak vardı
    - he o kuranda yazıyor

+ kürek vardı
    - he o kuranda yazıyor

+ abi yalan söyledim yarak kürek yok kuranda
    - heee o da yazıyür
    10 -22 ... deep
  10. 10.
    aşağıdaki linkte açıkça arapçası görülebilir, arapçasının latin harfli okunuşu ve kelimelerin türkçe manası incelenebilir, mealler kıyaslanabilir, mealcilerin kopyacıları, sahtekarları (bkz: diyanet) fark edilebilir:

http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx
    1 ... ne olursun guzelim sevsen beni