bugün

daha sağlıklı ve rahat, acısız, güzel bir biçimde kulak deldirebilmek için kişinin bilmesi gereken tavsiyeler.

bayanlar hadi gari..
anne-babamdan gizlerim ben diyorsanız onu bir geçin.
(bkz: anneler ve babaların daha bir çakallaştığı olaylar)
bir kulak için 3 den fazla deldirilmemesini tavsiye ederim çünkü bundan sonrası (hatta bazen 3,sü bile)kıkırdagı delmektedır. kıkırdakta cok hassas bir dokudur; baş agrısına ve enfeksiyon riskine yol açabilmektedir; hatta gece rahat uyumayı bile engelleyebılır. (bkz: kendimden biliyorum)

deldirtikten bir süre çıkrarılmamalıdır; lakin kolayca kapanabilir.

hijyen koşulları olan yerlede deldirilmelidir. (bkz: eczane)
iltihap kapma riski yüksektir
kulagınız delırdıgınız günün aksamı üstüne yatmayın.sabah davul gibi kulakla kalkabilirsiniz.*
(bkz: ota boka tavsiye veren genc sozlukculer) (bkz: 100 soruda kulak deldirme sanatı)
korkmayın korkulacak birşey değil çünkü. kasmayınca birşey olmaz. kapanmaması için bi süre çıkarmayın özellikle banyoya girerken. ailenin da kızmasından korkuluyorsa küpa takan bi sanatçıyı aileye sevdirin daha sonra da hiç korkmadan gidip deldirin. birşey derlerse bak bilmem kiminki de delik dersiniz sorun çıkmaz.
erkekler, sadece tek bir kulağı derdirecekse sol kulağı deldirmeleri en makbulu olacaktır.
sonra aman diyim...
kulaginizda kalacak ilk kupenin ignesinin buyuk olmasi gerekir cunku baska bir kupe aldiginizda ve ilk kupenizden daha buyuk bir kupeyse kupeyı kulagınıza sokmak icin baya kasarsınız.
(bkz: yeni delinmiş kulakla denize girersek ne olur)
kulağınızı her şeyden evvel emin ellere teslim etmelisiniz mesela ağrısız kulak deliniryazısını gördüğünüz yerin önünde hemen durun hatta durmakla kalmayıp içeri girin.içerdeki insanlara yazdıkları yazıda bir anlatım bozukluğu olduğunu söyleyin.
ağrısız kulak delinir yerine kulak ağrısız bir şekilde deliniryazmalarını tavsiye edebilirsiniz...çünkü tüm kulakların delinme hakkı vardır yalnızca ağrısız olanların değil...
salak olmayın arkadaşım, eczane varken abuk yerlerde nahijyenik ortamlarda başkalarına şekil yapmak uğruna sağlığınızla oynamayın.

benim annem hemşire, sağlık sıhhatın sorulduğu bir mercii neticesinde. ablam ocakta iyicene ısıttığı yorgan iğnesini almış eline, kulağımı deleceksin diyor. delmem, deleceksin kavgası sürdü epeyce. kazanan tabii ki ablam oldu, annemin akıllandırma yöntemi deneme-yanılma zira. neyse efenim, ablam günlerce şiş bi kulakla ve sancıyla gezdi. yıllar geçti, bu konu elektrik kesildiğinde geyik malzemesi oldu. malzeme istiyorsanız annem de tecrübe kazandı, yorgan iğnesini kapın gelin.
en iyisi sağlık ocaklarında yapmak bu işi, doktorla, şiddetle tavsiye edilir.
Korkmayın. Hiç acıtmıyor.
Kıkırdağınızı bir hafta arayla aynı yerden deldirmeyin felaket iltihap kapıyor.
Kıkırdağı deldirecekler... Herhangibir sebeple küpeyi çıkardıktan birkaç saat sonra o delik kapanmaya meyil ediyor. Tekrar takmaya çabaladığınızda ise acıyor. Acıyor lan!!!
Kulağında 7 adet delik olan bir tecrübe abidesi olarak söylüyorum ki Kesinlikle üzerine uyuduğunuz tarafı deldirmeyin müthiş ağrı yapıyor. Kulağınızın kıkırdak kısmı daha az ağrı yapar ve daha kısa zamanda iyileşir. Kulak memesi dehşet ağrı yapıyor. Özellikle kulak memesi ve kıkırdağın o kesiştiği noktayı deldirdirseyniz yandınız. Benimki devamlı şişiyordu.Eczanenin taktığı o küpeleri 2 hafta falan çıkarmayın. Antibiyotik krem sürerseniz ağrısını da hissetmezsiniz.
Soğutucu sprey sıktırırsanız delim esnasında canınız yanmaz zaten 10 saniye falan sürüyor. Bi de iki kulağınızı aynı anda deldirtmeyin (özellikle kıkırdak) uyurken büyük problem oluyor.
Korkmayın. Sizin çektikleriniz acıların yanında esamesi okunmaz bu acının.*
Kulağınız tabancayla delindiği sıra Sakın çekmeyin kendinizi. Zararlı çıkan siz olursunuz.
Eğer kulak memesini deldirecekseniz ve acıdan korkuyorsanız, korkmayın çünkü hissetmiyorsunuz bile ne kan ne de acı oluyor. Fakat mutlaka tabanca ile deldirin ve bilen birine deldirin. Ayrıca ilk takılan küpeyi yaklaşık 1,5 - 2 hafta çıkartamayacağınız için önceden bakın beğenmezseniz modeli değiştirin yada yaptırmayın. Deldirdikten sonra sağlık ocağına gidip bir hemşireden rica ederseniz sizin için kulağı temizleyip antibakteriyel merhem sürer. Ve ayrıca ilk defa küpeyi takıp çıkartırken ayna kullanmayın çok daha zor olur.
Küçüktüm, gaza gelmiştim. inat etmiştim ve çok acımıştı.
kıtlıktan çıkmış gibi iki kulağınızı aynı anda deldirmeyin. ilk tavsiyem bu. çünkü gece uyumak da gerekiyor. sürekli sırt üstü uyumak zorunda kalabilirsiniz. bu da uyku kalitenizi epey bi düşürüyor.

delen kişiye güvenmeyin; körlemesine deliyorlar. art arda birkaç delik açacaksanız işaretleyin ve dikkatli olması konusunda defaatle uyarın. deliklerinizin biri şamda biri halepte olmasın sonra.

kalan tavsiyeleri de delen kişi veriyor; şu kremi al, şu tarihte çıkar zart zurt.
Babanızdan dayak yerken merhum Muhammed Ali'nin uyguladığı karşıdakini yorma taktiğini uygulayın.
Kulak deldirecekler acısız ve ağrısız kulak deldirmek için ve hiç acı çekmeden kulak deldirmek derdinden kurtulmak için bize ulaşın kulak deldirmek için gerekenler bir adet matkap
Artık matkapla kulak delmek son derece modern ve ağrısız bir çözüm.
ilk kulagimi deldirdigimde peder bey pek bisey dememisti sonucta tek delikti ondan 1 ay sonra 2.'yi deldirdim demedigini birakmadi canim sıkildikça deldiriyorum bende bu sefer de dedim kirkirdağimi deldireyim deldirdim peder bey 1 hafta boyunca gormedi gormedi tam sakal tiraşi olurken gormesin mi bin tane kiyamet kopardi vurdum makineyi saclarima 0 numara dolasiyorum simdi halimden de mutluyum kafamin sekli guzel benim suratim guzel ohhh.
(bkz: kulağına küpe olsun) tavsiyeleridir.
güncel Önemli Başlıklar