bugün

insanlara indiğini söyleyen şahıs söylemi.
(bkz: araplaşma belirtileri)
allah'ın kelamı olan kuranı kerimin ya da peygamberimizin hadisleri sonuçta tek bi' millet tek bi' bölge v.s ilgilendirmez zaten açıp okuma zahmeti gösteren herkesin anlayacağı bi'şeydir bu kısacası inanmamak için bahaneler arayan insanların sarfettiği cümle.
cümleye kelime anlamlarıyla bakılırsa evet herhangi bir insana inmemiştir hazreti muhammed e indirilmiştir ve onun aracılığıyla tüm insanlığa yayılması hedeflenmiştir.
kuran i kerim alem-i beşere yani tüm insanlığa inmiştir..

(bkz: sen nesin)
(bkz: insan mısın)
insan denilen varlığın bencilliğini, bir bakıma ön plana çıkma isteğini gösterir.

ne kadar acı, üzücü... hiç bir halta yaramayan, önemi olmayan adamlar bile bir şeyleri kendilerine layık görmüşler de rab görmemiş!

insan değil miyiz efendim, yazık bizlere...
bir aborijin adını bile duymammış olabileceğinden söylememesi doğaldır kanımca. kızılderililer güney ve kuzey amerikada emperyalistlerle uğraşıyorlar akıllarına bile gelmez. afrikadan gelen cancılar falan desek onlar kimlik derdinde. altı ay gece altı ay gündüz olan bir yerde ikamet eden eskimo demiş olabilir namaz ve oruç konusunda kafası karıştığından, lakin dememe ihtimali çok daha fazladır. budist, hindu, şinto vs.de meditasyonundan mutlu ve mesuttur uğraşmaz pek başkasının diniyle. musevi ve hristiyanlar zaten ezelden benimkisi son din diyor. aklı başında bir ateistin böyle abuk sabuk şeyler söyleyeceğine ihtimal vermiyorum. geriye ne kaldı. dese dese arafta kalan bir müslüman der bu lafı. sıkıştığı anda allah, işler tıkırındayken yallah. ben onlara "aaateist" diyorum, siz ne derseniz deyin artk. bir de şu ihtimal var tabii, nüktedan bir müslüman yazarın şakası. belki de ayar vermek istiyor. kim bilebilir.
(bkz: kuran ı kerimin bluevelveyi teğet geçmesi)
tanri nin isi gucu yoktu da yok hirsizlarin elini kesin yok kadinlarin bir kili bile gorunmesin gibi seylerin oldugu bir din mi gonderecekti diye dusunen bir insanin dedigi guzel sozdur..

kuran sumer tanrilari ve arap dinlerini bir araya getirmeye calisan incilden bazi bolumleri copy paste yapan insanlari korkutarak tehdit ederek zorla musluman yapmayi hedefleyen bir dinin kitabiydi.. hz muhammed e buyuk bir politik mali guc vermis.. ayrica en kucuk olayda en kucuk karisiklida hemen ayet gelir muhammed i o sikisliktan kurtardi.. bir surude hz muhammed in ozel hayati hakkinda ayet gelmistir.

tanri yoksa nasil olduk diye soran zeka kupleri ulan neden namaz i zamaninda araplarin puta taptigi gibi yapiyoruz diye sormazlar.. o namaz hareketleri ayni puta tapanlarin puta taparken yaptigi hareketler degil mi.. koskoca tanri kuranda bircok kez konusur ama tek dedigi insanlari tehdit edip millete kufurler yagdirmaktir. hii bir ayete de hz muhammed hata yapip kendi agiziyla yazmistir tanri beni size peygamber olarak gonderdi soyle syoel yapin diyor.. tabi kurani bastan sona okuyan birinin musluman olmasi zordur.. cunku insan yapimi oldugu o kadar diger kitaplara gore belli ki.
bizim türk insanının komplo teorisi üretme konusundaki becerisini de göstermektedir.

bakınız efendim peygamber beş dakika içerisinde junky oldu!
haşhaş ve afyon bağımlısı oldu!
metafiziksel bir guru oldu!
kur'an hammurabi yazıtlarından bir nüsha oldu. öyle kafaya böyle şapkacı.
hira mağarası manyetik bölge efendim.
aslında muhammed dedikleri isa gibi yok da olabilir.
yok yok internetten okumuştur muhakkak ve kur'an 'ı ordan tamamlamıştır.

bizim yağız buzağılar var, armut piş ağzıma düş. hatunlarda hep ayaklarına gelsin istiyorlar.

böyle yazıcaklar, bu hayatımda gördüğüm en güzel gözler, ne olur bana bir şans ver... diye. internetteyiz ya.

gerçekte göreyim ben sizi...
(bkz: kuran-ı kerim aldatmacası)
<Andolsun, biz bu Kuranda insanlar için her türlü misali değişik şekillerde açıkladık. Fakat insan tartışmaya her şeyden daha çok düşkündür. KEHF-54>

<Bu (Kuran), insanlar için bir açıklama, Allaha karşı gelmekten sakınanlar için bir hidayet ve bir öğüttür. ÂLi IMRÂN-138>

-bu iki ayetten anlasılacağı üzere Allah ın kuranı insana,insalığa indirdiği açıkça belirtilmiştir. Allah lutuf olarak insanı muhatap alıyor ama çok bilen insan da başlıktaki cümleyi söyleyebiliyor, ne kadar yazık.. ha sunu da belirteyim bu cümleyi kurabilen varlık kendini insan olarak görmüyosa söyleyeceği herşeye eywallh fakat yine de ben onu insan olarak göreyim ve onu su ayetle başbaşa bırakayım:

<Ey insan! Seni yaratan, şekillendirip ölçülü yapan, dilediği bir biçimde seni oluşturan cömert Rabbine karşı seni ne aldattı?> iNFiTÂR-6

vesselam...
şeytan diyor ki; tanrım, bluevelve'yi yarattın da beni niye yarattın?
en azından bunun farkında olan insan.
kurtuluş savaşında o kağıtlara ben imza atmadım. (ama türkiye diye bir ülke var)
2008 de milli takımın gollerini ben atmadım. ( ama eşşek gibi sevindik rakının kaşını yardık)
yanlış düşünceler topluluğunun, (her ne maksat ile yapılmışsa) tek bir cümlede toplanmış hali.

öncelikle kur'an'ın kapsadıkları allah'ın emirleridir. ayettir. birisi tarafından yazılıp çizilmiş kelamlar değildir.

günümüz türkiye'sinde hiç kimseye islam dinini seçme konusunda baskı uygulanmamakla beraber, zaten özünde zorbalık barındırmayan islam dini de bunu tasvib etmez. hiç bir din oldu bittiye getirilerek koca bir coğrafyadaki insanlara benimsetilemez. aksini iddia etmek saçmalamanın dik alasıdır.

islam aydınlıktan karanlığa değil tam tersi , karanlıktan aydınlığa uzanan bir köprüdür. allah'ın emirleri yani şeriat, insanların daha iyi yaşayabilmesi, sosyal yaşantıdaki dengelerin sağlanabilmesi, suçun önlenebilmesi, paylaşımın arttırılması gibi pek çok konuda bir rehberdir. şeriat'i gerçekten anlayabilmiş bir insan varolan dünyadaki hiç bir düzenin bu kadar adil olmadığını da görebilmektedir. kur'an insanların üzerine doğan bir güneştir ve puslu havayı ortadan kaldırmıştır.

bir takım örümcek kafaların maşalığını yapan cahil okumuşlar ise bu dini yeterince araştırmadan, bu dine mensup olanların sahip olduğu huzuru görmeden ve de neye hizmet ettiklerinin tam olarak farkında olmadan kalemşörlük yapmaya girişmişlerdir. lakin bu uğraşları onları şimdiye kadar soytarılıktan öteye götürememiş, her ortamda kendilerine gülünmüş ve de ciddiye alınmamıştır.

insanlar öncelikle tarafını ortaya koymalı ve mücadelesinin amaçlarını açıklayabilmelidir. körü körüne yapılan din düşmanlığı, dindar olanların daha da kenetlenmesinden başka bir olaya mahal vermez. türkiye her konuda bir çok maşa görmüştür. bu maşalar ki gün gelip kullanıldıkları anladıklarında yaşadıkları pişmanlığın tarifini bile yapamazlar. ama yine de bu ümmet, bu millet onları kucaklar , evlat olarak bağrına basar. iddia edilen gibi din zorbalık dini olsaydı zaten şu platformda alehte yazarken tekrar tekrar düşünmek gerkirdi.

memlekette boku çıkmış düşünce özgürlüğü, hemen hemen her kesim tarafında kontralarına saldırı amaçlı kullanılmaktadır. bunu bilinçli yapanlar kadar ne halt ettiğinin farkında olmayan, küçük menfaatler karşılığında yapanlar da mevcuttur. bunlar menfaatleri kadar küçük insanlardır.
beni düğüne davet etmediler diyerek bir ömür husumet besleyen insan cinsindendir.
güncel Önemli Başlıklar