bugün

görsel

Sanırım bu ayet her şeyi açıklıyor... Kur'an, birçok ayette atalarını körü körüne izleyenleri olumsuz olarak eleştirir. Örnek; 2:170; 5:104; 31:21; 43:22; 43:23.

Maalesef günümüz müslümanları(!) ''iman'' ile ''zann'' arasındaki farkı bilmiyorlar. Zann; 'körü körüne inanç' demekken, iman; 'bilgi ile emin olma işlemi' demektir. Ama ne yazık ki, sünni ve şii dünya atalarından öğrendikleri doğmaları sorgulama cesaretini gösteremiyorlar, sorgulu ve çelişkili rivayetlere körü körüne inanıyorlar. Oysa ki bu, kuran'ın iman tarifiyle zerre kadar uyuşmuyor. bilakis, bu inanç türü kur'an tarafından tamamen müşriklerin inanç türü olarak anlatılıyor...
görsel
görsel
Söze ne gerek var..
Kuranı sorgulayan araştıran hatta günümüz Türkiye'sinde doğru düzgün okuyan müslüman olmaz,ki okuyan sa müslüman kalmıyor.
islamdan uzaklaştırır.
Ben Kuran'ı şu 18 yaşımda okudum ve anladım ki, ben önceden mümin değil; müşrikmişim. Kur'an beni uyandırdı, artık allah'tan başka hiç kimseye kulluk yapmam. Sorguladım ve Müslüman oldum. Kuran'ı doğru düzgün okumayan bir insana ben müslüman demem. O herif Hindistan'da doğsaydı hindu, japonya'da doğsaydı şinto olacaktı. Önemli olan adam akıllı bir şekilde sorgulamaktır. Samimi ve dürüst olmak gerekiyor. Ben elimden geldiğince bunu yapmaya çalıştım. Ve kuran'ın allah kelamı olduğuna %100 eminim. Anladım ki, daha önceden iman değil; ''zann'' ediyormuşum. Allah'a şükürler olsun ki o bana imkan verdi de araştırdım...
daha peygamberi resmetmeye çalışsan, bir görselde kullansan, filmde birisine rol versen bile seni öldürmeye çalışacakları bir oluşum yanında kuran sorgulamak mı?