1. 1.
  seküler zihniyetin Türkiye de uygulamaya geçirdiği üzere 12 yaş altı çocukları kapsayan çağdışı uygulama..laik sistemin son yumurtası..Allah ın kelamının öğrenilmesine engel olan zihniyetin laisizm diretmelerinin son örneklerinden biri..

  (bkz: başörtü yasağı)
  (bkz: kamusal alan)
  5 -5 ... ebuzer
 2. 2.
  okul donemi, ve yatılı hali yasak olan uygulamadır
  1 ... dopdop
 3. 3.
  kuran kursu altında abidik gubidik ideolojiler öğreten kurumları engelleyen şey. laiklik denen olgu hukukun kaynağını şeriattan almamasıdır, dolayısıyla laiklikle filan ilgisi yoktur, tamamen ülkedeki sosyal içsel dinamiklerle ilgilidir.
  4 -2 ... plug in baby
 4. 4.
  kuran kurslarının birçoğunun masumiyet ve gerçek islamdan uzak bir nevi siyaset ve politika yuvasına dönüşmesi sonucu zorunluluktan ortaya çıkmış hadisedir.
  tabii ki insanların dini öğrenmek en doğal haklarıdır lakin din öğretiyoruz adı altında küçücük bünyelerin kafası hurafeler ve ülkeyi iç bunalıma sürükleyebilecek garip siyasi güdümler ile doldurulursa sonu bu olur.
  dini kullanarak adam öldüren ortalığa dehşet yayan tüm yaratıklardan nefret ediyor laik ülkemi seviyorum!!!!
  ayrıca laikliği dinsizlikle eş değer tutarak laiklikten böylesi nefret eden kafa yapısını anlayamıyorum.

  aslında hiç değmez ama yinede,
  söyleyecek bir sözüm var mı?
  var;
  (bkz: canınız istemiyorsa defolun gidin arabistan a)
  (bkz: laik)
  (bkz: laik)
  (bkz: laik)
  (bkz: laik)
  (bkz: laik)

  (bkz: yeter ulan)
  7 -6 ... sıçtırtma lamasına
 5. 5.
  yerinde bir uygulama olmuş,,bu kurslara gitmiş arkadaşlarımızdan nasıl yerler olduğunu öğrendik.hatta bu yasak geç bile kalmıştırç.
  2 -2 ... electronica
 6. 6.
  "içinizden en hayırlınız Kuran-ı Kerim i öğrenen ve öğreteninizdir"hadisi şerifinde belirtildiği üzere bu Allah ın sevdiği kulların göstermesi gereken davranıştır..laiklikle ilgili değil denilip tamamen sosyal dinamiklere bağlayanlara cevabım :o zaman laik hukuk devletimiz kendi kurumlarında kontrol altına alarak devam etsinler..sırf bunun için en büyük rehberimiz KUR'AN ın öğretilmesinin önünü tıkamak saçmalıktan ibarettir..
  2 -2 ... ebuzer
 7. 7.
  (bkz: okullarda kuran kursu yasağı)
  1 ... kemalettin şentürk
 8. 8.
  bilmezler ki irandaki devrim de böyle küçük şeylerden başlamıştır. sonraki aşamalarda alkol yasağı gelmiş, kısa kollu giyen kadınların kolları boyanmıştır. kuranı öğrenmek için illa ki kursa mı ihtiyaç vardır? kuran yoruma açık bir kitaptır, bu nedenle de ideolojisini dayatmak isteyen kişiler tarafından her şekilde yorumlanabilir. ülkede ciddi anlamda bir din sömürüsü ve irticai hareketlenme varken, bunun kuran kursları adı altında desteklenmesi kişiyi irana kadar götürebilir.elbette her kuran kursu zararlı değildir, ancak bu kurumların denetlenmesi imkansız hale gelmiştir ki yasaklanması gerekmiştir.
  bu konunun laiklik ile bağdaştırılmama gereği şudur: gerçekten laiklik ilkesini benimsemiş bir toplumda zaten bu yasaklar olamayacaktır. laiklik kavramının ne olduğunu kavrayabilmiş biri de bunu laiklikle bağdaşmadığını görecek, laikliğe seküler zihniyet, laisizmin diretmeleri diyemeyecektir. zira laik hukuk devleti olmasaydık bu konuyu kamuya açık bir internet sayfasında tartışmamız bile mümkün olamayacaktı,ip den izimizi sürüp taşlayacaklardı meydanlarda bizleri...
  3 -1 ... plug in baby
 9. 9.
  meslek liselerinin önünü tıkayan..neredeyse dışarıda başörtüsüne kadar dil uzatan..içki,fuhuş,kumar,edepsizliğin yayılmasına yol açmaktansa..iran gibi islamı çerçevede yaşamaya çalışan bir ülke kanımca daha evladır..ayrıca yukarıda belirtildiği gibi kol boyama olayı yoktur..bu arkadaşımızın hayal dünyasının ne kadar geniş olduğunu bize gösterir..islam en doğru yoldur ve laiklik gibi safsatalarla yaşayışın dışına atılamayacak kadar da önemlidir..islam hayatımızın bir parçasıdır ve kamusal alan,laiklik gibi komikliklerle sınırlandırılması batılı bir zihniyetin ürünüdür..
  2 -1 ... ebuzer
 10. 10.
  (bkz: laiklik)
  -1 ... pandora