1. 1.
  bilgisayar başında çalışanların birbirlerini rahatsız etmemek ve kendi müzik zevklerine göre istediği müziği dinleyebilmek adına ufak özgürlükler sınıfına girebilecek bir olay olan iş yerinde kulaklıkla müzik dinleme zevkine varmak için, kulaklığı takmayı müteakip yoğun iş temposu sırasında zaman zaman olabilecek ve bir çalışma arkadaşınız size soru sorana veya siz ayağa kalkana kadar farkına varılmayan trajı-komik bir olaydır.

  Olayın anlaşılmasını takip eden dakikalarda "lan kendimi harcıyorum ben" tarzı ufak muhakemeler yapılabilması olayın trajik yanını yansıtırken, vaziyetin anlaşılması sonrası kendi kendine gülme krizine girilmesi de olayın komik yanını oluşturmaktadır.

  (bkz: şimdi kahve molası)
  1 ... blindguardian
 2. 2.
  bilgisayarda veya herhangi bir müzik çalarda gereğinden fazla şarkı varsa dosyaları açtıktan sonra msn,telefon,vb faktörlerinin araya girmesiyle ve hattın donmasıyla insanı kendine getirebilecek bir dalgınlık,meşguliyet çeşidi.
  1 ... nimue
 3. 3.
  "bi şey unuttum, ama ne?" diye düşündürtecek dalgınlıktır.
  ... elmalicilek
 4. 4.
  ne dinliyorsun? sorusuna "kafayı dinliyorum" şeklinde cevap verilebilecek unutkanlık.
  6 ... fdngnr
 5. 5.
  kulak takilmistir. müzik dinlenmekte; fakat playlist sirasini bitirmis oldugundan müzik gelmemektedir. Ise dalmis olan kisi, bunun farkina varmadan calismaya devam etmektedir.

  Bir anda arkadan hic konusmak istemediginiz bir is arkadasinizin sesini duyarsiniz;

  - Lan Mucahit?
  + (ses etmez, duymazliktan gelir)
  - Mücahit, pssst alooo!
  + ...
  - Sana diyom lan, baksana bi.
  + ...
  - Ne dinliyon lan, du bakim?
  + yine mi sen ya, olm bi kere de rahat birak calisiyorum, görmüyor musun?
  - Lan bu calmiyo.
  + Bana bir tatli huzur ver, bi sktir git.

  Hemen ardindan dötüyle güle güle gidip bütün is arkadaslarina; Mücahit´in kulaklik takip, fakat müzik dinlemedigini anlatir.
  2 ... kultursuz dinazor
 6. 6.
  uykuluyken yapılan dalgınlıklardan biri.
  ... passionate