bugün

Tonton ve arkadaşları kitabındaki sayısal mucizelerden daha mucizevi olmayan mucizelerdir.
kuranı kerimdeki ayet sayısı olan 6236 sayısının aynı zamanda güneşin yer yüzünden yüksekliğiyle kilometre olarak aynı oluşudur.
bu haftaki sayısal loto sonuçları da var mı?
#37351875 güneş 6236 kilometre yukarımızdaymış vay amk, ben de diyorum hava neden bu kadar sıcak.
Güneş 149 milyon kilometre uzaktadır. Trollük yapmayın sonra bazı yobazlar gelip sorgulamadan inanıyor, başımıza yeni saçma başlıklar açıyor.
ortalık da sakinken sabah sabah sol framade görünmesinin faydalı olacağını umduğum başkık.
ek olarak: http://m.uludagsozluk.com/e/36651238/
Tonton ve arkadaslari kitabindaki sayisal mucizeler ile yarisir.
http://www.youtube.com/watch?v=YaNGvnULhmM
burada gösterilen veriler nesnel olup, tonton ve arkaşları isimli eleştiri videosunun hedefi olamaz. çünkü o eleştirinin hedefi nesnel olmayan keyfi çıkarımlardır. özetle, o eleştiri anca ömer çelakıl'a yöneltilebilir, bu eleştirinin bu başlıkla kategorik olarak hiçbir ilgisi olamaz. ne kadar geri zekalı olduğunuzu ispat etme derdindeyseniz takılın tabi, o ayrı...
Nesnel kategorik derken yandi beyin.
Kutsal metinlerde mucize aranmasının temel nedeni yetersizliklerinin sonucudur.
Dinsel metinler, yazıldıkları dönemin lokal bilgi seviyesini aşamazlar.
Çapları ve seviyeleri o kadardır.
Bugünün dünyasında hergün yeni bir buluş insanlığa sunulurken,
Kutsal metinler ve aracıları insanlığa tek bir buluş sunamamıştır.
Bilgileri 4 işlem matematiğinden ibaret olanların bulacağı mucizede 4 işlem numeretiğidir.
arkadaslar burada gosterilenler nesnel verilerdir. kategorik olarak bu baslik ile ilgilisi olamaz. hahahaha, sacmalayan muslumanin cirpinislari.
Evet 19 sayisi 7227 defa geciyor ve inanir misiniz 7227 sayisi bastan sona ve sondan basa okuyunca ayni. Arapca okuyunca da ayni, Turkce okuyunca da ayni. Vay anasini. Boylesi bir palindrome olsa olsa tanrinin isi olsa gerek!
Bende diyorum bu müslüman ülkeler teknolojide, bilimde, tıpta falan nasıl bu kadar iyiler...
Kura ın sayısal mucizelerinden yararlanıyorlar demek ki...
Allah'tan çok insancıllar da, silah sanayindede kullanmıyorlar kuran mucizelerini.
gösterilen mucizeler yetersizlik sonucu oluşan bir çaba değil; var olanın nesnel olarak gösterilmesi ve bir kanıtlamadır. buyurun, edebiliyorsanız aksini ispat edin!...
asıl yetersizlik, elinizde hiçbir delil olmadığı halde sizlerde oluşan bu yalanlama çabasıdır.
"Aksini ispat edin" diye aglayanlarin tapindigi mucizeler.

Ispat yukumlulugu, iddia edene aittir. Kutsal kitabinin mucizevi oldugunu iddia eden sensin. Gosterdigin delil de sayisal manipulasyonlardan ibaret. Aynisini tonton ve arkadaslari kitabimiza uyguladigimizda "ama onlar kategorik, ama biraz nesnel" falan diye zirvalamaya basliyorsunuz *

Hayir , Tonton ve Arkadaslari isimli kutsal kitaba inanmiyor olabilirsin, ama saygi gostereceksin!!! Yalanliyorsun aklinca kutsalimizi ama hadi o zaman
aksini ispat et !!

Muslum terbiyecisidir Tonton ve Arkadaslari, kutsalimiza biraz saygi lutfen.
önce "ispat yukumlulugu, iddia edene aittir" dedikten hemen sonra;
"gosterdigin delil de sayisal manipulasyonlardan ibaret" şeklinde bir iddia cümlesi kurduğunu bile fark edemeyecek kadar geri zekalısın.

bu iddianı ispat edemeyecek kadar da çaresiz ve çelişkilisin.
(bkz: uludağ forum)
ispatı elli kere yapılmış olan konulardır bunlar. ben atlantik´le pasifiğin birleştiği yerdeki kesin su rengi farkını gördüm, çok heyecanlandım,oradakilere "iki denizi birbirleri üzerine salıvermiştir" ayetini gösterdim (rahman suresi), "ama burada atlantik ve pasifik yazmıyo !!" dediler.

sen inanmayabilirsin, ama sen inanmıyosun diye, bişey "yok" demek diildir.

kuran´da "gün" kelimesi 365 kere, ay kelimesi 12 kere geçiyosa, bu kuran yazarının dünyanın yörüngesinden haberdar olduğu anlamına gelir.

herşeyi bi yana bırak, bu bile bir mucizedir.
şimdi bazı arkadaşlar demiş ki, mucizeleri anlamıyorsunuz, bazı arkadaşlar da demiş ki, mucizelere gerek yoktu. öncelikle mucize kelimesini kur-an için kullanmak bence yanlış. çünkü kur-an gibi bir kitabın mucizeye değil yorumlanmaya ihtiyacı vardır. yorumlanmaya ihtiyacı yoktu, açık açık yazsaydı diyen arkadaşlara da bir çip takalım, iyi olan herşey o çiple birlikte onlara aktarılsın. o zaman sevap - günah, iyi - kötü, hayır - şer, cennet - cehennem gibi kavramlar olmasaydı ve herkes güllük gülistanlık yaşasaydı. dünya çok güzel bir yer olurdu değil mi? işte kur-an sana bu güzelliği kendin yakalaman için ilk ayetinde sana demiş ki; oku. tutup da mucize çıkar dememiş ama ilim çinde de olsa gidiniz demiş. sonuç olarak bu olaya din iman gözüyle değil de insan gözüyle baksanız, yanlışın doğrunun namaz kılıp kılmamak, oruç tutup tutmamak değil de kul hakkı yeyip yememek, insanlara kötü davranıp davranmamak gibi kavramlardan ibaret olduğunu anlasanız, ibadeti kendinize saklayıp hayrı çevrenizdekilere yaysanız da şu ateist, müslüman, hristiyan, yahudi kavramlarını bir kenara bırakıp insan olmaya çalışsanız, hayat daha sakin ve huzurla yaşanabilir bir yer olur diye düşünüyorum. sözlerimi şu üç kelimeyle bitiriyorum.

(bkz: adam olun lan).
Milattan once 3000 yilinda kullanilan Misir takvimi dahi 365 gun iceriyor. Insanlar senede 365 gun oldugunu cok cok onceden biliyorlar. Kuranda 365 tane gun gecmesinin nesinde mucize var ? Ayrica hem koca kainati yarat, hem de kendini ispat etmek icin bu numaralara basvur. Nasil kafaniz var arkadas sizin *

Siz inaninca da var olmuyor, biz inanmayinca da yok olmuyor.

Ama biz size olmadigini ispat etmek icin gotumuzu yirtmiyoruz, sadece sizin varligini ispat etmek icin takla atmanizi elestiriyoruz. Yok 19 sayisinin esrariymis da, yok 365 defa gun yaziyormus da bilmemne. Takilin abicim uzaktan, istersen portakala tap amk.
Tontona niye laf ediliyor anlamadim. Gayet nesnel gerçekler var tonton kitabinda. Iftira atmak yerine aksini ispat etmeniz gerekiyor bence.
(bkz: ömer çel akıl)
O zaman hesap makinesine falan tapınmamız lazım değil mi ?
mucize istemek ayıp ya da utanılacak bir şey değildir.

bakara/260:
Hani, ibrahim de şöyle yakarmıştı: "Rabbim, göster bana, nasıl diriltiyorsun ölüleri?" "inanmadın mı?" diye sordu. "inandım, dedi, ancak kalbimin tatmin olması için ..." Allah dedi ki: "Kuşlardan dört tane al, onları kendine ısındırıp alıştır. Sonra her dağın üstüne onlardan bir parça koy. Sonra da onları çağır. Koşarak sana geleceklerdir. Bil ki Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.
güncel Önemli Başlıklar