bugün

beni çok üzen ve hırslandıran bür durumdur. Ama bi sikim de yapabildiğimiz yok. Bir dakika boyunca ciddi ciddi düşünün bakın herşeyimiz, her malımız yabancılardan alınma. Ya amerigan ya israil ya çin, japon ya rus vs. Neden herşeyinizi onlardan alıyorsunuz? Örnek veriyim bak coca cola içiyoruz yerine cola turka içebiliriz, algida dondırma yiyonuz ülker yiyebiliriz, axe yerine yerlisini kullanabiliriz, parliament marlboro içeceğimize alasını kendimiz üretebiliriZ, adidas nike yerine kendi mallarımızı geliştirip kullanabiliriz, şampuan aynen hele hele ki su lan su suyu peki neden yabancılardan alıyorsunuz amk? Derdiniz ülkeyi batırmak mı? Burger king yada mekdanıls yerine evinizde yiyebilirsiniz. Daha birçok şey var. Lütfen biraz dikkatli olun bi amk ya. Ayrıca silah sanayimiz zaaaten bitik ve hala bu davranışlara devam ediyoruz neden? Neden yani abicim biri bana söylesin neden?
Diyeceğim şu ki biraz dikkatli olun lütfen.
Sosyal mesaj verme programımız burada bitmiştir kafanızı siktiğimiz için tekrar özür dileriz.
aslında yapabileceğimiz bir şey var örnek vermek istiyorum: birkaç ay önce fakültenin bölüm yemeğindeydim ve 12 kişilik masalar vardı. her masaya coca cola getirdiler. bizim masadan bir arkadaş biz içmiyoruz dedi ben de atladım ve masadan kimse kola içmedi (içenler bile). sonra garsonu çağırdık böyle böyle ayran getirin dedik. rezervasyon herşey içeceklerimize kadar belirlenmişti. adam başta kabul etmedi falan. sonra baktı biz içmemeye niyetliyiz gitti patrona o da tamam demiş o masaya özel ayran olsun. adam ayran getirdi. sonra içeriye geçti yine bu sefer diğer masalardan talep olmuş sanırım. bütün masalara kola yanında ayran verildi ve bazı kolalar hiç açılmadı. yemekte yaklaşık 200 kişi vardık. yani yapabileceğimiz çok şey var demek ki.
aussiebum mayolar,
samsung apple telefon,
sennheiser kulaklık.
küçüklüğümden beri kafamı kurcalayan. markete giriyordum, magnum bilmemne, rocco spişikr, ozmo bilmemne, wanted sonra dönüp deterjana bakardım annem alırken bingo coslo ajax falan filan, sonra diş macunu colgate oral b bilmemne, sonra arabalara bilgisayarlara nereye bakarsam yabancıların yaptığını farkettim. içimden dedim ki acaba biz ne veriyoruz yabancılar bize bunları verince karşılığında? çok saçma gelmişti basit bir çikolatayı bile amerikalı yapıp bana satıyordu. araba benim için en değerli şeydi babamda mercedes vardı bakardım acaba almanlar babama bunu verip ne almışlar karşılığında arabadan daha değerli ne olur ki? ne aptal bu almanlar. o yaşlarda bile düşünmüştüm bu ne saçmalık diye.
güncel Önemli Başlıklar