1. 1.
  Peygamberin evine saat kacta ziyarete gidilmesi uzerine ahlak kesen ayetlerdir. Bunlarin disinda sakal tirasinin nasil olmasi gerektigi, kuslarin nasil yemlenmesi gerektigi ve nesli tukenmis pek cok hayvanin tasviri de mevcuttur. Bu guzide eser, insanliga cok luzumlu bilgiler birakmistir.
  3 -10 ... illiterate
 2. 2.
  olmayan ayetlerdir. allaha hakaret etmektir.
  (bkz: orospu çocuğu) (bkz: anası belirsiz) gibi tabirler iftira atana söylenebilir.
  6 -5 ... dobroskii
 3. 3.
  küfür etmeyi günah bilenlerin küfürlere boğma potansiyeli taşıdıkları başlığın adıdır. gerçi hep küfür ederler onlar. onlar için belli bir nedene gerek yoktur küfür için. müslümanlar ya hani. ondan.
  2 -1 ... marjinal tosbaga
 4. 4.
  (bkz: şeytan ayetleri)
  (bkz: salman rüşdi) *
  ... yuzustu gomulen
 5. 5.
  Kuran ın tarihselliği meselesine konu olan ayetlerdir. Misal peygamber hanımlarına özel ayet kitaptan çıkarılsa dinden hiçbir şey eksilmiş olmaz.
  ... 80 the city
 6. 6.
  gereksiz ayet yoktur.
  2 -1 ... paytak paytak kosan koala
 7. 7.
  Yalnizca arab cografyasindaki hayvanlar hakkinda tasvirlerin olmasi, nesli tukenmis hayvanlarin bakimi ile ilgili bilgiler icermesi de bu durumu ispatlar niteliktedir. Ustelik kullanilan dilde yapilan gramer hatalari da insanlar tarafindan duzenlenmistir. Yetmezmis gibi, ayetler indikleri sira ile kitap haline getirilmemis, insan mudahalesi maksimize edilmistir.
  -1 ... illiterate
 8. 8.
  insanlara doğru bir şekilde yaşamasını gösteren kutsal bir kitap olduğundan olmayan ayetlerdir. inanmıyorsan yaşa öyle eleştir ama haker etmeden küçük düşürücü ifadeler kullanmadan. ama böyle yapanı fazla görmedim.
  ... dusler sokaginda gece vakti
 9. 9.
  bahis mevzuu ayetlerin hangileri olduğunun belirtilmesi gerekir.. belirtilemiyorsa, ayet değil, arap geleneği ve hikayeleridir, kuranda geçmiyordur.. ve kuranda gereksiz hiçbir şey yoktur..
  ... lylsnblnmcnn
 10. 10.
  Kuranın her konu hakkında bilgi vermesini, insanları dogru birsekilde yonlendirmesini olumsuz degerlendirecek kadar aptal olan varlıkların soyledigi geresiz seydir.
  ... neviisahsinamunhasir