bugün

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

(Fatiha her derde devâdır.) [Beyhaki]

(Fatiha suresi Allahü teâlânın gadabını önler.) [Şir’a]

(Ölülerinize Yasin okuyun!) [i.Ahmed]

(Kabristana giren kimse, Yasin suresini okusa, o gün ölülerin azapları hafifler. Ölülerin sayısı kadar o kimseye sevap verilir.) [Etfâl-ül müslimin]

(Yasin okuyanın sıkıntısı gider.) [Deylemi]

(Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın günahları affedilir.) [isfehani]
o zaman niye hastaneye gidiyorlar ki, sonuçta kuran okuyunca geçiyorsa alın adamı ameliyat masasına açın kuranı okuyun sonra sorun olan yere üfleyin geçsin.
Maddi/manevi şifa arayanlara şifadır elhamdulillah.
ey insanlar işte size rabbinizden bir öğüt kalplerde olabilecek her türlü( darlık ve hastalık için) bir sifa,inananlar için rehber ve rahmet olan kitaptır.
yunus s ayat 57.

zorunlu açıklama.kur an ayette anlatıldığı gibi kalplerde oluşacak hastalıklar için şifadır.ameliyat hastaları ameliyat olur.ama hastalıklar için şifa olmasının bir ayrıntısı vardır oda ''inananlar için'' ibaresidir.kur an inanmayanlar için şifa ve rahmet değildir.
Kuran manevi hastalıklara sifadir.

Maddi hastalıklar hastanede çözülür.

Ama çoğu maddi hastalıklara da şifa olmuştur.

Unutmayın ki tıp bilimi de allah ın dır.
tamamen din tüccarlığı başka bir şey değil. insanları kandırıp sömürenler de var. bu yüzden hacı hocaya giden de var.

şimdi bir ilaç aldım dua ettim, iyi oldum beni allah iyi etti.
bir ilaç aldım dua ettim kötü oldum, beni allah kötü etti.

o zaman allah a dua etmenin mantığı ne?

sonuçta dua bir işe yarıyorsa her dua ettiğimde şifa bulmam lazım. eğer olasılık temelliyse bu olasılığı sağlayanın allah olmadığı gayet açıktır.

çünkü sen ilaç kullanır düzelir veya düzelmezsin ama ilaç kullanmadan hastalığı duayla nasıl yeneceksin?

sadece ilaç kullanıyorsunuz, tutarsa ha allah iyi etti duydu duamı, tutmazsa vardır bir hikmeti.

hiçbir gerekliliği yoktur ve zorda olan hastalara umut pazarlayıp bundan ekmek yiyen insanlar var ve benim eleştirim esas bunlara. insanların en aciz durumlarını bile sömürmek bu din sayesinde oluyor. insanlar umut arıyor ve çaresizlikte saçma sapan yollara başvuruyorlar. bu normal bir durum değildir.
ilaç sadece sebeptir
şifayı allah cc verir.
insanoğlu şifanın nereden geleceğini bilmediği için sebeplere sarılmak zorundadır.
Muzik ruhun gıdasıdır denir işte o bir türlü doymayan ruh belki ebedi aşkla dolacaktır .Ebedi Aşkın kelimelere dökümüdür Kuran .

Hissedene .
kuran okumak sihatli kalplere gida, hasta kalplere sifa olan bir hayat eczanesidir.

ilk ayeti oku olan kuran'i kerim'i oku ki huzur bulasin.
güncel Önemli Başlıklar