1. 1.
  teknoloji ve insan gücünün birleşmesi,pilden tasarruf.Eski bir anı..
  7 ... burningfingers
 2. 2.
  (bkz: walkman)
  1 ... kemalettin şentürk
 3. 3.
  cd ve mp3'lerden sonra zihinlerimizde tatlı bir anı olarak kalmış tarihi bant sarma tekniği.
  1 ... amoresperros
 4. 4.
  (bkz: rotring kalemle kaset sarmak)
  1 ... devedikeni
 5. 5.
  kalemin arkasini delige takip hizlica elinizde cevirdiginizde daha etkili olan yontemdir.
  1 ... radament
 6. 6.
  çok eskiden kaset sarınca kullanılan yötemdir. önce kaset deliği genişliğenden geçebilecek nitelikte bir kalem seçilir.* sonra evdeki pürüzlü bir satıh seçilerek kaset bu satıhın dışında kalmak ve boşlukta durmak şartıyla ileri doğru hareket ettirilerek kalemin dişli çark vazifesi görmesi sağlanır. bütün bu eylemler sırasında el yorulmaz. bu yöntem isviçreli bilim adamları taradından onaylanmıştır. gönül rahatlığıyla deneyin efendim.
  1 ... cranium
 7. 7.
  sari renkli tukenmez kalemler vardi ki hala varlar.,tepelerindeki mavi siyah ve kirmizi renklerden ne renk yazidigini anlardiniz..bunlar iste koseli yapilari nedeniyle o is icin en uygun olanlariydi..pilden tasarruf etmeye calisilan gunlerdi..hey gidilerdi..
  1 ... miniksaricivciv
 8. 8.
  bak ağlıycam şimdi ne günlerdi bee. bunun bi de tükenmez kaleme bant sarılıp yapılanı vardı. güzel günlerdi yani walkman, kaset, 90'lar... bi de hangi şarkıyı dinleyeceksen orda durursun tam olurdu. muhabbete dalıp fazla çevirdin mi de fırlardı ipne, ama pil tasarrufu için güzeldi.
  ... filleri kurtaran adam
 9. 9.
  çevirme eylemi sırasında kalemin yatayla belirli bir açı yapması sağlanmalıdır. yoksa tambur boşa döner, işten verim alınamaz.
  ... whitewind
 10. 10.
  pille çalışan walkman sahibinin* pili bitirmemek adına yaptığı eylemdir.
  1 ... rsiatlarge