1. 1.
    Hiç durmadan bok atıyorlar bize. 1400 yıldır böyle. Bundan sonra da böyle olacak.

Asla ve asla küfür ve psikolojik şiddet, baskı azalmayacak.

Biz inanmaya devam edeceğiz.
    5 -16 ... gogocu
  2. 2.
    Isterseniz cin ali kitabına inanın bizi ilgilendirmez. Sadece inandığınız şeyleri inanmayanlara dayatmayın.
    5 ... kafir cin
  3. 3.
    ------spoiler------

kurana koşulsuz şartsız inanmamak değil mesele sen kur-an'ın hakkını verebiliyormusun? kur'an ki aklet denilen ayetleri anlıyabiliyormusun bilader o önemli? yoksa körü körüne inandım desen ne olacak? kuranın hakkını verebiliyomusun?

------spoiler------

Dostum burada adamın üzerine öyle çullanıp öyle hakaretler ediyorlar ki, imanına, itikadına, En kutsalına. Ne söylersen şöyle karşındaki inanmıyorsa boş. imanın siyasi görüşlere malzeme ediliyor. Vs vs...

inandığım kitap oku diyerek start vermiş.

Tabii ki okuyacam.

Yaradan rabbinin adı ile oku.

Ben sadece elimden geldiğince bana tebliğ edilen emir ve yasaklara elimden geldiğince uyarım.

Yalan söylememeye çalışırım.

imanın ve islamın şartlarını uygularım.

Kimsenin namusuna göz dikmem, haramdan sakınırım.

Elimden geldigince adil davranırım.

Ve daha bir takım şeyler.

Allahın yarattığı bir kul olarak islamdan önceki dinlere de iman ederim, ama en son islam dini üzerine yaşarım.

Bir takım kimselerin yobaz yağmasına üzülürüm ama bir şey yapamam onlar için.

Rabbim tüm kullarını umarım islam ile şerefleridir.
    1 -1 ... gogocu
  4. 4.
    Artık Kur'an'a koşulsuz inanan olmadığı için geçersiz cümle.
    Hadisler, alimler! Olmadan anlayamayız denen bir kitaba koşulsuz inanılmıştır demek cehalet belirtisidir,
    Öncelikle Allah'ın kuran size yeter sözüne inanmamış biri onun kitabına koşulsuz inandığına kimseyi inandıramaz.
    2 ... profesyonel intihar bombacisi
  5. 5.
    Kuran ı kerim e koşulsuz inanmamız hadisler ile zayıflayan bir durum değildir. Aksine sağlamlaştırır.
    ... gogocu
  6. 6.
    Bende çok isterdim fakat almıyım.
    1 ... karinsan
  7. 7.
    Kuran bize yol gösterici olarak elbette yetiyor. Zaten Kuran peygambere ve onun yaptıklarına uymamamizi emreder hadisleri bu baglamda degerlendirin.
    2 ... fikirsizadam60