bugün

Son cümlenden dolayı olmasın, şapşik şey...
liseli ateist klişeleri no.654.

huşu halinin huzur vermemesi için öncelikle bünyenin "insan" olmaması gerekiyor. mevzu sadece namaz veya kuran değil, budist kendi ibadetine, kendine dönüşüne "meditasyon" diyor, hıristiyan "dua" diyor, "ayin" diyor, ilkel kabile dinlerinde bile ateş yakıp etrafında "gulelek gulelek" diye dans ederek bir "huşu" haline girmeye ve iç huzuru bulmaya çalışıyorlarken, "namaz ve kuran bana huzur vermiyor" demek için en ilkel kabileden bile daha bilinçsiz bir ilkellikte olmak lazım. sen insan değil hayvansın, sana huzur verecek şeyler belli, yeme, içme, s.kiş, uyku vs. sana huzur verir, ne işin var insani şeylerle. git onlara yönel.
Bunu düşündüm vermeyebilir mi acaba cevabım çok net bu çağda insanlar alamadıkları huzuru namazda bulamayabilirler 100yıl önce olsa verir derdim ama şimdi televizyon internet ya da iletişim araçları sapıtmamak için insanın kutuya hapsedilmesini gerektiriyor desem%99 yalan olmaz gayri ötesi sadece insandadır.
ibadetin lezzet vermesi için tüm günahlardan uzak durmak lazımdır.içten samimi ihlaslı olması gerekir.misal ayette infak sadaka verip allahtan sakınırsa ve en güzel olanı(ahiret)doğrularsa diye şarta bağlıyor. Yani form olarak ibadet var ruh yoksa tat vermez.bir çoğumuzda durum böyle maalesef.
ben namaz kılınca rahatlarım.
Verse zaten islam dünyası bir birinin boğazına yapışmazdı. islam huzur dini değildir savaş dinidir.
Kuran ve namazı kullanan hırsızlar, tokatçılar, caniler, sapıklar aklına geliyorsa ondandır bro. Muhammed Ali boşuna islamı seçerken müslümanlara değil Kur’an’a baktım dememiş.
güncel Önemli Başlıklar