1. 1.
  kuran a aykırı bir harekettir. çünkü allah kuran da rasulünün yani peygamberimizin (sav) tavsiye ettiklerine uymamızı men ettiklerinden kaçınmamızı emreder. bu yüzden kuran ı tek kaynak olarak alan insanlar, ki bu durumda hayatları boyunca ellerine kuran almadıkları görülüyor, yanılıyorlar. hatta allah ın ayetine karşı geliyorlar.

  gelen mesajlar üzerine edit: al-i imran suresi 132: "ey müminler size emrettiklerini yerine getirmek ve yasakladıklarından da kaçınmak suretiyle allah a ve rasulüne de itaat edin. umulur ki merhamet olunur azap olunmazsınız."

  ikinci edit:okuduğum bir kitapta hadislerin bozulmadan günümüze gelmesiyle ilgili çok güzel bir açıklama var. onu da paylaşayım dedim:

  rasulullah (sav) ın sünnetinin huccet olarak kabul edilmeyeceğinin veya tamamının korunmuş olmayacağını söylemek; allah ın kullarını olmayan bir şeye havale etmesi demektir ki, bu da en batıl fikir, allah teala ya karşı işlenmiş en büyük küfür ve onun hakkında duyulan en kötü zandır. daha sonra bu konu üzerine şu ayet nazil olmuştur:

  "ey muhammed! kuran ın anlam ve hükümlerinden bilmediklerini insanlara açıklaman ve düşünüp onunla hidayeti bulmaları için, sana "zikr"i (kuran'ı) indirdik." nahl suresi 44.

  bu durumda köpek olan eve melek girmez gibi hadislere hurafe demek, insanların inancıyla alay etmek ne demektir herkes anlar.
  4 -7 ... bushi
 2. 2.
  namazın üç vakit olduğunu savunanların içine düştüğü gaflettir.
  -2 ... esprimakinasi
 3. 3.
  başlığın ve tanımın içinde mevcut bilgilendirmenin zaten olduğu, kendi kendini yalanlayan bir önermedir. evet kuran peygamberimizin (sav) tavsiye ettiklerine uymamızı men ettiklerinden kaçınmamızı emreder. ancak denildiği gibi bunlar yine kuran ın içindedir. ve bunun dışındaki kaynaklar kuran dan edinilen bilgileri kendilerince yorumlayan kaynaklardır.
  elbette ki başka yorumların, tarafların önemi vardır ama önemli olan elbette ki kişinin kendisinin okuyup kendi yorumunu oluşturabilmesidir. bu açıdan yaklaşıldığın da evet, tek kaynaktır.
  1 -1 ... jassmiana
 4. 4.
  ruhat mengi nin insanları dinden çıkarma çabaları arasında kullandığı bir yöntem. kuran ı tek kaynak alın diyor. çok okumuş ya..
  2 -4 ... bushi
 5. 5.
  kuran dışında güvenebileceğim, doğrulugu inanan birisi için tartısılmayacak ikinci bir kaynak bana gösterilmediği takdirde, ki bunlardan birisi kesinlikle rivayetlerle dolu ve ne amacla söylendiği ve bir çok yönden benim inancıma ters düşen hadis kitapları değil, kuran benim için tek kaynak olarak kalmaya devam edeceğinden, kuran i tek kaynak olarak almak benim için ölene kadar devam edecektir, umuyorum.
  3 -2 ... sengitbengeliyorum
 6. 6.
  (bkz: edille i şeriyye)
  1 ... art ist
 7. 7.
  cehaletin önde giden versiyonudur. o zaman sen maymundan geldin demektir.
  1 -3 ... whitewind
 8. 8.
  batila inanmayı ya da hocalar, şeyhler peşinde koşmayı meşru kılmadığı için bu sektörden karın doyuranların ya da bunlara inandığı için "saf" damgası yemek istemeyenlerin karşı çıktığı durumdur.

  halbuki son derece doğru bir eylemdir.
  3 ... bresson
 9. 9.
  en önde gideni reşat halife ve türkiye distribütörü edip yükseldir ( 19cular ).
  3 ... zarth vader
 10. 10.
  çok özel bir metinden fayda sağlamaya çalışan sözde "alimler" silsilesi ile cemaat ve tarikatçilerin beğenmediği haldir.

  kuran, tektir. gerçekten kuran ışığıyla yorum yapamazsanız bakacağınız yer güvendiğiniz hadislerdir.
  5 -3 ... bl