1. 1.
  tatlı şeydir, çünkü içindeki o saflık ve cahillik onu tatlı kılan şeydir. kılmak derken, namaz değil lan.
  6 -6 ... meze
 2. 2.
  okumadan saldıranla bir kefeye konmayan tatlı şeydir.
  okumadan saldırandan hallicedir.
  4 -1 ... pilavyiyenpapaz
 3. 2.
  kuran'ı okumadan onu karalayan aptal şeylerden daha iyidir.
  2 ... meb55
 4. 3.
  kelam, fıkıh, hadis, tefsir, kıraat ve arapça ilminden bihaber olan, araf alfabesini say dediğinizde peltek se'den sonra dut yemiş bülbüle döneceklerin kur'an-ı kerim'i büyük bir ciddiyet ve titizlik içerisinde somut bir kitap halinde eline alıp okumak bir yana; http://www.agnostik.org/k...ra.php?sure=53&ayet=0 adresi ve benzer mekanlarda ilgili linkte sağ cenahta bulunan akli, mantıki ve ilmi hiçbir dayanağı olmayan muvazenesiz muhakemelere şuh kahkahalarla prim verip ve mal bulmuş mağribi gibi sarmalanıp akabinde "islamı yıkıcam, ateizm ne kadar süper hobareyyy!" diyerek uludağ sözlük semalarında pötür pötür başlık dışkılayan zihniyetten yeğdir.

  okumayan cahildir; lakin okumadığı halde üst paragraftakine benzer bir yöntem tutturup okumuş gibi gösterişde bulunan cahiller riyakârlık ve zavallılık dehlizinde savrulup gitmektedirler.

  yüreğine fil oturttuğumun farkındayım rolando yarığında slalom yaptığım... ama istersen hortumunu ısır, belki kurtulabilirsin. yalnız dikkat et bak, boğazına kaçmasın üzülürüm sonra...*
  1 ... lightsaber
 5. 4.
  kuran'ı okumadan onu karalayan aptal şeylerden daha iyi değildir. en az kuran'ı okumadan onu karalayan tip kadar maldır. ökzüdür, hatta gereksizdir.
  1 -1 ... koministimam
 6. 5.
  okumadan kuranı yeren sevimsiz şeylerden iyidir.
  ... gizemlipesimist