1. 1.
    iki kesimin birbirine benzer görüşler beyan etmesiyle ortaya çıkan durumdur.

iki kesim de muhammed'i olabildiğince sıradanlaştırır. Onu normal, bizim gibi bir insan olarak görür. Salavatı, şefaat inancını şirk olarak görürler. Türbelere düşmandırlar. Sünnet kavramını reddederler.

Kuran müslümanlığı ve vahhabilik aslında aynı temele dayanır. Ancak kuran müslümanlığı oldukça layt, ılımlı ve gevşek bir tatlı su müslümanlığı iken vahhabilik radikal, katı ve tavizsiz bir müslümanlık anlayışıdır. Vahhabiler islam'ın hükümlerini eğip bükmeden olduğu gibi kabul ederken kuran müslümanları olabildiğince islam'ı esnetirler, eğip bükerler, kendi keyiflerince ayetleri yorumlarlar.
    3 -2 ... has kemalist
  2. 2.
    Ayetlerde yazan açıktır. Keyfiyeti bu tipler uygular. Kurana uyulsa eleştirecek bir şeyi kalmayacağından çıldırır bu tipler.
    1 -4 ... ktm li aynasiz
  3. 3.
    Bu konuda müslümanlardan çok gayrimüslimlerin konuşmasını anlayamamakla birlikte ben bir müslüman olarak ne yanmayan kefene inanıyorum ne de hadis rivayetlerinin tümünü inkar edip peygamberimizi aradan çıkarmaya cürret ediyorum. Yeterince açık mı?
    -2 ... ruhsal enfeksiyon
  4. 4.
    Her ikiside elçiyi rasulü ve sünneti seniyyeyi devre dışı bırakmayı hedefler. Halbuki din kuran ve sünnettir. Aslında kuran bize yeterciler, ayeti kerimelerde sıkça ifade edilen "peygambere uyma" buyruklarını da görmezden gelirler. Dolasıyla kurana da tabi değildirler.
    ... gazeloglu
  5. 5.
    istanbul'da yüzyıllar boyunca yaşanmış olan müslümanlık kuran müslümanlığıdır.. benim babamdan gördüğüm de odur.. anadolu denen ilkellik yuvasını bilemem..

işin enteresanı, kuran müslümanları sudileri asla müslüman saymazlar.. bu küçükken bana çok garip gelirdi.. çünkü sudiler şeklen müslümanlığa tam olarak uyarlardı.. bunu babama söylediğim zaman güler, "yok canım, bırak onları" filan derdi.. ne demek istediğini 2000 yılından sonra anladım..

sudi arabistan bir kostüm şovudur.. aslında ingiliz-amerikan-yahudi kırmasıdır.. sadece alıkların aklını almak için arap elbiseleri giyerler...

osmanlı da sudileri asla müslüman saymaz.. osmanlı döneminde sudiler aleyhine onlarca fetva verilmiş, üzerlerine asker yollanmış, kafaları koparılmıştır..
    2 ... arbutus unedo
  6. 6.
    Muhammed de senin benim gibi bir insandı lan teneke. Yer içer uyur tuvaletini yapardı. Üstünlüğü takvasındaydı. Bunu anlamak için standart bir beyin yeterli ama görünüşe göre o da yok.
    ... frekans