1. 1.
    Güzel türkçemizden değil, kuran'ın kendisinden kaynaklanan sorundur.

Bilmediğin, anlamadığın bir dilde okuyunca tabi ki etkileyici bir şeymiş gibi gelecek.

Ancak anladığın dilde okuduğun zaman kuran'ın ne kadar basit ve boş bir kitap olduğunu görecek ve doğal olarak etkilenmeyeceksin.
    3 -6 ... marjinal turk fasisti
  2. 2.
    arapça zaten dil olarak çok gelişmiş bir dil. şairane olması beni bile etkiliyor. arabistanda imamlar bir ezan okuyor, "güzel" olduğu için oturup dinler insan.

bizim buradaki imamlarda iş yok.
    2 -2 ... n dakota
  3. 3.
    Marjinal efendi sözlerine dikkat et müslümanların dinine kitabına hakaret edersen küfrü yersin!!! Adamsan fikrini konuştur değilsen sus.
    -1 ... kalahari 1
  4. 4.
    döneminde arabistan'da nazım-şiir san'atı çok ileri idi ,tabi 1400 senede bu san'atın kanıtları hemen hemen yok oldu.

kuran'ın yazım şeklide şiirdir o yüzden hoş gelir kulağa oku(nu)rken ..
    islamcıların -dincilerin korkusu da bu eğer kuran mesela türkçe de düz yazı şeklinde okunursa bırakın içeriğini okumada ki etkiliği de kaybolacak. içeriği dedim yani bir kaç okumadan sonra 10 kişiden 5'i bir daha eline almaz benim görüşüm.

olay aslında bir anlamda bu,fazla yazmayayım da akit'te ki putperestlere hedef olmayayım.

dincilerin hristiyan kanadı incil'i öz yazıldığı dilden( aramice,ibranice yunanca ve sonradan latince**) hata yaparak çeşitli dillere çevirdiler .(mezhep ve kilise olayı) bugün inanan bir hrsitiyan bile incil'e masal diyor.

onun için islamcıların direnmesi bu yüzden.
    ... baris hemen simdi