1. 1.
  Kuran müslümanı sorumlu olduğu tek kitaba göre yaşarken diğeri her türlü sapıklığı ve şerefsizliği Badeci şeyhlerinden ezberlediği şekilde Yaşar.
  14 -2 ... alkolik oldum
 2. 2.
  hadis hurafe müslümanı kuran'ı eksik bulur.
  4 ... system error
 3. 3.
  Kuran müslüman'ı çoluk çocuk sil(k)mez.

  Çocuk gelin muhabbeti hadisler ile temellendirilir.
  3 ... mitolojide kokorec tanrisi
 4. 4.
  Hadis hurafe müslümanına göre Kur'an'ı anlayabilmek için Arap olmak bile yeterli değildir, Araplara onların bile anlayamayacağı bir kitap gönderildiğine inanıyorlar zaar.
  Cuma hutbesi sonrası imam "okuyup tutasınız diye size öğütler verdik" ayetini okuyor, Arap bile okuyup anlayamacaksa öğüt ne işe yarar?
  ... dalya rock yazar
 5. 5.
  Müslümanı kuran müslümanı hadis müslümanı diye ayırırsanız o halde kuran ayetleriyle hz peygambere tabi olun ayetlerine de uymamış olursunuz. Böyle bir ayrımcılık olamaz. Say desen 40 ayet bilmeyenler kalkmış hadis ulemalığına soyunmuş. Din adına konuşmadan önce taharetlenmeyi öğrenin hele bi. Hadisleri inkar bir vatikan projesidir. Dinde reform yoktur. Bu islamı bozmak isteyen bir takım dinsizlerin telkinidir. Buna itibar etmeyin. Din kuran sünnet hadisler icmai ümmet kıyası ehli sünnet vel cemaat mezhep sahibi 4 büyük imamın bildirdikleri sıratı müstakıym yoludur. ictihad kapısı açıktır. Bunu da ümmetin muteber uleması yapabilir. Hadis inkarcıları değil.
  ... gazeloglu
 6. 6.
  peygambere uyun, peygamberin getirdigine uyun demektir. peygamberin getirdigi kuran-i kerimdir. peygamberin haniminin bile, 4 buyuk halifenin bile elestirdigi muaviyeyi sirtlayan emevi artiklarinin, abbasi bedevilerinin yazdiklari degil.

  peygamberin hadislerini not ettirmedigine dair de hadisleri vardir. ayrica hadis olarak kabul edilenler sadece peygamberin hareketleri sozleri degil, sahabenin de hareketleri ve sozlerini icerir. hristyanliginda bozulmasina sebep olan bu kabullenislerdir. ayrica peygamberin en buyuk hadisi mezhepsizligidir. isinize gelene uydugunuzdandir boluk polcuk olusunuz, burnumuzun boktan cikmayisi.
  1 ... kerberos34