bugün

insanın imanını sorgulayan sözde müslümanla eşdeğerdir.
zaman zaman kafama takılan ve üzüntü veren bir durum. keşke bende okusam diye içlenirim. orjinalini okumak tabi ki eftaldir ancak arapçasını okuyup uygulamayan defalarca hatmeşmiş belkide sözde müslümanlarda var. türkçesi okuyup anlamak daha mı evladır acaba?
hafız olamamış müslümanların daha kötüsünü kötüleyerek kendilerini iyi gösterme çabasıdır.
küçükken kursta dayak vardı korkuttular bizi şimdi eşşek kadar olduk nefsimize çalım atamıyoruz.
belki de yüzleşmekten korktuğumuz için bazı şeylerden; yaptığımız ama dinen yapılmaması gereken birçok şey var biz bunları biliyoruz ve yinede yapmaktan alıkoyamıyoruz kendimizi. didiklersek bunlara ek olarak da dikkat etmemiz gereken şeyler çıkacak ama biz halimizden memnun olduğumuzdan öğrenmemeyi tercih ediyoruz belkide.
tüm zamanları en çok satılan ikinci kitabı mao başkan tarafından yazılmıştır. kurandan fazla satmıştır. hele bi ikinci olsun o zaman okur.
(bkz: beyaz müslüman)
okumasına gerek yoktur. senin gibi insanlar oldukça da daha çok müslümandan kaçar bu millet. onun müslümanlıgını değerlendirmek sana mı kalmış "dürzü".
hata yapandır. eğer okusaydı aydınlanacaktı, islam'ın gerçeklerini görecekti.
Türkiye'nin yarısı aynı durumdadır. Bir ileri versiyonu Fatiha'yı bile bilmeyenler sınıfıdır
neye inandığını tam olarak bilmeyen müslümandır.
Tarih,coğrafya gibi kitapları okumaya harcanan gözleri ve zamanı,
o korktuğunuz Allah için ve kendiniz için neden harcamıyorsunuz?

Kıyamet günü gelip çatar da huzura çekilirseniz,
bunun hesabını nasıl vericeksiniz bilmiyorum.

Türkçe meali okumak 7-10 gün içinde biter.
Ben 3 gecede 70 ayet okudum ki gayrimüslim biriyim.
Öğrenmek bilgilenmek adına okuyorum.

Hesap günü bu dinsizin okuduğunu siz okumadınız denirse
varın siz de o zaman düşünün yani.

edit: indiriliş sırasına göre okursanız daha kısa ve kolay okunuyor.
hatmetmek zorunda olmayan müslümandır.

(bkz: sana ne)
(bkz: ben)
"tanrı uludur" diye bağırırsan 15-20 sene tabi ki millet dinini öğrenemez. o zamandaki insanların torunları olarak, ne yazık ki biraz dejenere olduk. %99 yanlış bir tespit olmuş ama baya vardır, doğrudur.