bugün

müşrikleri rahatsız eden ifade.

http://www.youtube.com/watch?v=MhM-4VxRy1c
apaçık indirmiş yüce allah ım. anlamamak için gerizekalı olmak gerek bu kitabı. ben bu kitabı okuyorum okuyorum anlamıyorum diyen bir tane adam görmedim hayatımda. zaten okuyan bir adam ehli cinnet vel cinayet ekibi hocalarına abidik gubidik sorular sormayı anında kesiyor.

kıçıma su kaçsa orucun bozulur mu sorularını dakkasında keser kuranı bir kere okumuş ortalama zekaya sahip bir insan. bu yüzden, kuran mübindir, mufassaldır. birçok ayette açık bir şekilde bu vurgu vardır. vel cinayet ekibi itiraz ettiğinde mevcut ayetleri üşenmeden sıralayacağım. ama görmezden gelmeye devam edecekler.
belki müslümanlar geri zekalı anlamıyor bu yüzden hacıya hocaya ihtiyaç duyuyor ama ben gayet de anladım. ancak şu bir gerçektir ki kuranı salt kuranı okuyarak anlayamazsınız. gidip hacıya hocaya uyun demiyorum tabi ama en azından arap tarihi ve muhammed in hayatını bilmek lazım. kuran çünkü bir anda yazılmıyor, olaylar üzerine an an yazılıyor hal böyle olunca ayetler belli bir anı ifade ediyor ve sen eğer o arka planı bilmiyorsan o ayeti anlayamazsın. ayrıca kuranda sure içinde bir bütünlük de vardır oradan bir ayeti öncesi ve sonrası bağlamında koparıp da gene anlayamazsın çünkü o ayet bütün içinde farklı şeyi ifade ederken onu oradan koparırsan çok farklı bir şeye dönüşür.

lütfen kuranı anlayarak okuyalım please.
Önce müslümanlar kendileri bir karar verse okuduğumuz gibimi anlayacağız, herifin biri allah derdini anlatamamış gibi anca yorum getirdiğindemi anlayacağız, dediğinimi anlayacağız yoksa demek istediğinimi anlayacağız.... Siz önce bir karar verin, defalarca okumuş biri olarak ben ona göre sataşayım)))
Evet çok anlaşılır. Okuyunca ne kadar dogmatik saçmalıklarla dolu olduğu gayet net anlaşılır.
kuranın anlaşılır olup olmadığını mealini okuyarak gayet iyi anlayabilirsiniz..
Okuyan kisinin anlamasi lazim.
Zor bir kitap olsa ne olur.
kuran kocaman bir zırvalıktır.
Yoo kimseyi rahatsız etmez. zaten öyle olmalıdır "evrensel" bir kitap ise eğer herkes (hemen hemen) aynı şeyi anlamalıdır. Peki öyle mi? Yorum sizin.
ne kadar anlaşılır olduğunu 1500 yıldır gelen update'ler ve '' aslında o mum ışığı değil, mars'ı işaret etmektedir '' gibi açıklamalardan anlayacağınız kitap.

nasıl bir uygulamaysa sürekli update ediliyor, olmamış.

e yine haklı çıktım.
kamer/17: Kuran'ı mesaj için kolaylaştırdık; öğüt alan yok mudur?
Kimse anlaşılmaz demiyor anlamak istemiyorlar diyor zaten. işin çetrefili burada anlamış olanlara yanlış anlamışlar demek bir akım halini aldı. Kırk yıllık araplara arapça kitabı yanlış anlıyorlar diyecek kadar yüzsüz müslümanlar var.