bugün

Sürekli şehadetlik ederim denmesi ve allah'tan o ve biz gibi garip bahsetmesi.
Köleliğin yasaklanmaması, matematiğe uymayan miras hesabı, kadınları dövün ifadesi ve kadınlara insan değilmişçesine bakış açısı.
görsel
okuyanlar diğer semavi kitaplar gibi insan elinden çıktığını zaten bilir. okumayanlar anca allahın avukatlığını yapar, bu da tanrıyı daha çok ezikler.
muhammed reis'in bir ayette, "misafir yerini bilmeli, peygamberin evinde 5 dakikadan fazla durulmamalı" demesi her şeyi özetliyor.
Yazarının da Muhammed olması şeklinde devam eden realite.
işi gücü sanal alemde islam dinine çamur atmak olan dinsiz imansız putperestlerin beyanıdır.

görsel
Dünyaya niçin geldiğimizi söyleyemeyen bir kitap. "ALLAHA KULLUK iÇiN" DENiYOR. Allahın kulluğa, ibadete mi ihtiyacı vardı? Melekler zaten yapıyordu.

Allaha kulluk için neden bu dünyada bu kadar eziyet çekiyoruz? Abartmıyorum. Gerçekten neredeyse suçsuz olmamıza rağmen acılar, sıkıntılar çekiyoruz, hastalıklarla, ekonomik zorluklarla baş etmek zorunda kalıp psikolojik bozukluklar yaşıyoruz.

Cennet veya cehenneme layık olmak için bunlar şart mıydı?

Bu zorlukları yaşamadan da "sen zaten cennet/cehenneme layıksın" deyip direk sonuca gidilebilirdi. Bazıları buna "o zaman sonucun bu olduğuna inanmazdın. Yaşayınca sen de bunu hak ettiğine şahit oldun" gibi cevaplar veriyor. E her şeye gücü yeten allah bizi ikna etmeye kadir değil midir ki yaşatmak zorunda kalıyor. Sürekli övülen Allahın kudreti ve adaleti o kadar az mı ki bizi hak ettiğimiz şeye ikna edemiyor?

Bana sorulsa idi bu dünyaya gelmeyi istemezdim. Oysa sürekli ibadet eden meleklerden farkım "iradem" idi...
tamam ermeni kardeş görevin bittiyse git artık.
ebu leheb yaşarken neden müslüman olmadı peki? yaşarken müslüman olsaydı kur'an'ı kerim'de yazan tebbet suresi yalanlanmış olacaktı. çünkü tebbet suresi daha kendi hayattayken inmişti. en azından yalandan da olsa ben müslüman oldum deseydi koca sureyi bertaraf etmiş olacaktı. yani kur'an yalanlanmış olacaktı. yerle bir olacaktı. ebu leheb bunu gayet iyi bilmesine rağmen müslüman ol(a)madı. çünkü kur'an allah kelamıdır. ne yazıyorsa doğrudur.

edit: https://www.risaleajans.c...hebin-kafir-olarak-olmesi

isteyen detaylıca okuyabilir.
küfür bazılarınızın kılcallarına kadar işlemiş gibi artık bunu dava edinmişe benziyorsunuz. ama kimsein sonu belli değil ne kafirler var küfrün bayraktarı olup sonra imana gelen. ama bu hal üzre ölürseniz iş işten geçmiş olacak.

"Kulumuza indirdiğimiz kitaptan dolayı bir şüphe içinde iseniz onun benzeri bir sûre de siz getirin, Allah’tan başka taptıklarınızı da yardıma çağırın; eğer iddianızda samimi iseniz!" bakara-23
yav bırakın bu işleri alooo zamanımıza dönün. bıktık artık, adam quantum diyor mars diyor evrenler diyor, hay skcem artık yav kabak tadı verdi.
Birşeye inanmak istemediğiniz taktirde, gördüğünüz somut bir olayı bile insan oğlu görmezden gelip bilinçli olarak yok sayabilir. inanç farklı bir şeydir.
(bkz: #44611613)
son sürümü emevilerin elinden çıktığından beri 100'den fazla patch yedi...varın siz düşünün kimin yapımı olduğunu...
Bkz. hz muhammed in ay ı ikiye bölmesi - #43304727
güncel Önemli Başlıklar