bugün

Bir Müslüman olarak bir türlü anlam veremediğimdir. Hadi insanlara dini bilgiler vermek için kitap(lar) yazarsın da, risaleden tek bir kelimeyi inkar etmek, kuranı inkar etmekle aynıdır demek neyin kafasıdır? Sırf bu yüzden bi anti pati duyuyorum açıkçası.
Risale bundan yüz yıl önce yazılmış bir kur an yorumudur. Said Nursi nin küfürle yapmış olduğu mücadelenın bir nevi kağıda aktarılmasıdır. Günümüz için yeterlımıdır? Kesinlikle hayır. Günümüzde Bilimin ortaya çıkardığı, insanları hayretler içinde bırakan ayetlerden habersiz hoca takımının yazdığı tefsırler bu devirde ilgi çekmez. Onun için kur an zamana göre sık sık tefsir edilmelidir.
fetullahçı terör örgütünün rehberi olan kitaptır. bu kitaba bakıp ülkeyi ele geçirip kadrolara silahlı adamlar sokuyordu.
önüne gelen de din alimi oluyor amk.

mesela tayyip erdoğan bişiler yazsa okurum hacı.

adam mübarek.
götünden uydurup uydurup kitap yazmaktır. bu adamın müritleri, allah'ın açıklayıp detaylandırdığı, evrenlere bir mesaj olan kur'an'ı inatla ve ısrarla (haşa) anlaşılmaz addederek, said'in keyfine göre uydurup yazdığı saçmalıklarla (haşa) allah'ın kitabını anlamlandırmaya çalışırlar.

bana bak badem bıyıklı, bana bak çay house hayranı, bana bak maklubeci, bana bak allah'ın kendisine hiçbir özellik vermediği halde uçup kaçtığına ya da (haşa) ilham aldığına inandığın kişilerin yoluna kapılan akılsız... tasavvuftan vazgeçmeli ve kur'an'ı tek kaynak edinmeli ve allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamalısın.

saidmiş, zartmış, zurtmuş... kim lan kim, kimmiş allah'ın kitabını (haşa) keyfine göre açıklamaya kalkan kişi... peygamberlerin dahi böyle bir yetkisi yokken... siz ne yapıyorsunuz böyle? kendinize, dininize gelin!

islam'a gelin...
kuranı daha iyi açıklamak içindir.
Ya herkes kendini önemli yapmak istiyo işte.

Sadece o diil yaşar Nuri hocanın allah ile aldatmak başlığı altında yazdığı şeylerle tıpatıp örtüşen karakterler var islam tarihinde.

Yani şöyle söyleyeyim - islam dinini kendi egosu için kullananlar var. Çok var böyleleri.

ilgiyi kendi üstünde toplamak için dini kullanmak isteyen adam çok.
güncel Önemli Başlıklar