bugün

►Kur'an'da;

•“bir gün (yevm)” kelimesi 365 defa geçer.
•''günler (eyyam, yevmeyn)'' kelimesi 30 defa geçer.
•“Ay (Kamer)” kelimesi, tüm türevleriyle Kuran’da tam 27 defa geçer. *
• ''bir ay (şehr) kelimesi 12 defa geçer. *

►anlamlı simetriler

•''dünya'' kelimesi 115 defa geçer / ''ahiret'' kelimesi 115 defa geçer.
•''melekler'' kelimesi 88 defa geçer / ''şeytan'' kelimesi 88 defa geçer.
• ''Anne (umma)'' kelimesi 117 kere/ ''baba (ebu) kelimesi 117 defa geçer.
• ''uyarma (nezer) kelimesi 124 kere/ ''korku (havf) kelimesi'' 124 defa geçer.
•''de (kul)'' kelimesi 332 defa geçer / ''dediler (kalu)'' kelimesi 332 defa geçer.
•''sıcak (hare)'' kelimesi 4 defa geçer / ''soğuk (berd)'' kelimesi 4 defa geçer.
•''zengin (ğani)'' kelimesi 26 defa geçer / ''fakir (fakr)'' kelimesi tam yarısı olarak 13 defa geçer.
•''affetme (ğafr)'' kelimesi 234 defa geçer / ''ceza'' kelimesi tüm türevleriyle tam yarısı olarak 117 defa geçer.
•''dönüş (mesir)'' kelimesi 28 defa geçer / ''sonsuz (ebeden)'' kelimesi 28 defa geçer.
•''iş'' kelimesi tüm türevleriyle 108 defa geçer / ''ücret (ecir) kelimesi 108 defa geçer.
•''sıkıntı (dayg) kelimesi 13 defa geçer / huzur (tetmeinne) kelimesi 13 defa geçer.
•''adalet (kıst) kelimesi 15 defa geçer / zulüm (zulm) kelimesi 15 defa geçer.
•''şükür'' kelimesinin tüm türevleri 75 defa geçer / ''az'' kelimesinin tüm türevleri 75 defa geçer. not: neden bu iki kelime karşılaştırılmış diye düşünenler olabilir. sebe suresi 13. ayet: ...Kullarımdan şükredenler azdır.
•''elçilik'' kelimesi tüm türevleriyle 368 defa geçer / ''insanlık'' kelimesi tüm türevleriyle 368 defa geçer.
• ''zarar (darran) kelimesi 9 defa geçer / ''yarar (nefan) kelimesi 9 defa geçer.
• Ali imran suresi 59. ayet: ALLAH'a göre isa'nın örneği, Adem'in örneği gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona ''Ol,'' dedi ve o da oldu.
görüldüğü gibi ayette adem ve isa arasında bir benzetme yapılır.
''adem'' kelimesi 25 defa geçer / ''isa'' kelimesi 25 defa geçer.

► kuran'daki demir mucizesi: (#36651238)
http://www.mucizeler.com/...03/demirin-atom-numarasi/

► insanın yaradılış aşamaları

• Kuran’da 40-Mümin Suresi 67. ayette ve 23-Müminun Suresi 14. ayette insanın
yaradılışında geçirdiği aşamalar anlatılır. bunları 6 madde de toplayabiliriz:
1. toprak (turab) kelimesi 17 kez geçer.
2. bir damla su (nutfe) kelimesi 12 kez geçer.
3. Asılıp tutunan (alak) kelimesi 6 kez geçer.
4. Bir çiğnemlik et (mudğa) kelimesi 3 kez geçer.
5. Kemikler (izame) kelimesi 15 kez geçer.
6. et (lahm) kelimesi 12 kez geçer.
insanın yaradılış safhalarını oluşturan yukarıda saydığımız kelimelerin toplamı 65 eder / ''insan'' kelimesi de aynen 65 defa geçer.

►Ay'a gidiliş tarihi.

• 54. (kamer) surenin 1 ayeti: ''yaklaştı saat ve yarıldı ay.''
bu ayetten Kur'an'ın sonuna kadar 1389 ayet vardır / ay'a ilk insanın ayak basış tarihi hicri 1389 yılıdır.
detay için tıkla: (#38289394)

► Deniz ve kara oranı:

•''kara (el-berr)'' kelimesi 12 defa geçer / ''deniz (el-bahr)'' kelimesi 32 defa geçer.

''kara'' kelimesinin tekrar adedini ''deniz'' kelimesinin tekrar adedine oranını alırsak;
12/32 = 0.375 eder.

Yeryüzünün toplam yüzölçümü 510 milyon km² kadar bir alandır. Bunun 360 milyon km² kadarı denizlerden oluşmaktadır. 15 milyon km² kadar bir alan ise buzullarla kaplıdır. Bunun dışında 135 milyon km² kadar bir alan karalardır. Eğer yeryüzündeki karaların denizlere oranını alırsak;
135 milyon km² / 360 milyon km² = 0.375 eder.

Not: Kur'an'daki basitçe gösterilebilecek ve hemen anlaşılacak örnekleri göstermeye çalıştım. daha fazlası için kur'an: hiç tükenmeyen mucize kitabının pdf'ini buradan okuyabilirsiniz: http://www.quranmiracles....anhictukenmeyenmucize.pdf

edit: tahmin ettiğim gibi başlığa "delilli" eleştiriden çok; hiç delilsiz iftiralar geldi. bunların içlerinden dişe dokunur olanları ve cevapları kolaylık olması açısından buraya enrty linki olarak koyacağım.

itiraz: #37260936
cevap: #37261015

itiraz: #37268866
cevap: #37271058

itiraz: #37662529
cevap: #37662744

itiraz: #37663650
cevap: #37664386

itiraz: #37665189
cevap: #37665296

itiraz: #37665464
cevap: #37666324

bonus: #37669857
cevap: ahahah.
intihar bombacısıyla başlayan bir belgesel ile mucize çürütmeye çalışan akılsız cahilleri ortaya çıkaran başlık.
ankebut/51: Bu kitabı sana indirmiş olmamız ve kendilerine okunması onlara yetmez mi? Bunda inanan bir toplum için bir rahmet ve öğüt vardır.
kuranda mucize falan yok. içi bomboş, yani en azından evreni yarattığı iddia edilen varlığın tek kitabı olduğunu göz önünde bulundurursak öyle.

milat takviminde 600 yıl sonra bu sayısalı dizmesini övmek, lanet olsun ki bu saçma. söz konusu şey tanrının tek kitabı. sayısal oyun yapmasını saçma olarak nitelendirmek gerek. mucize olarak değil. zira kitapta evrenin sırlarını ve insanların bilmedikleri bilgilerin yazılmasını beklerdik. sayı oyunlarını değil.
(bkz: ömer çelakıl)
numeretik palavralardır. nasıl olsa sayan yok salla gitsin.
bu siyasal islamcılar tam kafayı sıyırdı.
kuranda mucize bulacağız diye ya kendi kitaplarını ya bilimi tahrif ediyorlar.
resmen olayı manyaklığa bağladılar.

not: putperest Yunan Astronomu Meton milattan önce 432 yılında (yani Kuran’dan 1.000 yıl önce)
Dünya’nın 365,25 günde Güneş etrafında döndüğünü hesaplamıştı.
bir yıl 365 gün değil yani.
adam çıksa " senin kitap küsürlerden anlamıyor galiba " dese ne bok yiyeceksin,
" allah rakamı yuvarlamış " deyip allaha akıl mı vereceksin.

kaldı ki adamlar oturup saymış, yevm kelimesi 365' ten fazla geçiyor. kelimenin dilbilgisel bazı hallerini listeye almama kurnazlığı tam bu ahlaksızlara göre bir " mucize."

"Ay" kelimesinin karşılığı olan "şehr" Kuran'da 12 değil 14 kere geçer.
ne diyeceksiniz, " allah şaşırttı " mı diyeceksiniz, yoksa kuranda bu konu sehven yazılmış mı diyeceksiniz.

akıllı olun olum herkes okur yazar artık.
adamı sabaha bırakmazlar şappadanak öperler.
burada nesnel bir gösterim var. iftira atarak mucizeyi karalamaya çalışanların delil göstermesini beklerim. aynen benim yaptığım gibi;
Bu 365 geçişin olduğu Kur’an ayetleri şunlardır:

görsel
görsel
ek: http://halainanmayacaklar.../30-kuran-ve-365-gun.html

''ay (şehr)'' kelimesi sayımı için: http://halainanmayacaklar...tr/2017/05/25-gunler.html
ömer çelakıl'ın Kur'an'a ne kadar büyük ihanet ettiğini bu gibi başlıklara gelen tepkiler sayesinde daha iyi anlıyorum. Bu başlıkta gösterilen örnekler ile ömer çelakıl'ın iddiaları arasında en ufak bir benzerlik yok. çelakıl'ın çarpıtmalarından farklı olarak yukarıdaki örnekler nesneldir, isteyen saysın..
kurandan mucize çıkartma uğraşıdır. bu da aslında dinini güçlü kılmak için uydurulmuş palavradır. yahu biri de çıkıp demiyor ki aga bu kuran bir bilim kitabı, bir kehanet kitabı değil din kitabı, bize ahlaki öğreti veriyor ve bunun dışında bir amacı yok. böyle deseler anlarım ama kurandan sürekli bir şeyler çıkartmaya çalışmak boş. bak geçen incil mucizileri adı altında yığınla saçmalık okudum, adamlar da sizin gibi dinini güçlü kılmak için ayetleri evirip çevirip bir şekilde bilimle bütünleşik göstererek daha fazla dinini yaşatmaya çalışıyor.
yapmayın böyle şeyler.
mesela kuranı kerim 6236 ayettir, güneşin yerden yüksekliği 6236 kilometredir. belli bazı kurallara göre hazırlandığı belli.
koskoca kitapta harfleri, cümleleri milyon farklı kombinasyonla sayıp onun içinden enteresan denk gelmeler mucize ise sen ver bana örneğin Dostoyevsky nin suç ve ceza kitabını, aylarca uğraşıp bak ben sana ne mucizeler buluyorum farklı harf, sayı, kelime kombinasyonlarıyla.....

Ayrıca kuranın allahı ne şakacı di mi ?

(yevm) kelimesini kullanıyor 365 defa, açık açık bilgi niteliğinde bir sene 365 gündür demek yerine....

Seni şakacı seni......

Bir sene 365 gün, 6 saattir. Hatta dahada küsüratı vardır ve 6 saat her 4 yılda bir senenin 366 gün çekmesine sebep olur.. Yani sizin 365 yalan oldu ...((((((((

Ama bir senenin net 365 gün olmadığını muhammed nereden bilsin di mi güzel kardeşim ?

Hoş, belki sende bilmiyorsundur....

He ayrıca, 365 günlük sene dünya için geçerlidir. Diğer gezegenlerin senedeki gün sayıları farklıdır.

E hani sizin kitap tüm evren içindi ??????

Bak sadece gün kelimesinden örnek verdim, diğerlerine girmedim bile....
..

Her neyse.... Sabaha kadar anlatsam nasıl olsa özgür iradenizi kullanıp, düşünüp, kendi sonuç ve doğrularınızı çıkartmayacaksınız.

Bu arada sizi yormayayım, kendim söyliyeyim...

Cımbızla ayıkladım, sureleri yanlış yorumladım, salağım, birşey anlamıyorum..... He birde SSK yı kılıçdaroğlu iflas ettirdi....
hep aynı klasik itiraz: ''gün kelimesi 365 kez geçiyorsa 6 saat nerede?''

Edip yüksel'in (bkz: üzerinde 19 var) kitabından alıntı yapmak istiyorum:
"Bu konuda başımdan geçen ilginç bir olayı aktarmadan geçemeyeceğim. Kuran'ın büyük matematiksel sistemini göremeyen veya görmek istemeyen beş hoca efendinin imzasını taşıyan 19 Efsanesi adlı kitabın yazarlarından biriyle Cağaloğlu'ndaki Beyan Yayınevi'nde açık bir tartışmaya
girişmiştik. Yarım saat kadar süren tartışmanın sonuna doğru kendisine şunları söyledim: "Açıkça anlaşılıyor ki Kuran'ın 19 sistemine karşı bir alerjiniz var; bu yüzden Kuran'ın matematiksel sistemini inkar etmek için elinizden gelen gayreti gösteriyorsunuz. Size bir başka matematiksel olayı soracağım. Elinizdeki Kuran Kelimeleri Fihristini (Fuad Abdülbaki tarafından hazırlanan El- Mucem-ül Müfehres Lielfazil Kuranil Kerim'i kastediyorum) açıp "Yevm" (Gün) kelimesine bakınız. Kaç kez geçiyor? Gördüğünüz gibi "gün" kelimesi tekil olarak Kuran boyunca tam tamına 365 kez tekrarlanır. Dikkat edin, 360 değil, 370 değil, tam 365 kez. Yani bir yıldaki günlerin sayısına eşit olarak... Anlam ve sayı arasındaki bu ilişki, rastlantının ötesinde, Kuran'da kasıtlı olarak düzenlenmiş bir matematiksel yapının varolabileceğini göstermez mi?"

Bizim mühendislik öğrenimi görmüş hoca efendi bu soruma beklenmedik bir karşılık verdi: "Bir senede 365 gün değil, 365 gün ve 6 saat var. Hani 6 saat nerede?" Kendisine mantıklı bir cevap
vermenin bir anlamı yoktu. Gün ve saatin ayrı birer zaman birimi olduğunu kendisine anlatmadım. Ayrıca, bir günü 24 saate ayırmanın, yılı 365 güne ayırmaktan çok farklı olduğunu, birinin bizlerin keyfi bir kabulü, diğerinin ise astronomik doğal bir realite olduğunu açıklamadım. Zira, onun, en az benim kadar bu farkı bildiğinden emindim. Ona anlayacağı dilden bir cevap vererek tartışmayı noktaladım: "şimdi anlıyorum ki, Tanrı bir yıldaki 6 saatlik artık zamanı ikiyüzlülerin yaşaması için bırakmış."

ayrıca, Dünya Güneş etrafında 365,25 günde döner; Matematiksel bir işlem olan ''tam sayıya yuvarlama''yı buraya uyguladığımızda 365 eder.

seni ilkokula geri yolluyoruz: http://ortaokulmatematik....yuvarlama/comment-page-1/
(bkz: altın oran)
hiçbir delil getirmeden sadece iftira yoluyla bu mucizeleri inkar etmeye çalışan ateistlerin iyi bir insan olmaları için dine ihtiyaçları yoktu değil mi? iftira atmak iyi bir insanın yapacağı bir şey mi?
(bkz: #37271058)
Dingilin biri tam sayıya yuvarlamaktan bahsediyor, öteki kuran şakşakçılarıda bunu artılıyor. Ulan o kadar zekisinizde, her 4 senede bir şubatın 29 çekmesini ben mi götümden uydurdum ?!?!?!?
Adım kaan, allah kelimesindede 2 'a' var..... Mucizeyi farkediyorsunuz di mi ?
Kur an ın getirdiği ayet mucizlerine inanmayan ateist gün, ay, demir mucizelerine mi inanacak?
Bunlar kıvırır da kıvırır!

Doğa da gezerken iki taşı üst üste konulmuş halde görseler bunu mutlaka bir insan yapmış olmalı derler. Ama kendinin ve evrenin kendiliğinden varolduğuna inanırlar.

" insanların işlemiş oldukları hatalar yüzünden kara da ve denizler de bozulmalar ortaya çıkmıştır. Dönmeleri için rabbin onlara yaptıkları günahların bir kısmını dünya da tattıracaktır "

Zariyat 47.

Bal gibi, dünyanın kirletilmesinden dolayı olan küresel ısınma diğer adı " iklim değişikliği" n den bahsediyor. Bundan 1400 yıl önce...

Kıvırın!
Bu kadar gizli gizli mucize saklayacagina mezheplerin olusmasina izin vermeyen acik dil ile yazilmis bir kitap olsaydi, dunyaya daha faydali olurdu.
KUr'an'daki tüm mucizlerin sadece ufak bir bölümünü oluşturan mucizelerdir.
o da bir şey mi? incilde tesla, lazer, pozitron gibi kelimeler geçiyor.
alın la bu da. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE 19 MUCiZESi. adam çıkmış olayı çözmüş.
ne olacak şimdi. atatürk ilah mı olacak.
akıllı olun olum akıllı.
bakın adam nasıl olayı nümeretik olarak " ispatlamış "
ben tek hata bulamadım.
birde sen bak.
yersen.

başlıyoruz...
"Mustafa Kemal Atatürk'ün necip Milletimize yapmış olduğu büyük hizmet, O'nun Allah tarafından özel olarak yaratıldığını gösteren en büyük belgelerden biridir.. Bu hizmetinin dışında Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını incelediğimizde, şaşırtıcı bir gerçekle daha karşılaşırız: Hayatının hayret uyandırıcı düzeyde 19 sayısı ile kodlanmış olması. Birazdan tüm açıklığıyla şahit olacağınız bu büyük mucizeden bahsetmeden önce, sizlere çok küçük bir matematik bilgisi sunmayı zaruri buldum, çünkü okurken kavram yanılgısı olmasın istedim. Mucizenin büyüklüğünü daha iyi kavrayabilmeniz için lütfen önce aşağıdaki küçük notu okuyunuz:
ÖNEMLi NOT: Aşağıda birazdan okuyacağınız yazılarda sık sık "19'un tam katı olan sayı" kelimeleriyle karşılaşacaksınız. 19'un tam katı olan sayı demek, 19 ile kalansız bölünebilen tam sayı demektir. Örneğin 19, 38, 57, 76... bu sayılar 19 ile kalansız olarak bölünebilmektedir, dolayısıyla bu sayılar 19'un tam katıdır. Başka bir örnek daha vereyim: 1881 sayısı 19'un tam katıdır, çünkü 19 ile tam bölünebilir. (99*19=1881dir.)

ALLAH ATATÜRK'ÜN HAYATINI MUCiZEVi ŞEKiLDE 19 iLE KODLAMIŞTIR.

Mustafa Kemal Atatürk 19. Asrın bitimine 19 yıl kala, 19'un tam katı olan 1881 yılında doğdu. Ayrıca 1881 yılını hicri takvime çevirdiğimizde karşımıza çıkan 1297 değerinin rakamları toplamı da hayret uyandırıcı şekilde 19'dur. (99x19=1881; yani 19'un tam katıdır)
Atatürk -kendi deyimiyle- 19 Mayıs'ta sabah Ezanı okunuyorken doğdu.
Atatürk Selanik'te doğdu. ilginç olan nokta, Selanik kelimesinin ebced değeri 19'un tam katı olan 171'dir. (9x19=171; yani 171 19'un tam katıdır.)
Mustafa Kemal Atatürk 19'un tam katı olan 1938 yılında ve yine 19'un tam katı olan 57 yaşında vefat etmiştir.
10 Kasım günü saat 9'da (10+9) vefat etmiştir. Cenazesi 19 Kasım'da Yavuz Zırhlısı ile izmit'e götürülmüştür. Cenazesinde çalınan Chopin'in cenaze marşının numarası 19' dur. Bu marsta 19 nota vardır.

Ayrıca Atatürk ölmeden bir gün önce, duvarda asılı duran Kuran'ın sayfa belirteç ipinin 19. sayfada olduğu, kendisine Yasin-i Şerif okuyan imamlar tarafından açıklanmıştı. ( sene 1967: imam ı sunufi)
Ve yine Ayrıca Ölmeden önce yatağının altında bulunan hatıra otomatik silahında 19 dolu mermi bulunuyordu.
---
Atatürk ölmeden önce 19.000 lira miras bırakmıştır. (yine 19'un tam katı)
"MUSTAFA KEMAL ATATÜRK" harf sayısı 19'dur.
"NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE" Atatürk'ün önemli sözü 19 hafttir.
"iSTiKBAL GÖKLERDEDiR" Atatürk'ün önemli sözü 19 harftir.
Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi başlığıyla birlikte 19 cümledir.
Atatürk Nüfus Cüzdanı Numarası: 993814dür. Şaşırtıcı olan ise bu sayının 19'un tam katı olmasıdır.
TBMM'nin ilk kütüğündeki sıra numarası: 19
Nüfus Kütüğündeki sıra numarası: 19
Hayatı boyunca Atatürk'e verilen madalyalar toplamı: 19
istanbul Akaretler'de kaldığı evin numarası: 19'dur. Ayrıca hayatı boyunca istanbul'a toplam 19 kez gitmiştir.
---
Kurtuluş Savaşı Yıllarında Atatürk üzerinde Tecelli Eden 19 Mucizesi

Atatürk istanbul'da 9'uncu ordu müfettişliği'ne atandıktan 19 gün sonra, 19 Mayıs 1919 tarihinde, 19 yolcusu bulunan bandırma vapuruna binip Kurtuluş savaşını başlatmak için Samsun'a Ayak bastı. Samsun'a vardığında 19'un tam katı olan 38 yaşındaydı. Samsun'da sadece 19 gün kaldı. (Bu çok büyük bir mucizedir)
4 Temmuz 1919'da Erzurum'a gitti, 19 gün sonra orada Erzurum Kongresini Topladı.
4 Eylül 1919'da toplanan Sivas Kongresi'nden 114 gün sonra Ankara'ya gitti. Bizi şaşırtan nokta, 114 sayısı 19'un tam katıdır. (19*=114)
TBMM'nin kurulmasına 19 Mart'ta tarihinde karar verdi. (19 Mart 1920)
Milli Mücadele’ye fiili olarak başlanması için komutanlar ile yaptığı konuşma ve mecliste milli davanın gerçekleşmesi yolunda güdülecek siyasetin karara bağlanma tarihi: 19 Kasım 1919
---
Mustafa Kemal Atatürk 19'un tamkatı olan 57 yıl yaşamıştır. 57 sayısı 19'un tam katıdır ve üç tane 19'u içinde barındırır. (19+19+19=57) Mustafa Kemal'in hayatını üç evreye ayırdığımızda şaşırtıcı bir sonuçla karşılaşıyoruz:
Atatürk'ün ilk 19 yıllık bölümü çocukluk ve hazırlık yıllarıyla geçerken, tam 19 yaşına bastığında, 1900 yılında Harp Okulu'na giriyor. Ayrıca bu okulu 20. olarak bitirdi, bunlardan biri yabancı kökenliydi; dolayısıyla 19. Türk olarak bitirdi.
ikinci 19 yıllık döneminde Askerlik ve siyaset alanında faliyetler yaparken, tam 38 yaşına bastığında (2*19=38) yani üçüncü 19 yıllık dönemine gireceği anda, yepyeni bir Türkiye Devleti kurmak amacıyla 19 yolcusu bulunan Bandırma vapuruyla 19 Mayıs 1919'da Samsuna çıkıyor.
Üçüncü 19 yıllık döneminde yeni Türk devletinin kuruluşu için mücadele veriyor.
---
Çanakkale Savaşı Sırasında Mustafa Kemal Üzerinde tecelli eden 19 Mucizesi

19 Aralik'ta albay olduktan 19 gun sonra Çanakkale'de komutan olarak atandığı tümen numarasi 19'dur.

Çanakkale Savaşının en kanlı günlerinden biri olan 19 Mayıs günü, 19. Tümen Komutanı Mustafa Kemal, düşmanı Conkbayırı'nda durdurmayı başardı. Bu vesileyle 19 Mayıs'ta Miralaylığa terfi etti. (19 Mayıs 1915)

Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale savaşında 57. Alay komutanı olarak görev yapmıştır. 57 sayısı 19'un tam katıdır.

Ayrıca Çanakkale savaşında 19 düşman askerine Türk asker elbisesi giydirip kendi ordularına doğru el göstererek ''yürümezseniz vururum!'' emri ile düşmanın üzerine gönderdi, böylece 19' unu da infaz etmişti.

ALLAH MUSTAFA KEMAL'i ÖZEL OLARAK YARATMIŞTIR

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye'ye ilk defa 19 ilde 19 ilahiyat fakültesi açtırmıştır.

Kuran-ı Kerim in 76 sayfası sayfası ezberindedir. 76 sayısı yine 19'un tam katıdır.

Atatürk Latife Hanım ile 912 gün evli kalmıştır. Şaşırtıcı olan, 912 sayısının 19'un tam katı olmasıdır. 19*48=912

ATATÜRK'ÜN ASKERLiK iLE iLGiLi BiLGiLERiNDE 19 MUCiZESi

Mustafa Kemal'in komuta ettiği bütün orduların numarası 19'un tam katıdır. Örneğin Çanakkale savaşında komuta ettiği tümen numarası 19'dur. Çanakkale'de 57. alay komutanıydı. Komutanı olduğu bir başka alayın numarası da 57 idi.

19 yaşına bastığında, 1900 yılında Harp Okulu'na giriyor. Ayrıca Bu okulu 20. olarak bitirdi, bunlardan biri yabancı kökenliydi; dolayısıyla 19. Türk olarak bitirdi.

istanbul Harp okuluna kaydı 1900 yılında gerçekleşmiştir.

Harp Akademisinin 57. (19'un tam katıdır) döneminde, Atatürk Harp Akademisine kaydoldu.

Mustafa Kemal'in ilk askeri görevi, 19. kolordu komutanlığıdır.

Yüzbaşı olarak orduya katılış sırası 19'un tam katı olan 38'dir.

19 Mart'da tuğgeneral oldu. (19 Mart 1916)

19 Nisan'da istanbul’a giren Hareket Ordusunda Kurmay Başkanı olarak görev yaptı. (19 Nisan 1909)

Atatürk Harp Okulundan mezun olduktan 19 yıl sonra, 19 Eylül günü Mareşal oldu ve Gazilik unvanı verildi.

Ayrıca 19 Aralık 1904 günü hürriyet fikirlerinden dolayı Yıldız Sarayına çağrıldı. (19 Aralık 1904)

SONUÇ
Milletimizin kahramanı Mustafa Kemal Atatürk, zahirde görünen tüm zorluklara rağmen modern, laik, demokratik bir Türkiye Cumhuriyetini kurmakla zaten bir mucizenin gerçekleşmesine vesile olmuştur. Bununla birlikte yukarıda Mustafa Kemal ile ilgili verdiğimiz bilgileri akıl süzgecinden geçirip değerlendirdiğimizde, açıkça başka bir mucizesiyle daha karşılaşıyoruz: Mustafa Kemal'in hayatındaki kritik tarihler, Mustafa Kemal ile ilgili temel bilgiler mucizevi şekilde 19 ile kodlanmıştır. Elbette ki bunların hiçbiri kör tesadüflerin eseri değildir. 19 Mucizesini Atatürk'ün üzerinde tecelli ettiren Allah'dır. Allah Mustafa Kemal'i necip Türk Milletine armağan olarak özel yaratmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mucizesine yönelik internet ortamında yorumlarda bulunan bir kısım kişiler, Mustafa Kemal'in hayatının aslında 19 ile kodlu olmadığı, sadece insanlar tarafından zorla 19 sayısının bulunmaya çalışıldığı eleştirisinde bulunmaktadırlar. Örneğin Uludağ Sözlükte biri şöyle bir yorumda bulunmuş:

"bizde atatürkten tam 100 sene sonra doğmuş bir nesiliz. bi b... yarıyorumu hayır. 1+9+8+1= 19 ee noldu şimdi, hatta bu sayıya 19 ekleyip 19 çıkarırsak yine 19 hatta ve hatta 2 ile çarpıp ikiye bölünce, ve karesini alıp karekökünü alınca yine 19. neden bi ... anladığımız yok neden memleket bu halde, çünkü hep böyle boş boş şeylerle uğraşıyoruz. ben ölünce de 19 tane davulcu gelsin, bi 9 8 lik çalsınlar. 9+8+2=19 babam da onlara bahşiş olarak 19 ar ytl versin."

Buna benzer yorumlar baştan sona çarpıtmadır, var olan mucizeyi örtmektir. Mustafa Kemal'in 19'un tam katı olan 1881 yılında doğması normaldir, olabilirdir; fakat ölüm tarihinin de 19'un tam katına denk gelmesi akıl sahiplerini zorunlu olarak bu konuda düşünmeye sevk etmektedir. Her insan ayın 19'una defalarca kez rastlamıştır, fakat pek çok insan zahirde ayın 19'unda normal bir yaşam sürerken Mustafa Kemal çok kritik sayılabilecek olaylarla, durumlarla çoğunlukla ayın 19'unda karşılaşmıştır. Örneğin 19 Mayıs'ta Albay oldu, 19 Aralık'ta Miralay oldu, 19 Mart'ta Tuğgeneral oldu, 19 Eylül'de Mareşallik unvanı verildi, Cenazesi Yavuz zırhlısı ile 19 Kasım'da götürüldü, Hareket ordusu ile istanbul'a 19 Nisan'da girdi. 19 yolcusu bulunan Bandırma vapuruyla 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun'a varan ve orada 19 gün kalan Mustafa Kemal Atatürk idi. Ve Yukarıda diğer yazdıklarımızın hepsi göstermektedir ki Mustafa Kemal'in hayatının 19 ile kodlu olması, kör tesadüflerin eseri değil, Allah'ın yaratma sanatının bir tecellisidir.

19 rakamı sırlı bir rakamdır. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'de 19 mucizesi ile karşılaşmaktayız. 19 sayısının, Ayetlerin içine şifresel bir biçimde yerleştirilmiş olması Kuran-ı Kerim'in Allah'ın Kelamı olduğunun bir göstergesidir. Örneğin Besmele Kuran'da 19 harftir. Kuran'da "Onun üzerinde ondokuz vardır." (Müddessir Suresi, 30) Ayeti ile dikkat çekilen bu sayı, Kuran'ın birçok yerinde şifrelenmiştir."
haha, evet. çok mucizevi kitap o yüzden var olduğu yerleri bok götürüyor. şu kurandan mucize çıkarmaya harcadığınız emeği bilime harcasaydınız inan zaten ondan mucize çıkartıp aptal dininizi muhteşem gösterme zahmetine girmezdiniz.
çelakıl sen misin?
Kur'an'da takiyye diye bir şey kesinlikle olamazken, açıkça iftira eden bir geri zekalıyı kendine çeken başlık.
başlıkta belirtilen örnekler çelakıl denen garip saçlı adamın iddiaları gibi keyfi olmayıp, herkesin sayabileceği şekilde nesneldir.
güncel Önemli Başlıklar