bugün

21. yüzyıl da allah ın varlığı ile ilgili elde kalan tek donedir. bana kalırsa kuran muhammed in varlığını ispatlar. bunun dışında bir hükmü yoktur. kuran ın kendisini de mucize olarak gösterir bu düşünceye sahip insanlar. başarı oranı %1 den daha az olan bir ameliyattan sonra hayatta kalan bir çocuk , 10.000 feet yükseklikten düşen bir uçaktan sağlam çıkmayı başarabilmiş bir insan, mucizeye örnek olarak gösterilebilir. bu kelime 0 a yakın olasılıkların gerçekleşmesi durumunu içine alır. bu mantık çerçevesinde; kutsal kitabın neyinin mucize olduğunu, bize nasıl da ulaşamadığımız bilgiler verdiğini anlayamıyorum. bir kere bu kitabın tarihçesine bakalım, kendisinden önce gelen, on sayfa ile başlayan ve insanoğlunun yaşamışlığı arttıkça sayfa sayısını yükselten metinlerin bir devamıdır. içeriği hiç bir şekilde küçük değişiklikler dışında bu metinlerden bağımsız değildir. incil de elmayı yedirten konuşan yılan en nihayetinde kuran da da vardır.sıfırdan yaratılmış ve insanlara hayatın sırrını veren bir kitap değildir. böyle de ben mi göremiyorum? sanmam. kuran dan zorla bir mucize yaratmak gerekirse eğer o da arkasından koşan milyonlar ve uğruna dökülen kandır. gerçekten hiç bir yazar bir kitapla bunu başaramaz.
güncel Önemli Başlıklar