bugün

bir kitap düşünün ki 632 yılında yazılmaya başlansın ve nihayetinde tamamlansın. aradan 1386 yıl geçiyor. o kitabın kitaplığı mı kalır ulan? o kitabın bugüne orjinal gelmesini beklemek ahmaklıktır.
varsa, göster.

ulan deyyüz sen göster biz aydınlanalım. bir sınıfta kulaktan kulağa oynuyorsun ilk 7 8 kişi den sonra bambaşka bir mana alıp sona ulaşıyor.

senin kitabını yere, göğe sığdıramadığın allah mı muhafaza ediyor?
Kuran yerine kitap yazdıkları için Kuran'ının değişmediği gerçeği ortadadır. Buna Değiştirilmiş Diyen Ahmak varsa Onu kendi ile baş başa bırakıyoruz.
Aklıma şu ayeti getirdin..

Onlara, “insanların inandıkları gibi siz de inanın” denildiğinde ise, “Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?” derler. iyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler. (bakara/13)
zaten çok sıkıcıydı. yeni uptadelerle daha canlı olacak inşAllah. (bkz: god is a dj)
https://ssosyalizm.files....turan-dursun-din-bu-i.pdf

78. bölümden itibaren okuyunda, bakın bakalım derilere, taşlara yazılan kuranın o orjinalinden eser kalmış mı.... Okuyunda öğrenin, şu an okuduğunuz kitap kaç kere yok edildikten sonra tekrar yazılan kitap. Ve bir düşünün, neden yok edildi, yok edenler yeniden yazılırken ne değişiklikler yaptı kuranda ve nereden bu kadar emin olabiliyorsunuz ilk haliyle tekrar yazıldığına....

Bilgi kimden ? Turan Dursundan..... Hani kuran üzerine en büyük otoritelerden sayılıp, kuran arapçasını kendi dilimden iyi biliyorum diyen,
isteyenle kuran hakkında istediği ortamda tartişırım diyen ve karşısına bir kişinin bile çıkmaya cesaret edemediği, sonrada klasik müslüman vahşetiyle öldürülen turan dursun.
varsayalım ki değişmiş sana ne sen mi iman ediyorsun mal dedirten başlık.
yok iman ediyorsan orada kuranın değişmeyeceğine dair de ayet var ona da iman edeceksin o zaman.

ulan ben buraya bi edit girecektim, hatırladım şimdi evet kuran değiştirilmiştir gidip topkapı sarayındaki nushaya bakabilirsiniz ama bu değişiklik angavutlarin iddia ettiği anlamda değildir. topkapı sarayındaki nüshasını bugün okuyabilecek babayiğit yoktur. zira notka, esre, otre ve benzeri işaretlemeler arap olmayan kişilerin kuranı hatasız olarak okuyabilmeleri için eklenmiştir. tekrar etmekte anlama kıtlığı çeken embesiller için fayda goruyorum: bahsi geçen değişiklikler lafız veya anlam değişiklikleri değildir.