1. 1.
  Bazılarının kabullenemediğş gerçektir. Kuranda cariye kelimesi geçmezken(başka bir anlamda kullanılır onun da anldığımız cariye ile alakası yok) alakasız bir sözcüğe cariye anlamı vermek bilinçli bir tahriftir. Kuranda köle kelimesi bile çarpıtılmıştır. Uyduruk meallerle kuranı okuyunca böyle oluyor.
  1 ... komplo teorisyeni
 2. 2.
  Cariyeler ile ilgili ayetler. evet.

  Bakara Suresi, 221. ayet: Müşrik kadınları, iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir cariye, -hoşunuza gitse de- müşrik bir kadından daha hayırlıdır. Müşrik erkekleri de iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir köle, -hoşunuza gitse de- müşrik bir erkekten daha hayırlıdır. Onlar, ateşe çağırırlar, Allah ise Kendi izniyle cennete ve mağfirete çağırır. O, insanlara ayetlerini açıklar. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler.

  Nisa Suresi, 3. ayet: Eğer yetim (kız)lar konusunda adaleti yerine getiremeyeceğinizden korkarsanız, bu durumda, (onlarla değil) size helal olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın. Şayet adaleti sağlayamayacağınızdan korkarsanız, o zaman bir (eş) ya da sağ ellerinizin malik olduğu (cariye) ile (yetinin). Bu, sapmamanıza daha yakındır.

  Nur Suresi, 32. ayet: içinizde evli olmayanları, kölelerinizden ve cariyelerinizden salih olanları evlendirin. Eğer fakir iseler Allah, Kendi fazlından onları zengin eder. Allah geniş (nimet sahibi)dir, bilendir.

  Nur Suresi, 33. ayet: Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir.

  Nur Suresi, 58. ayet: Ey iman edenler, sağ ellerinizin malik olduğu ile sizden olup da henüz erginlik çağına ermemiş olan (çocuk)lar, (odalarınıza girmek için şu) üç vakitte izin istesinler: Sabah namazından önce, öğleyin üstünüzü çıkardığınız vakit ve yatsı namazından sonra. (Bu) Üçü sizin için mahrem (vakitleri)dir. Bunların dışında size de, onlara da bir sakınca yoktur; onlar yanınızda dolaşabilirler, birbirinizin yanında olabilirsiniz. işte Allah, size ayetleri böyle açıklamaktadır. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

  Ahzab Suresi, 50. ayet: Ey Peygamber, gerçekten Biz sana ücretlerini (mehirlerini) verdiğin eşlerini ve Allah'ın sana ganimet olarak verdikleri (savaş esirleri)nden sağ elinin malik olduğu (cariyeler) ile seninle birlikte hicret eden amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını helal kıldık; bir de, kendisini peygambere hibe eden ve peygamberin kendisini almak istediği mü'min bir kadını da, -mü'minler için olmaksızın yalnızca sana has olmak üzere- (senin için helal kıldık). Biz, kendi eşleri ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) konusunda onlar (mü'minler) üzerine neyi farz kıldığımızı bildik (size bildirdik). Böylelikle senin için hiçbir güçlük olmasın. Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

  Ahzab Suresi, 52. ayet: Bundan sonra (başka) kadınlar ve bunları başka eşlerle değiştirmek -güzellikleri senin hoşuna gitse bile- sana helal olmaz; ancak sağ elinin malik olduğu (cariyeler) başka. Allah herşeyi gözetleyip denetleyendir.

  Ahzab Suresi, 55. ayet: Onlar için babaları, oğulları, kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) hakkında bir sakınca yoktur. (Ey Müslüman kadınlar) Allah'tan sakının. Şüphesiz Allah, herşeye şahid olandır.

  Mearic Suresi, 30. ayet: Ancak kendi eşleri ya da sağ ellerinin malik olduğu başka; çünkü onlar (bunlardan dolayı) kınanmazlar.
  1 -1 ... nevilevile
 3. 3.
  siz ne derseniz deyin bir anlamı yok yobaz için. (bkz: kuranda her şey yazmaz) diyorlar. biraz daha zorlarsan kuran'da hata var diyecekler. çünkü onlar okumaz, okusada anlayamaz, kalpleri yok. şeyhleri var hocaları var ama kalpleri yok.
  ... dergah sovalyeleri
 4. 4.
  Başlık ve nick uyumuna çarpıcı bir örnek.

  Not: sallama demiyorum. Yine salla ama hesaplı salla. Sallama çayın dahi bir adabı var değil mi?
  ... eratosthenes
 5. 5.
  Kuran da aslında yeni nesil müslümanların yapmış olduğu sapkın davranışların hiçbiri yok uydurulmuş bir dine inandırılmış kocaman bir kitle var karşımızda.
  1 ... wmaximilian
 6. 6.
  islam dinine göre cilbab hür kadınlar içindir ve zina cezasında cariyeler hür kadınlara verilen cezanın yarısını almaktadır.
  ... selia
 7. 7.
  bunlara kalsa bütün türkçe çeviri yalan. modern müslümanlar’ın kuran’ı kurtarmak için kaç yalan söylediği sayılamaz derecede. bütün hayatımız boyunca arapça öğrenelelim namaz kılalım.
  ... shattered
 8. 8.
  ateist zihniyet değildir. bizzat kendini müslüman ve alim olarak gören zihniyettir ve islama en çok zararı bunlar verir. neden sadece kuran diyoruz kısa bir yazıyla daha iyi anlayın.
  câriye kelimesi arapça bir kelime ve kur'ân'ın orjinalinde "kadın köle" anlamında hiç geçmez
  fakat çevirilerde başka başka kelimeleri başka bir anlamda, cariye (kadın köle) anlamında bol bol çeviriyor ve "çeviri yaptık" diyorlar

  oysa yaptıkları şeytani bir manipülasyon...
  câriye diye çevrilen kelimeler ve anlamları ;

  mâ meleket eymânukum ; yeminlerinizin altında olanlar sözleşmeli çalışan kişiler, işçiler, hizmetçiler...

  imâikum ; (allâh'a)kulluk edenleriniz /kadınlarınız

  emetun ; (allâh'a) iman edenleriniz /kadınlar

  feteyâtikum ; gençleriniz
  köle diye çevrilen kelimeler ;

  rikâbi ; boyunduruk altına alınan / esir, köle

  abdi/abdü ; (allâh'a) kul, / erkek

  ibâdiküm ; (allah'a) kulluk edenleriniz / erkek

  mâ meleket eymânukum ; yeminlerinizin altında olanlar /sözleşmeli çalışan kişiler, işçiler, hizmetçiler...
  çevirilerden çeviri beğen,!!!!

  muhsanâtu ; nisa 4:24 evli kadınlar
  muhsanâti ; nisa 4:25 hür kadınlar
  muhsanâtu ; maide 5:5 namuslu kadınlar
  muhsanâti ; nur 24:4 namuslu kadınlar
  muhsanâti ; nur 24:23 namuslu kadınlar

  ahsenat ; enbiya 21:91 - tahrim 66:12 ilişki yaşamamış...
  çevirilerden çeviri beğen,!!!!

  muhsanâtu ; nisa 4:24 evli kadınlar
  muhsanâti ; nisa 4:25 hür kadınlar
  muhsanâtu ; maide 5:5 namuslu kadınlar
  muhsanâti ; nur 24:4 namuslu kadınlar
  muhsanâti ; nur 24:23 namuslu kadınlar

  ahsenat ; enbiya 21:91 - tahrim 66:12 ilişki yaşamamış...
  meallerde yani kelima anlamlarında ciddi tahrifler vardır. kuranı kelime kelime inceleyin ve bir bütün olarak okuyun.
  ... komplo teorisyeni