1. 1.
  Kuran-ı kerim de yer alan ve sosyal hayat için müthiş yapıcı kurallar içeren ayetlerin olduğu başlık.

  Yıllardır müslüman olmamıza rağmen, bombayla, siyanürle, açgözlü bir şekilde denizlerdeki canlıları tüketen insanların olduğu bir ülkeyiz.

  Tek kelime açgözlülük!

  Sözde hepimiz müslümanız ama kuran-ı kerimden bi haberiz.

  Halbuki kuran-ı kerim ne diyor:

  Sizin için de yolcular için de bir geçimlik olmak üzere deniz avı yapmak ve deniz ürünlerini yemek sizlere helâl kılındı. Kara avı ise ihramlı olduğunuz sürece size haram kılındı. Huzurunda toplanacağınız Allah’a karşı gelmekten sakının.
  (5/96)

  Evet... Buradan sonra konu hakkında tek kelime etmem haddime değil

  Yine başa dönecek olursak:

  Kuran-ı kerim yeter insan olmamıza
  12 -4 ... ahlak sahibi terbiyesiz adam
 2. 2.
  Kısa ve öz başka bir şeye ihtiyaç yoktur hülasa. Okurken bile bin bir lezzet, rahatlık alınan bu en kıymetliyle çözülür belki okunduğu vakit tüm ahlaksız, bataklık olmuş hayatlar.
  10 -1 ... omelass
 3. 3.
  Dur namaza eris huzura.
  3 -2 ... kimonolubayan
 4. 4.
  Tamamı ile haklı olan başlık. Kur'an dinlenmeli, okunmalı ve en önemlisi anlayıp, hayata aks ettirmek için çalışılmalı. Kur'an dinlemek ruha huzurdur, ister anla ister anlama. Hele bir de kadife sesli bir insandan dinlerseniz.. Benim en beğendiğim kıraat, ses Nasser al Qatami'dir. Şöyle bırakayım, gece gece dileyen huzur bulsun.

  https://video.uludagsozluk.com/v/kuran-ı-kerim-i-dinlesek-yeter-insan-olmamıza-123776/

  &list=PL20NShNnMarNvB20JSEYncBPAoHNzZXfa&index=39

  https://video.uludagsozluk.com/v/kuran-ı-kerim-i-dinlesek-yeter-insan-olmamıza-123777/

  1 -1 ... ebuabdullah
 5. 5.
  wowowowow allah hala yok.
  1 ... sakirt dede
 6. 6.
  Sözde müslüman bir toplumuz ama ülkemizde kumarı anca yasalarla yasaklayabildik ki zaten tam anlamiyla yasaklanabilmis de degil.

  ickinin zararlari icin nice kampanyalar baslatiliyor, ickiliyken nice cinayetler isleniyor. Uyuşturucudan ozellikle son zamanlarda olenlerin haddi hesabi yok.

  Peki kuran-ı kerim vu konuda ne diyor:

  Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.
  (5/90)

  Kuran-ı kerim i dinlesek yeter bize.
  1 ... ahlak sahibi terbiyesiz adam
 7. 7.
  Nisa 34 dinlemekte karısını döven bir hayvan olmamıza yeter.
  -1 ... muge anlinin bulamadigi adam
 8. 8.
  arap adetleri ile nasıl insan olunacaksa buyrun;
  nisa 3;
  Ve eğer yetimler konusunda adalete riayet edemeyeceğinizden korkarsanız, o taktirde hoşunuza giden (size helâl olan diğer) kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın. Fakat, eğer (onlara da) adaletle davranamayacağınızdan korkarsanız o zaman bir tane ile veya elinizin altındaki sahip olduklarınızla (cariyelerinizle) yetinin. işte bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.
  ... gonlu bol arif
 9. 9.
  Bu ülke sözde müslüman bir ülke ama insanlar açlıktan ölüyor ne yazık ki!

  Açgözlülük...

  Her şeyin daha iyisini alma çabamız, gösteriş olan düşkünlük ve üstün olma arzusu sebebiyle insanlar kendinden başkasına para harcamaz oldu.

  Peki Kuran-ı Kerim bu konuda ne diyor:

  Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yedi başak bitiren ve her başakta yüz tane bulunan bir tohum gibidir. Allah, dilediğine kat kat verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.
  (2/261)

  Malını Allah yolunda harcayanın durumunu Rabbim: yedi başak bitiren ve her başakta yüz tane bulunan bir tohuma benzeterek biz kullarına açık açık anlatmış. Yani 1 e 700 katı.

  Peki Allah yolunda harcamak nasıl oluyor buyrun bakalım:

  Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: “Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir.”
  (2/215)

  Başka söze gerek yok,

  Kuran-ı Kerim yeter insan olmamıza.
  1 ... ahlak sahibi terbiyesiz adam