bugün

olabilir, kimse peygamber değil. Hepsi çiğ süt emmiş ?
niye sarhoş olup kızını karısını kesenleri böyle teşhir etmiyoz.
Diyanet'e tüm önlemlerle 5 metre arayla namaz kıldıkları için 'terörist' derken, Helin Bölek'in Corona günleri yüzlerce kişinin maskesiz katıldığı cenazesi hakkında tek bir şey söylemeyen korkak insanların açtığı başlıktır.

Tabii biliyor Müslümanların hoşgörü sahibi olduklarını, o yüzden Müslümanlara göstermeye çalışıyor arşa çıkmış şeytani boynuzlarını!

Hayır yani sanki alkol alan, aşırı laik, seküler, aydın takılan adamlar alkollüyken eşini, kızını dövmüyor, boğazını kesmiyor gibi böyle başlıklar açılmaz mı?

Olm siz neden bu kadar kutuplaştırıcısınız? Ciddi anlamda soruyorum. Yani neden yapıyorsunuz bunu?

Şüheda kanıyla yüce Türkiye topraklarını sulayan şehitlerimizin çoğu dinine bağlı insanlarken bunu yapmak ayıp olmuyor mu yahu?

Ayrıca acizce bir eylemdir efendim. En az alkol aldıktan sonra aşırı aydın, laik, seküler bir adamın eşini dövmesi kadar acizce bir eylemdir.
Adam kuran okuma yarışmasında birinci olmuş beyler dünyanın en mükemmel insanı yarışmasında değil. Her boku birbirine karıştırıyorsunuz. Bir insan müslüman diye ya da 5 vakit namaz kılıyor diye iyi insan olmuyor. Kötü biri de olmuyor. Hepimiz bir anlık sinirle birçok hata yapmışızdır. Cezasını da çekmişizdir.
doğuludur.
Dincisini, sağcısını, solcusunu bilemem ama eşini döven adam ereksiyon problemi yaşıyordur, iktidarsızdır, pompası yoktur. Bu, böyledir babako. Erkekliğini böyle ispat etmeye çalışır. Barut gibi öfkeli ve eziktir.
Haber içeriği kuran okuma yarışması birinciliği ile başlayınca bizim cevaplarda kadına şiddetin dert edilmediği gibi bir izlenim oluşmuş. aslında kadına şiddeti dert etmeyen taraf haberin içeriğini kuran okuyan bir insanla bağdaştıran kesim. Böyle laf bokçuluğuna gerek yok. Kadına şiddetin cezasının verilmesi gerektiğinden bahsediyoruz zaten. Ama bu olay üzerinden dindar kesim böyledir şöyledir diye bok atamazsın. dindar kesim çok iyi insanlardır da diyemezsin. Anlatmak istediğimiz bu.
Allah'ın emrini uygulamış. ilgili ayete dikkat ederseniz, dikbaşlı kadını dövmek ruhsat değil, emirdir. Tabi önce uyarma, sonra yatağı ayırma aşamalarından sonra. Bu şahıs öyle yapmış mı bilmiyoruz.

(bkz: avrupalı kadınlara parmak ısırtan islami rahmet/#30983880)

Asıl sorun kadında. Sen git laik mahkemeye Allah'ın üstüne farz kıldığını yapan kocanı şikayet et! Bir de oranın buranın fotoğrafını çekip, delil diye sun!

Cennetle müjdelenen sahabe efendilerimizden Zübeyr bin avvam iki karısını saçlarından bağlayıp dövmüştü de, diğeri kadar güzel olmayan, sadece kendisine daha fazla veriştirdiği için biraz sızlanmıştı o kadar.

Ahh ah! Nerede öyle Saliha hanımlar. Şimdikiler hep şirret...
Ben de onu diyorum, Müslüman düşmanlığının geldiği noktaya bak!

Kadın hem kuran'daki açık emre rağmen dikbaşlılık yapıyor, kocasının üstüne zorla farz görev yüklüyor, sonra kocası Allah'ın emirlerine uyunca şikayet ediyor!

işte bunlar hep Müslüman düşmanlığı..
Şaşırtmadı. Sakalına sıçtığımın çakma imam bozuntularından eminim yukarıdaki Allah bile rahatsız oluyordur.
kitabı cidden güzel okumuş ki emirlerini yerine getiriyor işte.
Niye şaşırtmayan habermiş. Adamı mı tanıyordun da şaşırmadın. Kuran okudu diye di mi. Zaten kuran okuyorsa belli bir çevredendir di mi.

Dünyadaki tüm ön yargılıları s*keyim.
dövmeciye koluna eşine yazısını yazdırtması sonucu gerçekleşen olaydır.
kuran okuma birincisini insan değil robot sanan cahil kişi beyanıdır. bunlarda artı pirim kasma olayı bitti tengir efendi daha özgün pirim kasacak başlıklar bul. unutmadan eksini verdim evet..
Olmaması gereken durumdur vadandas "Kuran'ın güncellemesi gerekir demiş "
Bunu yazan arkadaşa dinin i sorsan muslumanim der halbuki hiç bir müslümanın kuranı kerim guncellenmeli diye bir düşüncesi olmamalı !!
Dinini kendine yaşamayan, şova dönüştürenleri samimi bulmadığım düşüncemi bu haberle yine ve yine destekliyorum.
Köyüne doktorluk satan hastane hademesi gibisiniz. Kur’an’ın hangi ayetinde karınızı dövebilirsiniz emri var? ayıkken kabus görmeye lüzum yok..

lafa gelince en yüksek karekter, hoşgörü, anlayış.. sizde, (ki beklentiniz de bu yönde)
icraatta, islam kelimesine bile tahammülünüz yok. Siz zamanında dindarlara zulmettiğiniz için bugünki siyasiler her haltı yemeyi kendilerine hak görüyor. Alın birin vurun ötekine. Geçin bunları anam babam, bu kafayı rafa koyun artık.
Kadını döven papaz olsa yazmazdın buraya. Şiddet uygulayan herkesi kınıyorum ama senin gibi meslek belirtmeden veya o ses Türkiye yarışması birincisi gibi şeyler demeden, hepsini kınıyorum.
kitap dövün demiş hafız dövmüş. üç tane modern zıpıra hoş görünmek için allah'ın kelamını inkar mı edecekti?
sen laikliği uygulayan devlet ol, çık adamın karşısına "senin dinin burada işlemez" de, cezasını kes. bunu yapabilecek kudretin yoksa boşuna tekerleme okuma.
zaten kurani show mazemesi haline getirdiler tobe ya carpilacaz.kuran yarismak icin degil okumak anlamak yasamak icin allahin bize lutfudur anlayin artik bunu diycemde kime diycem.
utanmazlar, gene bir kişinin şahsında koca bir camiayı karalama cesareti gösteriyorlar.

siz gidin lgbt savunuculuğunu yapın daha çok yakışıyor.
hafız olmuş kuranı hatmetmiş üstüne 1 numara olmuş insanında duyguları hisleri kadın dövme gibi durumları olabilir. amk yerinde siz dövünce normal hoca dövünce anormal. sie..
kuranı iyi okumuş ve harfiyen uygulamış insandır. memeleri yeni tomurcuklaşmış insanlardan da hoşlanıyordur bence.
Ailenizden biri yanlış yaptı diye, sizi o yanlıştan sorumlu tutmak doğru mudur? Hayır efendim, değildir. Bir müslüman kötülük yaptı diye de diğer müslümanların Böyle olduğunu söylemek, düşünmekte doğru değildir.
Demek ki neymiş, insan olmanın, dinle, imanla, kitapla ilgisi yokmuş dedirtir.

Kuran okuma yarışmasında birinci olan varlığın, maneviyatı, feraseti, merhameti, ruhuna, yüreğine ve her bir hücresine yaymış olması gerekmez mi?
Bence gerekir. Çünkü okuduğu kitap, cin ali kitabı değil, kutsal kitaptır.

Makamını, tonunu, vurgusunu başarıyla okumuş olabilir lakin eşini dövmüşse, okuduğundan bir halt anlamamış demektir.
Benim nazarımda meselâ hüzzam ya da saba bir tsm eserini ustalıkla okuyan biridir sadece.
önce o kadına öğüt vermiştir, sonra yatağını ayırmıştır, olmadıysa sonra da dövmüştür. eğer akıllanırsa/saygılı davranırsa/itaat ederse o kadın hakkında başka yol aramıştır. merak etmeyin, islam bu güvenin.