1. 1.
    (bkz: ben karşının müslümanıyım)
    3 ... o halde umabilir miyim
  2. 2.
    saçmalık gibi saçmalıktır. kuran müslümanı ne ya? müslümanın kuran'la ne işi olur?

(bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)
    3 -1 ... agnostos
  3. 3.
    Hadisler adı altında Allah'a ve muhammed peygambere atılan iftiraları inkar eden müslümanlardır.
    Peygamberin ölümünde yuzyıllar sonra yazılmış. hem mantik hem kur'an ile celisen sözleri inkar etmek kadar mantikli ne olabilir.
    aklını kullananlarin izleyecegi yoldur.
    Dın Allah'in diniyse bu dinde Allah'tan baskasi hukum koyamaz.
    mezhepler haram / helal belirleyemez.
    ıslam dini Kur'anda yazdigi kadardir.
    aksini iddia edenler deve sidigi icmeye, corbalarina sinek sokmaya, kil tuy opmeye devam edebilirler.
    hadisi serifler adi altinda ve erkek egemenligi adi altinda yapilan yanlis ayet cevirileri (kiz cocuklarinin evlendirilmesi, kadinlarin dovulmesi vb) gibi seylere uymaya devam edebilirler.

Eğer muhammed peygamberin yolundan gitmek istiyorsaniz kur'ana uymaniz yeterlidir.
    şu an olsa da muhammed peygamber yeryuzune gelse "hadislere uyan tayfa" onu muslumanliga uymuyor diye suclarlardi.
    o kadar cok sey sokmuslar ki dine.
    yok şu hadis yok şu hoca.

hadisleri inkar etmek ise "bu muhammed peygamberin sozudur ama biz kur'ana uyariz" demek degildir.

"bu muhammed peygamberin sozu degildir, o kur'ana aykiri bir sey soylemez" demektir.

yaşasin kur'an muslumanligi diyerek sozlerime son veriyorum.
    aklını kullanabilen ne demek istedigimi cok iyi anladi.
    kullanamayanlar ise "Biz kimiz ki kur'ani anlayacagiz hocalar bizim yerimize anlamis iste" demeye devam etsinler.
    ... atasnopyman
  4. 4.
    başlıkta örnekleri görüyorsunuz, münafık nedir, kime denir?

tercüme edelim arkadaşları: kuranı gönderen allah herşeyi tam bilemediğinden bizim''mehdimiz'', ''şeyhimiz'', ''hocamız'' bu eksikleri tamamlıyor.

kuran eksikmiş, hatalıymış, anlaşılamıyormuş, bu dönem için yazılmamışmış.

siz aynaya baktıgınızda ne görüyorsunuz? bir resminizi gönderinde bana şeytanı soranlara bir hizmetim olsun.
    1 ... dergah sovalyeleri
  5. 5.
    Rivayetçilerin ve sünni ateistlerin sevmediği müslümanlardır. Bunlar aynıdır dediğimiz zaman haksız bulunuyoruruz.
    2 -1 ... ktm li aynasiz