1. 1.
  Net ve kesin bir ifadedir.

  Kuran'ı tanrı sozü mü insan sözümü olduğu noktasında eleştirel ve sorgulayıcı bir gozle okuyan insanların daha başlarda dinden çıkacağı gerçeğidir.

  Ben henüz sorgulama niyetiyle başlamamışken okumaya, vicdanım sorguya çekmeye başladı her ters gelen şeyde haliyle koptum istemeye istemeye.

  Zor olan inanmak değil o inançtan kopmaktır. inançsız kalmaktan korkmaktır. Çünkü tutunmaya ihtiyacımız olduğuna inandığımız şeyler olmadan yoksun hissederiz kendimizi. Rotasız hissederiz.

  Bu işler iman işi değiyip geçmek üstelememek en rahat tabiatlı korkakların işidir inanın. imandan çok korkunun dayattıkları bizi bazı şeylere mecbur kılar.

  Sadece dinden çıkmış olmanın dogrudanbir faydası bulunmaz boyle bir faydadan ziyade sağladığı yeni olanaklar vardır. Sizin o olanakları nasıl değerlendrip değerlendiremediğiniz sizi özgür, faydalı ve bir miktar anlamlı kılar.
  2 -5 ... yalnizca deli yalnizca sair
 2. 2.
  bir ateistin en önemli kaynağı ve delili kutsal kitaplardır.
  3 -1 ... noxeca
 3. 3.
  kur'an'da insanlar bizzat bu kitap üzerine düşünmeye teşfik edilir. cinlerin ve insanların toplansalar da bir benzerini yazamayacakları, içinde çelişki bulunmayan bir kitaptır kur'an...

  kur'an'ı sorgulayarak okumak bir müslümanın zaten görevidir. eğer bu süreç kişiyi dinden uzaklaştırdıysa, kişi kur'an'ı yeteri kadar sorgulamamış demektir. başlık sahibi kafasına takılan konuları bir yazsaydı da üzerine "sorgulasaydık"...
  7 -2 ... lunarliftoff
 4. 4.
  kuranı tek başına anlamak biraz sıkıntı ancak gene de çıkabilir insan, doğaldır yani. o kadar kasılacak bir durum yok bu kadar insan islamı hiç bilmiyor diye islam karşıtı değil.
  -1 ... crux ansata
 5. 5.
  Çıkmadım.
  ... yok herif