1. 1.
  Kuranda anlatılan israiloğulları ;
  -Sürekli bozgunculuk çıkarırlar
  -kendi aralarında bile sürekli savaş halinde olmuşlardır
  - akıllı varlıklar değillerdir(zekayla akıl farklıdır)
  - lanetlidirler sürekli başları beladadır.
  Gerçekte israil;
  -gayet akıllılardır bilim adamlarının çoğu yahudilerden çıkar
  - kendi aralarında bozgunculukları yoktur.

  Kuranda anlatılan israiloğulları gerçekte israiloğulları olarak bildiğimiz o küçük ülke değildir. O küçük ülke semboliktir ve hiçbir numarası yoktur. Gerçek israiloğulları nerededir ve ne yapmaktadır orası muamma. Gerçek şu ki kuranda anlatılan israiloğulları çölde kurulan küçük ülkecik değil.
  3 -3 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  Arap israil çekilmesinin tezahürüdür kuran ı kerim. Tamamen Tevrat baz alınarak yazılan bir kitap israil oğullarını övemezdi ya.
  1 ... benimhalaumudumvar
 3. 3.
  Kuranı benden çok savunanınız yok ama anlatılan tevrat hikayelerini kurana tercih ediyorsunuz. Kuranı açın okuyun biraz.
  1 ... ktm li aynasiz
 4. 4.
  Peygamber katilidirler. Dünyayı tercih ettikleri için lanetlidirler. Ama içlerinde iyi davranmayanı da yok değildir.
  -1 ... selia
 5. 5.
  Kendilerine gelen peygamberlerin çoğusunu öldürdükleri için kuran onları lanetlemiştir. En acısıda hz isayı çarmaha germeleri. Fakat kuran onlar için diyorki siz israiloğulları olarak hz isayı çarmaha gerdiğinizi zanettiğinizi halbuki çarmaha gerdiğiniz hz isaya tipa tıp benzeyen başka bir adamdır. Gerçek hz isa göğe kaldırılmıştıe. kıyamete yakın tekrar dünyaya getirilip islam alemine önderlik yapacak(hz mehdi ile birlikte deccale karşı savaşacaklar)

  Not: asıl israiloğullarını bulmak istiyorsanız şirketlerin en tepelerindeki yöneticilere ceolara ve hissedarlara bakın.
  -1 ... rebel12
 6. 6.
  diğer uluslara öncülük etme üzere seçilen ırktır.

  ama bunu bir türlü beceremeyip şeytana uydukları için lanetlidirler.
  1 ... edserous
 7. 7.
  allah'a her fırsatta sırt dönen, o'nu dinlemeyen, (çoğunluğu)azılı güruh.

  allah'ın bu kavmi sürekli işlemesindeki asıl neden allah'u alem bizlere ders olması. geçmişte bu kadar sorun çıkarmış ve halen aynı şekilde dünya düzenini bozmak isteyen bu sıkıntılı topluluğa allah dikkat çekiyor. taze bilgim bakara suresine başladık hanımla ortalama 170. ayetlere kadar hep bu kavimden söz ediyor allah. onların yaptıkları hinliklerden, fitnelerden, (kötü)hal ve hareketlerden bahsediyor. ve bu kadar açık delillere, mucizelere, öğütlere(peygamberler) rağmen sürekli kendi başlarını allah'la derde sokmuşlar. allah'ı düşman edinmek ne kadar kötü bir sondur.
  2 ... aeneskral