1. 1.
  insanlara indiğini söyleyen şahıs söylemi.
  (bkz: araplaşma belirtileri)
  4 -2 ... yes comment
 2. 2.
  allah'ın kelamı olan kuranı kerimin ya da peygamberimizin hadisleri sonuçta tek bi' millet tek bi' bölge v.s ilgilendirmez zaten açıp okuma zahmeti gösteren herkesin anlayacağı bi'şeydir bu kısacası inanmamak için bahaneler arayan insanların sarfettiği cümle.
  3 -2 ... clementine kruczynski
 3. 3.
  cümleye kelime anlamlarıyla bakılırsa evet herhangi bir insana inmemiştir hazreti muhammed e indirilmiştir ve onun aracılığıyla tüm insanlığa yayılması hedeflenmiştir.
  ... sumpago
 4. 4.
  kuran i kerim alem-i beşere yani tüm insanlığa inmiştir..

  (bkz: sen nesin)
  (bkz: insan mısın)
  5 -4 ... mourn
 5. 5.
  arap yarımadası dısındaki bir kimse tarafından söylendiğinde anlam bulan bir söz. şöyle ki;
  "Böylece biz sana Arapça bir Kur'an vahyettik ki, şehirlerin anası olan mekke'de ve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir."(sura, 7)
  2 ... tralliani
 6. 6.
  insan denilen varlığın bencilliğini, bir bakıma ön plana çıkma isteğini gösterir.

  ne kadar acı, üzücü... hiç bir halta yaramayan, önemi olmayan adamlar bile bir şeyleri kendilerine layık görmüşler de rab görmemiş!

  insan değil miyiz efendim, yazık bizlere...
  -3 ... pietro pacciani
 7. 7.
  bir aborijin adını bile duymammış olabileceğinden söylememesi doğaldır kanımca. kızılderililer güney ve kuzey amerikada emperyalistlerle uğraşıyorlar akıllarına bile gelmez. afrikadan gelen cancılar falan desek onlar kimlik derdinde. altı ay gece altı ay gündüz olan bir yerde ikamet eden eskimo demiş olabilir namaz ve oruç konusunda kafası karıştığından, lakin dememe ihtimali çok daha fazladır. budist, hindu, şinto vs.de meditasyonundan mutlu ve mesuttur uğraşmaz pek başkasının diniyle. musevi ve hristiyanlar zaten ezelden benimkisi son din diyor. aklı başında bir ateistin böyle abuk sabuk şeyler söyleyeceğine ihtimal vermiyorum. geriye ne kaldı. dese dese arafta kalan bir müslüman der bu lafı. sıkıştığı anda allah, işler tıkırındayken yallah. ben onlara "aaateist" diyorum, siz ne derseniz deyin artk. bir de şu ihtimal var tabii, nüktedan bir müslüman yazarın şakası. belki de ayar vermek istiyor. kim bilebilir.
  1 ... bostorgay
 8. 8.
  (bkz: kuran ı kerimin bluevelveyi teğet geçmesi)
  2 ... darkness85
 9. 9.
  tanri nin isi gucu yoktu da yok hirsizlarin elini kesin yok kadinlarin bir kili bile gorunmesin gibi seylerin oldugu bir din mi gonderecekti diye dusunen bir insanin dedigi guzel sozdur..

  kuran sumer tanrilari ve arap dinlerini bir araya getirmeye calisan incilden bazi bolumleri copy paste yapan insanlari korkutarak tehdit ederek zorla musluman yapmayi hedefleyen bir dinin kitabiydi.. hz muhammed e buyuk bir politik mali guc vermis.. ayrica en kucuk olayda en kucuk karisiklida hemen ayet gelir muhammed i o sikisliktan kurtardi.. bir surude hz muhammed in ozel hayati hakkinda ayet gelmistir.

  tanri yoksa nasil olduk diye soran zeka kupleri ulan neden namaz i zamaninda araplarin puta taptigi gibi yapiyoruz diye sormazlar.. o namaz hareketleri ayni puta tapanlarin puta taparken yaptigi hareketler degil mi.. koskoca tanri kuranda bircok kez konusur ama tek dedigi insanlari tehdit edip millete kufurler yagdirmaktir. hii bir ayete de hz muhammed hata yapip kendi agiziyla yazmistir tanri beni size peygamber olarak gonderdi soyle syoel yapin diyor.. tabi kurani bastan sona okuyan birinin musluman olmasi zordur.. cunku insan yapimi oldugu o kadar diger kitaplara gore belli ki.
  3 -1 ... scurtel
 10. 10.
  bizim türk insanının komplo teorisi üretme konusundaki becerisini de göstermektedir.

  bakınız efendim peygamber beş dakika içerisinde junky oldu!
  haşhaş ve afyon bağımlısı oldu!
  metafiziksel bir guru oldu!
  kur'an hammurabi yazıtlarından bir nüsha oldu. öyle kafaya böyle şapkacı.
  hira mağarası manyetik bölge efendim.
  aslında muhammed dedikleri isa gibi yok da olabilir.
  yok yok internetten okumuştur muhakkak ve kur'an 'ı ordan tamamlamıştır.

  bizim yağız buzağılar var, armut piş ağzıma düş. hatunlarda hep ayaklarına gelsin istiyorlar.

  böyle yazıcaklar, bu hayatımda gördüğüm en güzel gözler, ne olur bana bir şans ver... diye. internetteyiz ya.

  gerçekte göreyim ben sizi...
  1 -3 ... pietro pacciani