bugün

kendine güveni olmayan, daha başlamadan kaybedenlerden beklenmesi gereken davranış türü. çalışmaya başlamak için herşeyin hazır olduğu bir ortamda (buna her türlü alet-edevat dahildir, türlü türlü kalemler, renkli renkli defterler, bir sürü kitap, çalışma masası vs. ama işte lanet silgi yoktur her zamanki gibi orospu çocukluğu yapmıştır , kimbilir yine nerdedir) sırf bir oyuncu eksik diye maçı tatil etmektir. olmaz, bir türlü konsanstre olunamaz, denersiniz, ama daha ilk dakikada içinizde bi duygu sizi sürekli dürter " ah mna koym, şimdi bi silgim olacaktı ki sikertirdim bu problemleri de işte yok" diye. hadi dostum, hayat da silgisiz resim yapma sanatı değil miydi hani? hata yapmak biz insanların en büyük özelliği değil mi? önemli olan devamında onlardan ders alabilmek değil mi? neden korkulur bu kadar neden?

bakın burada ne var, adamdaki özgüvene bakar mısınız? (bkz: oss ye silgisiz girmek)
ah, unutmadan, evet, yazının başındaki o sümsük loser benim.
SiLGiYi HER ELiNE ALDIĞINDA, ASLINDA KENDiNi, iNANCINI, BAŞARISINI SiLDiĞiNi FARKEDEMEYEN iNSAN DAVRANIŞI.
(bkz: bir eziklik sembölü olarak silgi)
ders çalışmaktan kaçmanın yolunu yapan kişinin takınacağı tavırdır.muhtemelen evde silgi yoktur ve doğal olarak kırtasiyeye gidilip silgi alınması gerekir.bu andan itibaren 2 durum ön plana çıkar;
1)Evdeki aile fertlerinden anneden veyahut işteyse gelirken alması için babadan rica olunur.Ki genellikle anneye alıp gelmesi zor geldiği için babaya ulaşılır.Ve babadan istenir oda ''gelirken alırım'' diyeceği için.Bu söze itaat edilir ve babanın gelmesi beklenir böylece ders çalışmaktan kurtulunur.

2)Birinci seçenekteki aile fertleri istekleri red etmişlerdir ve iş başa düşmüştür.Aslında bu pekte kötü birşey değildir.hatta öğrenci için daha da iyidir.kıyafetler değişir ve bu hazırlanma esnasında evdeki aile ferdine isyan edilir ve şu hava verilir ''çok çalışmak istiyorum siz engel oluyosunuz'' yada ''yeterli araç gerecim yok''kapı tatlısert çekilip gidilir ve dışarda arkadaşlarla buluşulur.hesap vakti geldiğindede bu olay söz konusu edilir ve kafam bozuldu arkadaşlarla dertleştik gibi bahaneler evin reisine iletilir.

Sonuç olarakta bir ders çalışma macerasıda böylece atlatılmış olur artık önümüzdeki silgisiz günlere.
her türlü tedbiri önceden almanın iyi olduğunu düşünen kişinin paranoyasıdır.