1. .
  mantığını dumura uğratmış insan modelidir.

  şimdi bunlar diyorlarki; efendim hz. muhammed (sav) ticaret yapıyordu o zaman ticaret yaptğı yerlerde edindiği bilgileri kitaplaştırmıştır. yani şimdi bu iddiayı ortaya atan ya dünya görmemiş ya hesap bilmiyor pezevenkin tekidir. ya da hiç dayak yememiştir. bir kere o zamanlarda tek ticaret yapan insan hz. muhammed (sav) miydi ki sadece o'nun aklına böyle bir şey gelsin. hadi avukat ağzıyla konuşalım. bir an için öyle olduğunu farzetsek bile be adam; madem hz. muhammed ticaret yaptığı yerlerde edindiği bilgilerden kur'an'ı kerim gibi mükemmel bir kitap yazmayı başardı. peki neden bilgi edindiği kişiler o zamanlar buna itiraz etmediler? hz. muhammed (sav) kur'an'ı kerim'i gizlice yazmadı ya. kur'an'ı kerim 23 senede peyderpey gönderildi. gönderildikçe de peygamber efendimiz (sav) bunu kimseden gizlemedi açıkladı. açıklamakla da kalmadı bütün o ticaret yaptığı yerler de dahil bu kitabda yazanlara inanmaya davet etti. madem hz. muhammed (sav) oralarda aldığı bilgilerden bir kitap derledi neden o zamanlar biri çıkıp da hoop noluyor kardeşim sen böyle yazmışsın ama bak bu bilgiyi bizden almışsın demedi? bu kadar da mantıksızlık olmaz ki. hem bir yerden bilgi alacaksın hem de bilgi aldığın yere yazdığın kitabı gönereceksin hem de onlar farketmeyecek olay geçtikten 1400 sene sonra çıkan bir süper zeka bunu farkedecek.

  bir de diyorlar ki; kur'an'ı kerim'deki bazı bilgiler incil'de, tevrat'ta gilan da var. işte bu iddiayı ortaya atan adam bir kere bile kur'an'ı kerim'i bir kere bile okumamış demektir. çünkü okusa zaten kur'an'ı kerim'in kendisinde bunun cevabını bulurdu. yani tevrat, incil zaten bunlar da allah (cc)'nün kitapları. ama insanlar tarafından değiştirilmişler. tabi değişmeyen yerleri de olabilir. işte bu değiştirilmeyen yerleri ile kur'an'ı kerim'de yazanların örtüşmesinden daha doğal ne olabilri ki? üstelik yazarları da aynı. yine bildik mantıkla yaklaşırsak bunu da neden o zamanlardaki hristiyanlar olsun yahudiler olsun söz konusu kitaplara inananlar itiraz dile getirmediler? neden bir kişi bile çıkıp da hoop noluyor kardeşim sen bir kitap yazdım diyorsun ama senin yazdığın bilgiler bizim kitabımızda zaten var. sen bizim kitabımızdan alıntı yapmışsın dememişler de 1400 sene sonra çıkmış bir süper zeka bunu farketmiş.

  velhasıl kelam bu iddiayı dile getirenler genellikle kur'an'ı kerim'i hiç bir şekilde okumadan sallayan tiplerdir. çoğu da zaten internetteki ateist sitelerinde ya da bazı kişilerin sırf islam dinine saldırma amacıyla yazdığı kitaplara bakıp da bu iddiaları dile getiriyorlar. yoksa kendileri araştırdıklarından değil.
  -2 ... antiqa
 2. .
  (bkz: kalkar kalkmaz pkk ataturk din seks dusunmek)
  -1 ... 3 puan icin geldik
 3. .
  (bkz: amatör olarak kuranla ilgileniyoruz)
  (bkz: yiğit özgür)
  ... rupa parinemesan
 4. .
  (bkz: akdeniz ile atlas okyanusunun karışmaması)
  ... tralliani
 5. .
  (bkz: zeitgeist the movie)
  ... humbara
 6. .
  genellikle; anneye,babaya saygısız dostlarına çıkar gözü ile bakan birlikte olduğu insanı sex objesi gören akıldan noksan ortamlarda dışlandığı için farklı görüşlerle bir yere gelmek isteyen asalak....
  ... ycan