1. 1.
  şeytan vesvesesidir. insan beyninin sadece %1'ini kullandığı için hesaplayamıyor. einstein bile beyninin %9'unu kullanıyordu, fatih sultan mehmet %3'ünü, barış manço %1,5'ini atatürk de %8.99'unu kullanıyordu. %50 sini kullanabilirsek baktığımız yerler alev alırdı, allah (c.c) ona göre mükemmel ayarlamış. baktığımız yeri yaksaydık her şey cayır cayır yanıp ölecekti, halimize şükredeceğimize %1'lik aklımızla şeytan vesveselerine kanıp %12.5'in nereye kaybolduğunu bulmaya çalışıyoruz.

  daha çayın tadını bile tarif edemezken, %12.5'in hesabını sormak...? saçmalık!!!

  edit: %1 %12.5'ten küçüktür...
  2 -4 ... yalan dostum
 2. 2.
  sorgulayan müslüman ekibi tarafından ateistlerin çelişki/matematiksel hata iddialarına da değinilerek, şu videoda ele alınan mesele:

  https://video.uludagsozluk.com/v/kuran-da-miras-bölüşümü-157684/

  3 ... korelmis
 3. 3.
  hatalı olduğu ve sorun çıkarttığı için ömer döneminde kullanımı bırakılmış ve yeni sistem geliştirilmiştir.
  1 -2 ... kulak cevresindeki sivrisinek
 4. 4.
  En iyi bildikleri 4 işlem. O da kesirli olursa ayrı sıkıntı.

  Bu arada biri kitapta kuantum bulmuştu.
  1 -1 ... eratosthenes
 5. 5.
  Kuran’ı Muhammed’in yazdığının kanıtı niteliğindedir.

  Hem hesap tutmaz, hem adaletsiz...

  Tanrı hesap yanlışı yapar mı?

  Tanrı adaletsiz olur mu?
  2 -1 ... mavi huydur bizde
 6. 6.
  Bakara 180.Ayet: Birinize ölüm geldiği zaman, eğer bir mal bırakacaksa anaya, babaya, yakınlara uygun bir biçimde vasiyet etmek Allah´tan korkanlar üzerine bir borçtur.

  Nisa 8.Ayet: (Mirastan payı olmayan) yakınlar, yetimler ve yoksullar miras taksiminde hazır bulunursa bundan, onları da rızıklandırın ve onlara güzel söz söyleyin.
  1 ... keepx
 7. 7.
  Hatalıdır bu yüzden halife ömer döneminde (bkz: avliye)diye bir bölüşüm şekli uydurulmuştur. Bu bile islamın gerçek bir din olmadığının tek başına kanıtır.
  -4 ... son of zapetra
 8. 8.
  Erkeğe iki dişinin payı düşer bunun nedeni ayette ve tefsirlerde erkeğin kadına bakmakla yükümlü olması ve kadın evlendiğinde kocasından mehir alacağı için durum esitlenecektir diye açıklanır.

  Ama söyle bir durum eger çocuk yok ve kadın ölürse erkeğe mirasın 1/2'si erkek ölürse kadına mirasın 1/4'ü kalıyor. E bana bakmakla yükümlü olan mehirimin olduğu adam ölüyor. Zaten ailelerden 1'e 2 oranında miras almışız ve çalışan o zayıf olup evde olan kadınken niye yine kadına daha az düşüyor?
  1 -1 ... brokoli gibi
 9. 9.
  sahte bir "inanç" olduğunun en basit kanıtlarından biri.
  3 -9 ... livestorm
 10. 10.
  brokoli islam'da mehir ölünce değil nikah esnasında verilir. peşin verilir o yüzden.
  ... kan bankasi soyan sivrisinek