bugün

işin garip kısmı hadis kitaplarının kuran-ı kerimden daha ucuz olması.Ticareti anlamak güç.
Parayı, kârı, maaşı, rantı çek bakalım ortadan. Dine kim sahip çıkacak?

Bunu söylediğim zaman " e neyle geçineceğiz" diyorlar. islam dünyası zaten bu yüzden yerlerde sürünüyor ya.
paralı olması daha uygundur. zaten diyanet tarafından bir sömürü düzeni altında yaşıyoruz. o kuran dediğiniz kitap da içeriğinden bağımsız bir metadır ve bu gökten inmiyor. maliyeti var ve eğer size bedava bunu dağıtırsa açığı kapatmak için mecburen vergi bindirecek ve devlet hepimize gene gömçürecek.
ayrıca vergi oranı ne kadar? ona bakmak lazım.
mesela devlet bilimsel kitaplardan vergi fazla alırken din kitaplarında bu oranı düşük tutuyor. bu da dini kitap almaya bir nevi halkı teşviktir.
eğer bunları pahalıya satıyorsalar bunlar o kişilerin doyumsuzluğudur. sonuçta din de bir sektördür. birileri bunda para yiyor ve bunlar hırsa bürünmüşse tabi ki fiyat arttırır.
Yuce kitabimiz kuranin satilmasi ve yahut bu fiyatlarla ticarete dokulmesi hos degil. Lakin bir telefona 4 bin lira verilen dunyada da 70 lirayi laf etmek biraz abes.

Ki bana kalirsa ucretsiz dagitilsin, dagitilmiyorsa da temsili 5-10 liradan muslumanlara verilebilir.
gerçekten düşündüğümdür fakir sürünen bir ülke değiliz ama insanlara kur'an veya kur'an mealini ücretsiz vermek bu kadar mı masraflı? incili herhangi bir din gözetmeksizin elinize rica ederek tutuşturan papazlara kilise önlerinde denk gelebilirsiniz, evet Türkiye'de veya internetten hıristiyanlık üzerine çeşitli dvdleri ve incil'i ücretsiz olarak alabilirsiniz eve kadar da postalıyorlar üstelik. ama Türkiye'de ise neden böyle bir hizmet yok. kimseyi yermiyor veya yüceltmiyorum sadece nazikçe sorguluyorum.
Eskiden ücretli değildi, üzerlerinde fiyat bilmem kaç tl yazmazdı,hediyesi 20tl şeklinde yazardı, şaka bir yana(hediyesi ..tl kısmı şaka değil) ücretsiz dağıtılan Türkçe mealli kuranların çoğu cemaatler tarafından bastırılır, bunlarda hatalı! Tercümeler bulunabilir, hatalı derken kendi işlerine geldiği gibi yorumlanmış tercümeler olabilir, bu yüzden parayla almak daha doğru olabilir.
Zaten satılan kuran değil, ayetlerin toplu halde yazılı olduğu bir kitaptır.
http://m.uludagsozluk.com/e/36743195/
bu soru sürekli aklıma takılıyordu la benim de.
din sadece kişileri bağlayan bir olaydır. kuran-ı kerim'in ücretsiz dağıtılması başlı başına saçmalık olur. devletin görevi vatandaşlara ibadetlerini yapabileceği yeri sağlamaktan öte değildir. (semevi dinler için vs.)

kuran-ı kerim in basımı her kitap gibi belirli bir maliyete sahiptir. doğal olarak sahip olmak isterseniz maliyetini karşılamanız beklenir. bugün devlet ücretsiz kitap basmaya kalksa evin yolunu bulamayız. yeni doğan bir çocuğun ne kadar borçla doğduğu hakkında bir fikriniz vardır umarım...
güncel Önemli Başlıklar