bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  En başta Fussilet 44 ayetiyle çelişen tezdir:
  "Biz bu Kuran'ı yabancı bir dil ile ortaya koysaydık: 'Ayetleri uzun açıklanmalı değil miydi? Arap'a yabancı bir dille söylenir mi?' derlerdi. De ki: 'Bu, inananlara doğruluk rehberi ve gönüllerine şifadır.' inanmayanların kulaklarında ağırlık vardır ve onlara kapalıdır; sanki bunlara uzak bir mesafeden sesleniliyor da anlamıyorlar."
  Gayet açık bir şekilde görülüyor ki bu ayete göre kuran sadece arapların problemlerini çözmek için yazılmış. Türk'e ya da başka milletten birine yabancı dilde kitap oluyorsa arap'a niçin olmasın? Arapların bir ayrıcalığı mı var?
  1 ... radikal kemalist
 2. 2.
  kuran'dan kıyamete kadar insanlar ve cinler sorumludur. bu sorumluluğu kabullenip, kavrayıp, en doğru şekilde hayatına işleyen allah'ın gazabından muaftır. allah'ın gazabından yine allah'a sığınalım. bu sığınma ancak kuran iledir. kuran'ı hayat felsefesi haline getirip onu yaşamak ne güzeldir. bu insan için net bir kazançtır. kazancın iki türlüsünü de rab vereceğini taahhüt ediyor. hem burada hem ahirette. allah sözünden dönmez.
  -2 ... aeneskral
 3. 3.
  bölgesel ve dönemseldir.
  1 ... ibni maymun
 4. 4.
  evrenseldir ama yarısı peygamberin komşuları, eşleri ve eski hikayeler içerir. diğer yarısını da anlamak için islam alimlerinin çevirilerine mecburuz ki çoğu birbiriyle çelişir, çoğu abuk subuk şeyler söyler.

  evet biraz garip.
  saidi nursi gibi bir cahil bile kalkıp kuran'ı bize anlatmaya kalkıyorsa, bir sürü kişi de kuran'ı bırakıp onun peşine takılıyorsa başka sorunlar da var tabi.

  bence hepimiz manyakız amk.

  beğenmediğimiz hrıstiyanı, yahudisi, ateisti bizlerden ahlaklı. sokayım böyle işe!
  ... la fondoten
 5. 5.
  Araplar a proplem olupta türk e teğet geçen nedir diye sorduran yalanlamadır?

  Zina
  içki
  Kumar
  Faiz
  Miras (türk devletinin türk ailesinin malı olması)
  Tekelleşme
  Kul hakkı
  Hile
  Ticaret
  işçi hakkı
  Üretim hakkı
  Savaş hukuku
  Tesettür giyim
  Yardımlaşma v.b gibi uzar da gider.

  Kur an a hangi nokta da sırt dönerseniz o noktadan bir hançer yersiniz.

  isterseniz bir bakın!
  3 -1 ... malazgirt40
 6. 6.
  okunduğu her ülkede farklı anlaşılması nedeniyledir.

  kuran ın evrensel olduğu yalanı
  ... inmyopinion
 7. 7.
  Reisimiz erdoğan'ın bugün onayladığı yalan. Kuran 1400 yıllık bir masal kitabı. Kesinlikle günümüze uygun değil. Güncelleyin öyle gelin yallah.
  2 -3 ... agnosticus
 8. 8.
  Kur'an da apaçık söylüyor neyin ne olduğunu boşuna burda ateistlik kasmayın.
  1 -3 ... ugurlubir13
 9. 9.
  bir kabilenin bile gereksinimlerini karşılayamayacak kitap hakkındaki doğru yalan. kitabı arapça okuyacak, kadınları arap kadınlar gibi kapatacak, kitabın hiçbir yerinde yazmayan ezan illa arapça olacak diye tantana yapacaksın, sonra çıkacaksın kur'an ve islam evrenseldir diyeceksin. o öyle olmuyor gençler. yemezler.
  1 ... vatan mirket sakarya