bugün

kişiyi duvar gibi hisettiren boktan durumdur. işiniz gücünüz yokmus gibi bu sicakta hastaneye gidip yikatmakla cözülür.
yutkunarak ya da agzi sonuna kadar acmak gibi formullerin bile ise yaramadigi durumdur. doktor tek caredir.
özellikle uçalarda seyehat ederken sık yaşanabilecek bir durum. basınç farkından kaynaklanıyor, daha ziyade uçak sekiz on bin metreden birden aşağı doğru yardırırken başlar had safhaya ulaştığında kulağınızda başlayan ağrıların tarifi yoktur.
KENDi sesini duymaktan bıkacağın ender olaylardan bi tanesi
öyle bi şey işteeee.
Konuşurken kendi sesini mikrofondan duymuş gibi hissetme.
burnunuzda sizi rahatsız etmeyen bir et yüzünden de olabilir.. zira bende öyle oldu.. yani o güzelim burnumun deliklerini o eti almak için kocaman yapacaklar.. gidecek bütün karizmam..
sert şekilde yutkununca geçendir.
başka bir alternatifi, (bkz: sakız çiğnemek)
KULAKTA KiR BiRiKMESiYLE OLUŞABiLiR. iLERi DERECE DE iSE YIKATMAKLA ÇÖZÜM BULUNUR. DUYMA GÜÇLÜĞÜNE DE SEBEP VERDiĞiNDEN PSiKOLOJiYi DE KÖTÜ ETKiLER.
yaşam kalitesini bomb*k eden bir sendrom. bir çok nedeni varmış. kalıcı olanı var, geçici olanı var. evet tahmininiz üzere ben de yaşıyorum. doktorum açıklaması, yükseklik değişimi, tansiyon değişimi, ya da psikolojik nedneler gibi bir çok nedenden kafa içi basıncı ile dışarı basıncının dengesizleşmesine bağlı oluşmuş, öyle dediler. * hani uçağa binenler bilir, esnemeden düzelmez o meret. aynen öyle hocam. delirtiyor adamı. yirmi dört saat kulağında bir steteskopla gezer gibisin. işin kötüsü, aynı ayar olsa ona alışırsın, bir de, bi düzerliyor bi bozuluyor beş dakikalık aralıklarla. bi tıp öğrencisi arkadaşım, kulaklıkla aynı tonda müzik dinlememi önerdi. ortalıkta almancı bebeleri gibi kulaklıkla geziyorum. bi yarı türkçe yarı almanca konuşmadığım kaldı. "ihn noyn vachh çok sevindim, mayne klayne dedim ki fort zırt biki bik" tabiat böyle bir psikolojik işkence keşfetmemiştir. imdat!
beterin beteri vardır. orta kulak iltihabı,allah düşmanımın başına vermesin.
yaz sıcağında bolca yıkanmayan kulakların içindekiler**, kuruduklarında şiddetli bir ağrı ile tıkanma yaratırlar. en bilinen çözümü gliserin ile kulağı yumuşatıp ardından temizlettirmektir.
gecirilen agir gribin size armaganidir.
diger armaganlar icin;
(bkz: burun tikanikligi)
(bkz: bademciklerin sismesi)
(bkz: dilin sismesi)
dış kulakta kanama olması,
6 gün boyunca o ağrı ve sıkıntıyla yaşamak,
hala yaşıyor olmak,
pretisyen hekimin verdiği üç tane moktan ilacın fayda etmemesi,
işitme kaybı korkusuyla yaşamak,
çok fenadır sözlük.
çok...
ismini duyduğunda, sebepsiz yere insanı yutkunmaya iten çaresizlik sembolü.
- hehe dağa çıktık ya şimdi ondan kulaklar bi garip oldu.
+ ahuaha sana da oldu mu lan.
- evet çok acaip bişey lan ahushduw.
+ ohuaha, ağzını sonuna kadar aç esner gibi yap düzeliyo.
- ağğğğğğ.. evet çıtırt etti düzeldi lan.
+ puhasuhuha.

gibi bana saçma bi dialog yaşatmış olan biyolojik olay.
1 mayıs 2011 moribund oblivion adana konseri sonrası 2 gün yaşadığım boktan durum.
bir haftayı geçen soğuk algınlığım neticesinde bana yoğun bir burun tıkanıklığı ve öksürük kalmıştır. tahminlerime göre kulağımın* tıkanıklığı da bir türlü açılamayan burnumdan, ya da sinüslerimden kaynaklanmakta. doktora gitsem iyi olur, ancak aile hekiminin olduğu sağlık merkezi kim bilir nerde. bu istanbul'da her yer, herkes çok uzak geliyor bana, çok. halbuse bursa'da her şey ne kolaydı.
burnunu kapat sonra burnundan hava ver böyle kulakların çıtır çıtır açılıyor.
yakalanılan grip hastalığı sonucu görülen rahatsızlıktır ayrıca. burun tıkanması sonucu östaki borusundaki havanın sıkışmasıyla oluşur. insanı psikolojik bakımdan fena derecede etkiler.
insanı deli olduğuna ikna eden şey bu. genç yaşta duymayan yaşlı insanlara dönüyorsun. "efendim, nee, ne dedin, anlayamadımm" laflarını kullanmaktan gına geliyor. hayır geveze biriyim hiç bu kadar sustuğum olmamıştı. insan kendi sesini duymak istemiyor. psikolojisi bozuluyor. sevgili basınç farkı seni çok güzel anıyorum şu anda. üniversite yıllarında kampüse çıkarken bile yaşardım da bu kadar geçmeyenini de yeni gördüm. iltihap olsa ilaç alıyorsun, işkence mişkence çekiyorsun geçiyor da bunun çözümü de yok bekleyeceksin. yok sakız çiğneymiş yok yutkunmuş. hadi oradan!
Her sabah uyandığımda kulaklarımın tıkalı olduğunu hissederim. Her sabah temizlerim. Duş almış olsamda uykumda n'oluyorsa artık tıkanık hissi veriyor sabahları. Esnemek çare olmuyor. Tuhaf işte garip.
çok kötü bir şey lan. duyamamak var ya berbat. böyle bi tıkanıyor nefes alamıcam gibi hissediyorum. allahtan ilacı var da 5 dakkaya kendine geliyor.
Rakim farkindan da olandir.
kulağa su kaçması sonucu gerçekleşebilen hede. parmağınızla kulak deliğine lavabo pompası kıvamında dokunuşlar yaparak tekrar açılmasını sağlarsınız, bir kaç saniye sonra tekrar tıkanır. nalet bir şeydir.
(bkz: kulak kanseri)
güncel Önemli Başlıklar