bugün

maide (ziyafet) suresi 6. ayette tanımlanıyor:

inananlar! Namaza kalktığınız zaman: Yüzünüzü yıkayın, ellerinizi dirseklere kadar yıkayın, başınızı sıvazlayın, ve ayaklarınızı da topuklara kadar (sıvazlayın/yıkayın). Cinsel ilişkide bulunmuşsanız yıkanınız. Hasta veya yolcu iseniz, yahut tuvaletten gelmiş, yahut kadınlarla cinsel ilişkide bulunmuş ve su bulamamışsanız, temiz bir toprağa yönelip yüzünüzü ve kollarınızı onunla sıvazlayın. ALLAH size güçlük çıkarmak istemez. Ancak sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor. Olur ki şükredersiniz.

yani yüz, el-dirseklere kadar yıkama, baş ve ayaklar topuklara kadar mesh.
daha abdesti bile kurana göre değil, uyduruk hadislere göre alan bir toplumuz.
allah diyor ki, böyle abdest alın. biz diyoruz ki (haş'a) : sen eksik söyledin, biz ağız, burun, kulak, ense de katarız işin içine.

bidatçisiniz. amacınız: nasıl olur da bu dini daha zor hale getirir, nasıl olur da bu dini daha yaşanmaz hale sokarız, insanları kendimize nasıl olur da muhtaç ederiz, hoca efendilerin ağzının içine bakmak zorunda bırakırız. siz, evet siz ehli cinnet vel cinayet ekibi, sizi kastediyorum.

ayette meshedin diyor, bu yıkamak olarak da anlaşılabilir, çorap üstü ıslatmak olarak da .

şahsen ben 3 dakkada alıyorum abdestimi, soğuk kış günlerinde ayağımı yıkamıyor, meshediyorum. hayatım abdest almadan sıçmaya, uyumaktan, yaşamaya her anında ehli sünnet vel cinayet ekibinden çok daha kolay ve huzurlu. çünkü kuran a uymaya gayret gösteriyorum, sizin uyduruk hadislerinize değil.
güncel Önemli Başlıklar