1. 1.
  bolu'da seçimi kazanan chp li belediye başkanının, kurana el basıp yemin ederek göreve başlaması olayıdır.

  mansur yavaş'ın seçim zaferinin chp merkezinde tekbirlerle kutlanmasının ardından bu olayın yaşanması, mutlaka chp deki kemalist kimseleri rahatsız etmiştir.

  https://t24.com.tr/haber/...rek-goreve-basladi,815574
  3 ... hubel
 2. 2.
  https://m.haberturk.com/b...yemin-edip-goreve-basladi

  Chp'li bolu belediye başkanıdır. Gerçek chp'liler için utanç verici bir gelişmedir.

  Adalet kurultayında risale okundu ses çıkarmadılar. Bu rezilliği gerçekleştiren eren erdem yerine mezarlıkta içki içenleri partiden attılar gene ses çıkaran olmadı.

  Mansur yavaş kazanınca tekbir nidalarıyla kutlama yaptılar ses çıkaran olmadı. Şimdi de bu rezillik gerçekleşti gene tepki yok.

  Aslında chp tabanı da laikliği tam olarak özümseyememiş ama bunun farkında değiller. Laiklik dinin her türlü şekilde siyasetin içine sokulmasına karşı çıkar. Din politikaya alet edilemez.

  Benim gibi gerçek chp'liler endişeli bu durumdan.
  4 -10 ... fasist bir yurtsever
 3. 3.
  Bolu belediyesine bahar gelmiş.

  Öğreneceksiniz hepiniz huzurun islamda olduğunu öğreneceksiniz.
  1 -7 ... frekans
 4. 4.
  Haberin doğru olduğunu varsayıyorum. Hatta doğru olup olmamasından bağımsız olarak , kamu görevi ifa edecek kişilerin göreve başlarken kutsal kitaba el basarak yemin etmesinin laikliğe aykırı olup olmadığını sorgulamak gerek.

  Bakın bunu laik amerikada yapıyor. Amerika son dönemde laik olmayan dindar bir azınlık tarafından yönetiliyor ama günlük kararlarda incil açıp okumuyorlar.
  1 ... ali candan
 5. 5.
  kurana el basarak göreve başlayan belediye başkanı
  -4 ... isminiunutanadam
 6. 6.
  Bir cunhuriyet insani olarak rahatsiz edicidir.

  Taze taze siyasete girmeyi dusunen biri olarak harika harakettir.

  Neden rahatsiz edici? Turkiye koken olarak laiktir bundan binlerce yil oncesinde kam devlet isine karisirsa hakan kellesini alirdi. M. Kemal ataturk un yaptigi turk devriminde turk ozune dondu. Bati laikligi tam anlayabilmis gibi degil. 1789 dan sonra asina olmaya basliyor sokaktaki avrupali. Keza amerikada yukarida soylendigi hala incile el basiliyor. Elitist bir lutherci azinlik var. Neyse ozetle laiklik turkun dogasinda vardir. Turkiye nim laiklik anlayisi tabii ki batidan daha guclu olmak zorundadir. Yarinlarda olacaktir da.

  Neden guzel bir hareket? Ulkenin yuzde yetmisi arap dinine inaniyor. Isesek de istemesek de bu inanca mensuplar. Ve son elli yildir bu inanc uzerinden prim yapanlar var. En guzel ornegi adnan menderestir. Bu gibi sahislar bundan prim yapiyorsa; bunlar tukenene kadar neden gercekten laik olanlar da bundan prim yapmasin.
  2 -2 ... alpagu acar
 7. 7.
  adam kendi inancına göre yemin etmiş. dunyada da bu kural geçerlidir. bir yahudi den hz isa adına yemin etmesi istenmez avrupa da. bolu belediye başkanı işini iyi yapsın yeter.
  -2 ... sansyoklan
 8. 8.
  Hehehhe.
  Artık gözüm açık gitmez.
  Hani en lâik biz idik?
  Akp li yapsa suç istismar.
  Chp yapınca bir çok sebebi vardır
  2 -2 ... promer
 9. 9.
  Yıllarca yapılan ''dinsiz chp'' algoritmasını yıkmak için yapılan harekettir.
  ... schwarz und weisse
 10. 10.
  Darısı tüm belediye başkanlarının başına denilesi haberdir. Ama dikkat etsinler de çarpılmasınlar sonra. Hem sonra türkiye neden el basmıyor kutsal kitabına? Bak abd bile el basıyor. Yoksa laikliğe mi aykırı?

  Çalarken laikliğe uygun sanki.
  -3 ... gazeloglu