bugün

kamer suresinin 1. ayetinde ''saat (kıyamet vakti) yakınlaştı ve ay yarıldı.'' şeklinde geçen bilgidir.

"kamer" kelimesinin türkçedeki karşılığı "ay"dır ve kamer suresi'nde "ay" kelimesi birinci ayette yer almaktadır. bu ayetten kuran'ın sonuna kadar tam 1390 ayet bulunmaktadır. hicri takvimde 1390 yılı, miladi takvime göre 1969 yılına denk gelmektedir ki, bu da ay'a çıkış tarihidir. bu surede, insanlık tarihinin en önemli gelişmelerinden birine 14 yüzyıl evvel işaret edilmektedir. (doğrusunu allah bilir.)

bununla birlikte yukarıdaki ayette "yarıldı" anlamına gelen "inşakka" kelimesi kullanılmıştır. bu kelime "toprağın yarılması, kazılması, kabartılması, toprağın sürülmesi..." anlamlarında da kullanılan "şakka" fiilinden türetilmiştir. benzer şekilde ay'a giden "apollo 11" uzay aracı da, ay toprağından örnek alarak, bu toprağı dünya'ya getirmiştir. bu açıdan da kamer suresi'nin 1. ayetindeki "ay yarıldı" ifadesi, günümüzdeki gelişmelerle bir paralellik içindedir.

kamer (ay) suresi'nin ilk ayetinden kuran'ın sonuna kadar olan ayet sayısı = 1390

insanın ay'a çıktığı hicri tarih = 1390

not: işbu entry copy paste içermekte, ama bu temas edilen konunun önemini azaltmamaktadır. allah *, inanmasını istediği kullarını inandırıp cennetine sokar. diğerleri de gözleriyle gördüklerine dahi inandırılmazlar.
(bkz: amerika nin 1969 da aya cikmamis olmasi)
(bkz: topla da gel)
aklıma aziz nesin in bir söylemi geldi. üstat özet olarak demişti ki; biz türkler olarak neyi bulduk? başımız ağrıdığı zaman içtiğimiz ilacı gavurlar buluyor. ve biri bişey bulunca "aha bu kuranda yazıyordu" diyoruz. madem kuranda yazıyordu o, senelerdir okuyup ezberledin, sen neden bulamadın orda hazırda yazanı?

öküzlemesine sorgulamadan bazı şeyleri kabul edip, din kavramını hayatın temeli yapan toplumumuza aslında soğuk duş etkisi yapıp kendimize gelmemizi sağlayacak yukarda özetlediğim bu cümleleri söyleyen şahsı bir de "allahsız" olarak yakmaya çalıştık.

şifre falan aramayın yavrum. bu hayatta uğraşmaya değer o kadar şey varken, ucu bucağı bilinmeyen şeylere de kafa yormayın.

tezatlıklar toplumuyuz.
amerikanın 1969 yılında aya çıkmadığının kanıtlanması nedeniyle bu konuda bilgisi olmayan yazar söylemidir. kuranı kerim gibi kutsal değerlerin bu safsatalara karıştırılmaması gerekmektedir.verilen linkte her şey apaçık ortadadır.

http://www.cidden.net/blog/2006/02/06/ayainis1/

(bkz: kuran da banko iddaa maçlarının verilmesi)**
allah, kendisine inanmasını ve cennete girmesini istediği torpilli kullarına kuranın şifresini çözdürüp aya çıkış tarihini vermesidir.*
daha gerçekten aya çıkılıp çıkılmadığının bile tartışılması sürerken , "ben kuran'ın şifresini çözdüm!" diyen insanın iddia ettiği tezlerden biridir.
(bkz: aya çıkıldı masalı)
bahçelinin mecliste 40.yılını bilmem nerden bilmem nereye bağlamasıdır. elinde herhangi bir kitap ve belli bi tarih varsa her şeyi bibirine bağlarsın. bunun için ne tanrı nede peygamber olmaya gerek yoktur.
aynen aktarıyorum:
2009 u yazarken iki sıfır var. 9 un yanındaki solda sıfır, sildiniz. kaldı mı dokuz. ikinin yanında bir sıfır var onu da sildiniz. kaldı mı iki. toplayın ne yapar. 11 yapar. 2009 un içerisindeki iki sıfırı da sildiniz. ne kaldı 29 kaldı. 11 ile 29 u toplayın 40 yapar ve mhp nin 40. yılı kutlu olsun.
konu ile ilgili olarak (bkz: mhp nin 40 ıncı kuruluş yıldönümü konuşması)
eğer doğruysa,ki imkansız, allah'ın gayrimetüslimlere aya çıkması için yardım ettiğini gösterir, bu da kuran'da müslümanların yanında olduğunu söyleyen tanrı'nın iki yüzlülüğü olurdu. ancak zaten amerika 1969da aya falan çıkmadı, bu resmi tarihe azıcık karşı gelebilen hemen herkesin kabuludür. kaldı ki diyelim çıkmış olsun, kuran'a inanmak için böyle mucizelere ihtiyaç duymak acizliktir.
detaya girmeye gerek yok. aklı çalıştırmaya da gerek yok. lan sadece azıcık araştıracaksın. o da google'dan.

cidden 1390 hicri, 1969 a mı tekabül ediyor diye.

dur sen google'dan da bulamazsın ben vereyim sana linki.

http://193.255.138.2/takv...=16&ay=7&yil=1969

aaaa, meğer 1390, 1970' e denk geliyormuş.

hassiktir di mi la? kesin yanlış saymışındır sen onları. bir daha say o kelimeleri sen. bir yerlerini zorlarsan çıkartırsın 1389.

ya da dur lan bü ibne amerikalılar ne zaman aya çıktıklarını bilmiyor bence. yoksa senden iyi mi bilecekler di mi la, çamurdan gelenim?

tee allahım ya. (bak allah dedim, 5 harf var. çamurda da 5 harf var. aha çamurdan geldik kesin, çünkü maymunda 6 harf var. siktik böylece de evrimi yihhu) hüüp.
yok efendim yok verilmiyordur. mantığa bak kuranda kamer suresine kadar 1390 ayet var. işine oradan bakmak geliyor tabi. neden önce kaç ayet olduğuna bakıyorsun da sonra kaç ayet olduğuna bakmıyorsun? Belki hesap öyle doğru olacak. * ama yok o taraftan bir şey çıkmıyor değil mi? Yok çıkmasına çıkar da çok uğraştırır.
insanı üzen iddia. halbuki aya çıkış tarihini verirken yöntemini de verseydi de bir işimize yarasaydı. bir boka sap olamayıp herşeyin hazır önüne gelmesine alışmış kitleye de faidesi olurdu belki, tüh!

ama minareler... lan yoksa?
(bkz: içine ömer çelakıl kaçan adam)
parmaklaya parmaklaya bokunda boncuk bulmak denilen aya çıkış durumu. pek sevgili apollo mürettebatı da bu sayede temize çıkmış oluyor.

o değilde; evreni, tüm yıldızları, galaksileri, dünyayı ve bilinen anlamda yaşamı ve zamanı varettiği iddia edilen bir tanrının, "bak şuraya yazıyorum aya çıkacaklar" demek yerine oradan buradan easter egg koymasının ne anlamı var. bu kadar çocuk ruhlu mu bu islamın tanrısı el-ilah.
aynı ayette aya, müslümanların asla çıkamayacağını belirten sırlar da vardır.

'ay yarıldı' cümlesının ilk iki hecesı 'ay ya' aslında 'ayy yani' manasını taşır. Meali ise şöyledir: Hiç süphesiz ki, aya çıkış tarihini biliyorz. Ama ayy yani ki onlar müslüman değil.