1. 1.
  uzun saçı ve küpeyi bayanlara ait birer özellik sanan insanlar,erkeklerin saçlarını uzatmalarını ve küpe takmalarını feminen bulurlar.o erkeğin erkekliğinden şüphe duyarlar,onunla alay ederler,onu dışlarlar.zaten sınıflandırmalara pek bir meraklıdırlar,onun için onlara bir malzeme daha çıkmıştır.bunun sevincini yaşarlar.
  "abicim,saçını uzatmışsın ama bozmasın seni?"
  "hiç yakışıyor mu senin gibi helal süt emmiş bir delikanlıya küpe takmak"
  "hayırdır abi,karşı cinse mi transfer oldun?"
  "ayyy kıyamet kopacak valla.şu hale bak erkekler saç uzatıp,küpe takıyor.taş yağacak taş"
  "benim böyle yapan oğlum olacak,evlatlıktan reddederdim valla"
  3 -4 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  hala sacma sapan onyargilarini silip atmayi beceremeyen bir toplumun bakis acisi. hala var, hala kinaniyor bunlar. kafanin icine bakmak yerine disina bakiliyor, sanki disinda bok var. ama bir bu alanda degil ki bu bakis acisi. kimine gore uzun sacli kupeli erkek ibnedir, kimine gore siyah giyen uzun sacli satanisttir ya da boklu bir metalcidir, kimine gore saclari joleli duzgun giyinmeye calisan herkes tikkydir maldir beyinsizdir, kimine gore sakalli olan herkes gericidir yobazdir, kimine gore basi ortulu olan herkes cumhuriyet dusmanidir yobazdir...saymakla bitmez ki bu.

  herkes de var bu onyargilar. insani insan olarak gormek cok mu zor bir sey? karsidakini bir kavram bir nesne olarak gormeden once, ona insan olarak saygi gostermek cok mu zor?

  saclarimi uzatmistim bir keresinde, ama oyle cok degil, en fazla enseme kadar.
  "sana yakisiyor mu bu?"
  "hic yakismamis senin gibi delikanliya."
  "babana ayip ediyorsun bir kere."
  sonra kestirdim, dayanamadim. beni birisin oglu olarak gorenlere yaziklar olsun, beni ataerkil duzende erkek olmaya zorlayanlara yaziklar olsun. simdi kisa saclarim, alan memnun satan memnun.
  (bkz: ataerkil duzende erkek olmak)
  7 -1 ... laz pacino
 3. 3.
  erkekliği saç uzatmamak , küpe takmamak sanan insanların hala ısrarla savunduğu bakış açısı. ne oluyo yani senin saçın kısa da çok mu normal bir insansın? dedirtiyorlar insana. kınıyorum efendim ben şiddetle , uzatmak isteyen herkes uzatsın saçını , küpe de taksın. ***
  5 -2 ... witch
 4. 4.
  erkeklerde saç uzatmanın süre içinde gelisen bir varyasyon, kupe taktırmanın ise bir ameliyatla cinsiyet değiştirme oldugunu çoğunlukla benimseyen yurdum insanın dar görüsüdür.
  1 ... kalıbının sabunu
 5. 5.
  ataerkil toplumun içinde yasadıgımız için kabullenilmesi daha en az 10 yıl sürecek olan bir bakıs acısı.
  1 -1 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  (bkz: ters açı)
  ... palta
 7. 7.
  hele bu kişi ufak tefek biriyse onun için önemli olan bir açıdır. çünkü açısı kişiyi arkadan görecek şekilde olan bazı abazalar tarafından laf yiyebilir hatta tacize uğrayabilir.
  1 ... lafazan
 8. 8.
  mümkün olduğunca genişletilmesi gereken açıdır.* *
  2 ... rsbrnch
 9. 9.
  satanist,ibne diye bakilabilir.ancak ole goren kisilere de biz kisaca cahil diyoruz.zira once kendilerin nasil gorundugunu bilmeleri gerekir.
  1 ... hexagram
 10. 10.
  ilk moda olduğunda;
  (bkz: öküzün trene bakış açısı) idi.
  lakin şimdilerde biraz daha ilerlemiştir zannımca...
  1 ... sıçtırtma lamasına