Advertisement

 1. 1.
  1. Ruhlarımız, aslında bu dünyadaki vücutlarımızın içinde değil. Aslında ruh olarak biz öteki dünyadayız. Oradan, bu dünyadaki vücudumuza, beynimize, tıpkı Bluetooth bağlantısı, wireless Wi-Fi (Kablosuz bağlantı) gibi bağlanarak yaşıyoruz.Tıpkı internette bir oyun sitesine girip, oyun oynamak gibi.

  Kaf suresi 16.Ayet: "Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız."

  2.Ölmemizle, öteki dünya'da dirilmemiz bir olacak.(Yani hemen hesap sorulup sonuçlandırılacak. Ya cennet ya cehennem. Kıyametin kopmasını beklemeyeceğiz)

  Ali-imran suresi 169-171. Ayet: Allah yolunda öldürülenleri de sakın ölüler sanma. Tam tersi onlar diridirler, Allah’ın armağanlarından verdiği şeylerle sevinçli olarak Rableri katında rızıklanmaktadırlar. Arkalarından kendilerine henüz ulaşmayan kimselere, kendileri için hiçbir korku olmayacağını ve üzülmeyeceklerini müjdelemek isterler. Onlar, Allah’tan bir nimeti, armağanı ve Allah’ın şüphesiz, mü’minlerin ecrini kaybetmeyeceğini müjdelemek isterler.

  Mü'minun (inananlar) suresi 112. Ayet: Allah: “Yeryüzünde yıl sayısı olarak (Öldükten sonra) kaç yıl kaldınız?” dedi.
  113. Ayet: Onlar: “Bir gün veya günün bir kısmı kadar kaldık. Haydi, sayanlara sor” dediler.
  114. Ayet:Allah: “Siz sadece pek az bir süre kaldınız; keşke siz bilmiş olsaydınız!” dedi.
  ... saplasaman