1. 1.
    "Kilise ve devlet arasındaki mesafe açıldı ve kilise kamusal alanda söz sahibi olmalı. Devlet ve kilise arasındaki ilişki yıprandı, onarılmalı." diyen fransa cumhurbaşkanı macron'un yönettiği, "Fransa Hristiyan gelenekleri olan, kiliseler, katedraller ve manastırlar ülkesidir. Burada yaşamak isteyenler buna saygı duymalı" diyen eski cumhurbaşkanı sarkozy'nin de başını çektiği 200 kişinin kuran ayetleri değiştirilsin denmesine karşı izletilmesi gereken deney.

-emirlerime karşı gelirseniz çocuklarınızın etini yiyeceksiniz. kadın öğretici olamaz, onun elini kesin. iki adam yatarsa ikisini de öldürün" gibi pasajların olduğu bir kitap

https://www.youtube.com/watch?v=fzFplx5LTM4+

burada "kuran süper incil kötü" demiyorum ben ateistim. hepsi benim için aynı. fakat radikal hıristiyancılık yapıp başka dini eleştirenlerin kutsal kitabının da nasıl olduğunu görüyoruz.
    3 -1 ... gelenek karsiti sekuler hero 2
  2. 2.
    hükümdarların tanrı maskesi arkasından sunulmuş istek ve arzularından ibaret olan (sözde) ilahi kitapların içeriği aynıdır, aynı hikaye, aynı tehdit ve ödüller, farklı istek ve arzular,

bu kitapları karşılaştırmak, sidik yarıştırmaya benzer.
    2 -1 ... tapmadiyentanri