bugün

13 mayıs 2014 manisa maden ocağı patlaması ile ilgili açıklama yapan rte'ye ait bir cümle.

biz de önemli bir şey var sandıydık dağılalım o zaman...
hatim yine edilsin çünkü elin şili'si 69 gün sonra adamı sağ çıkartıyorken biz geçen maden kazasında adamların cesetlerini 300 günde çıkaramadıysak, işimiz hakikaten allah'a kaldı demektir.
devamlı maddiyat ile yoğurulmuş beyinlerin hiç bir zaman anlayamayacağı bir konudur. soma faciasından kurtulan bir madencinin canlı yayında söyledikleri hiç ama hiç önemli değil demek ki, adam diyor ki, arkadaşlar üstüste yığıldı kaldı, parmaklarını oynatacak halleri yoktu, ben aralarından sıyrıldım kör karanlıkta bir yol bulup ilerledim 1 saat yürüdüm arkama baktığımda, kelime-i şahadet getiriyorlardı diyor. vay amk. vay, bunu anlayacak beyin nerede, beyin bedava çünkü.
Yapılması guzeldir fakat canlı yayında bunu söyleyip prim yapmak amaçsız ve mağduru oynamaktır.
bir taşşak geçme ifadesi. kuran kursunda indirilen hatimler dini bütün vicdanlı analarımızın, ninelerimizin büyüklüğünün kanıtıdır. bunda hatim indirenler dışındakilerin katkısı ne? yahu ben de gittim zamanında kuran kursuna, o zamanlar başbakan mesut yılmazdı diye mi kuran okudum şimdi? ya da o ara hükümet birilerinin günahına giriyordu da yine, onların ruhuna mı gitti benim hatimler? ne deniyor, denenleri bu holiganlar benden farklı olarak ne anlıyorlar, çok merak ediyorum.
insanlar ölürken, türkiye tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşarken kurulan bir cümle bu.

bu halk domaldıkça sikilmeye devam edilecek, açık ve net.

hatimlere bir, kuran kurslarına iki.

katliam var.

cinayet var.

karanlık var.

(bkz: because fuck you that s why)
rte: "Din işleriyle devlet işleri bir bütündür" dediler bize. "Laik olmak günah" dediler. Ben de böyle söyledim. Yanlış mı yaptım ?
Ne alaka hatimlerle bu felaket. Hatimler indirilmese hergün böyle facialar mı yaşanacak?
din iman diye diye milletin anasını bellediler. millet de mal olunca aynı yöntemi kullanmayı sürdürüyorlar.

ya ne yapacaklardı? dini imanı bizim gibi kavi olmayan milletlerin yaşadığı güney kore ve letonya örneklerindeki gibi istifa mı edeceklerdi? ne gerek var? "allah" der geçerler.
her suçu işleyip başkasının üzerine atan şeytan gibi bir savunma. insanların hep aynı taktikle kandırılması artık çok komik oluyor.

taktik şu: allah din iman bismillah
etki : hmm bu adam din falan diyor, yalan söylemez.

sonuç: %47

bu kafa ve düşünce yüzünden, insanların eğitimsizliği gibi durumlar nedeniyle şu an ülke bu noktada. napalım yapıcak bir şey yok, türkiye resmen rte ile sınanıyor.
yönetemeyenlerimiz tarafından din sömürüsüne itina ile devam edildiğinin kanıtlarıdır.

"bre dinsiz yezid" diye atlamadan hele bir dinle rabiacı:

sen önlemleri alma, kontrolleri eksik yap, kalitesiz malzeme kullanılsın, ömrü geçmiş mallar değiştirilmesin, bulunan eksiklikler giderilmesin sonra otur hatim oku. kusura bakmayın ama yaradanın sistemi öyle işlemiyor, kim iyiyse o kazanıyor. eğer iş kuran'la hatimle bitseydi müslümanlara hz muhammed'in önderlik ettiği uhud savaşı kaybedilmezdi.

ota, boka karışan, her şeye hükmetme, yönetme derdindeki bir başbakan türkiye değil; türk dünyası tarihinin en büyük maden kazasında hiiçç oralı olmuyor. sanki bütün sorumluluk sende, bende. sen koskoca başbakan çıkıp bir parka, iş merkezine, konuşma yapan bir bürokrata bile karışıyorsan işte burada da en büyük sorumlu sensin beyfendi. öyle hatimle, kuranla milleti kandırabilirsin, ama allah'ı kandıramazsın.

aldatıcılar da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın.

(fatır suresi 5. ayet)
rte söylemi.
ölenlerin ailelerine maaş bağlanıp, kuran kurlarında da hatim indirip dua edilince ölümler normalleştiriliyor.
oldu bitti ya tamamdır. zaten onlar şehit, ölümleri de tatlı ölümmüş.

bir insan hayatı kaç paradır?
"cuma hocalarımız da hutberinde bu konuya değinecektir" diye de eklemiştir.
bana "haa tamam o zaman" dedirten, içimi rahatlatan cümle. Allah senden razı olsun sayın başbakanımız, uzun adamımız.
ellerinden geleni yapan insanların gerçekleştirdiği güzide eylem..kurtarılmayı bekleyen işciler için, çıkıp hükümete sövenlerden veya hükümeti savunanlardan daha değerli bir şey yapmış olurlar..
yarrağı kökten yemiş ülkenin başındaki mahlukun beyanatı...
bir rte beyanı. hatim indiriyorlarmış!! diriltme duası var mı onu okusunlar belki işe yarar hani her bir boka körü körüne inanıyorsunuz ya belki bu sefer inandıklarınız işe yarar ha? eminim bunu söylediği an çoğu akpli "bak işte yağğ başbakanımız" diyecek. senin görüşüne, düşüncene o çalışmayan beynine... ne desem bilemedim.
(bkz: lan baştan desene şunu)
- O işçiler kurtarılmaz mıydı ?
+ kuran kurslarında hatimler indiriliyor.
- Gerekli önlemler alınsaydı ?
+ kuran kurslarında hatimler indiriliyor yetmez mi ?
durumu allah'a havale ettiğini gösteren açıklama.
nereden indiriliyormus merak ettim simdi.

hem olumlerine gozyumulsun ardindan da dualar, hatimler...

adil olmadigi gibi inandirici da degil...