1. 19.
    dinden çıkmaya sebebiyet veren onlarca sebepten sadece biridir.
    1 ... ocus
  2. 18.
    Yahu Yaradılış büyük bir adaletsizlikle başlıyor zaten, siz hangi adaletten bahsediyorsunuz?

Buradaki sebep bellidir. peygamberlik sadece erkeklere nasip olmuştur. Ve Peygamberlerin çoğu varlıklı insanlardır. Öyle çobanlık yapıyorlarmış nesi iyi diyip bugün ile kıyaslamayın. Tüccarlıktır büyük ölçüde.
    Tabi statü gereği Bütün birikimi karıya bırakacak değillerdi herhalde. Yaratıcı ile görüşüyorlar, Boru mu?
    1 -1 ... yani herhalde sanirim galiba
  3. 17.
    Kadınların ev aile geçindirmek gibi bir yükü yok mu?

Günümüzde çalışmayan Kadın mı kaldı? Kaldıysa bravo kocası veya babasına çok güveniyor sanırım. Ayrıca Kadın evlenmek zorunda mı? Hür iradesiyle Bekar özgür bir hayat tercih edebilir. Kocasıyla anlaşamayıp boşanırsa veya eşi vefat ederse ne olacak?

iki çocuğum olsa mirasımı yarı yarıya pay ederdim. Kimsenin hakkı zaten kimsede kalmaz.
    6 -3 ... lara croftt
  4. 16.
    Basit bir şekilde açıklamak gerekirse şöyle bir kişinin malı varsa ölmeden önce vasiyet bırakıp malı paylaştırması yaradan tarafından farz kılınmıştır. Bakın altını çiziyorum vasiyet farz yani normalde olması gereken mal sahibinin ölmeden önce malını uygun bir biçimde paylaştırması.

Sizden birine ölüm yaklaştığında, bir mal bırakacaksa anaya babaya, yakınlara, uygun bir biçimde vasiyet etmesi farz kılındı. Bu, erdemliler için bir görevdir.(Bakara/180)

Normalin dışındaki durumlar için yani şayet ortada bir vasiyet yoksa bu durumda mal paylaşımı erkeğe 2 kadına 1 şeklinde yapılır. Bunun bu şekilde yapılışının hikmeti de aslında çok basit bir mantıkla açıklanabilir miras paylaşımı nasıl yapılırsa yapılsın tam adalet sağlanamayacak. Ben rabbimin mal paylaşımını bu şekilde ayarlamasının sebebini mükemmel adaletinin tecellisi olarak tüm zamanların ortalama değerini aldığını düşünüyorum. Yani Allah'In emrettiği mal paylaşımı tüm zamanların en adaletli mal paylaşımıdır.
    2 ... fani dunya
  5. 15.
    Erkeğin bakmakla yükümlü oldukları kişiler;

•hanımı

•çocukları

•kız kardeşleri

•annesi

Kadının bakmalla yükümlü olduğu kişiler;

•nobody
    3 -1 ... peki tamam
  6. 14.
    Kadınların kul hakkını yiyip nedense derebeyleri ve aşiret lideri erkeklerin işine yarayacak bir bölüşme türü...

Hz Aişe nin "Vallahi Rabb'in, senin arzunu hemen yerine getirdiğini görüyorum." Lafını hatırlattı.

Görüyorum ki rabbiniz aşiret erkeklerinin arzularını hemen yerine getiriyor...
    -2 ... uzay muhtari
  7. 13.
    En güzel açıklama.
    https://youtu.be/wyJ2-kbqgsc
    1 -1 ... ay bala
  8. 12.
    Sitcom dizi tadındadır.
    -3 ... kirkbesyetmissekiz
  9. 11.
    Ya allahım başka işin gücün yok mu insanların parasını pulunu bolusturmekle uğraşıyon. bu boş işler yerine şey yap mesela arada kullarını takip et zira bu coğrafyada yaşamaya çalışırken anamız ağlıyor.
    3 -7 ... domestik ev hanimi
  10. 10.
    brokoli islam'da mehir ölünce değil nikah esnasında verilir. peşin verilir o yüzden.
    ... kan bankasi soyan sivrisinek