bugün

etrafında gördüğü pisliklerin, kötülüklerin hıncını zavallı kulaklarından çıkaran insandır. müziğin ruhu arındıran, iyileştiren tarafını bulmuş insandır.
Şimdi burada ele alınması gereken 3 husus var:

- Gerçekten hazzederek müzik dinleyen kitle,
- Müzik dinlemiş olmak için dinleyen kitle,
- Müzik dinlemeyen, mp3 player'ı aksesuar (* veya * gibi) amaçlı kullanan kitle.

Efendim; 24 saatin %65'ini mp3 player kulaklarına monte edilmiş halde gezinen genç bünyelerin "gerizekalı olması" konusunda yapılmış bir genelleme mevcut. Birşeyi amacına uygun olarak kullanmamanın zeka geriliğiyle aynı anlama geldiği savunulmakta. Kime göre, neye göre diye sorulmalıdır. Bir şömine ısınma aracı olabilir fakat onun vasıtasıyla sosis sucuk kızartan hanım kişilerimizin zekasından şüphe etmemiz gerektiğini göstermez bu. Aynı şekilde kulağındaki zamazingoyla daha karizma, daha kuğul olduğunu düşünen delikanlı gençlerimiz de olacaktır. Evet bu bünyeler son derece sinir bozucu ve küfredilesi olabilir. Ancak onyüzbinbir IQ'ya sahip olup manita yapma amaçlı Kartal SLX'leriyle piyasaya çıkmış er kişilerle aynı kategoride oldukları göz önünde bulundurulacak olursa moronluk vasıflarını taşıyan şahsiyetlerin bu kıstaslara göre değerlendirilmemesi gerektiği elbet anlaşılacaktır. Yukarıda belirttiğimiz şıkların diğer 2sinde sözü geçen sicili temiz kişilikler bu eylemi amacına uygun olarak, yalnızca kendilerini tatmin etmek için yapmaktadır. Müzik dinlemiş olmak yada ciddi ciddi "Abi ben bu parçaya bitiyorum" söz öbeğini an be an dile getirerek dinlemek; her 2'sinin yapılış usulü vardır, adabı vardır "Müzik dinleyelim güzelleşelim" pankartı açtırır. Sonuç olarak da, bütünlüğün 3'te 1'ini oluşturan çok değişken kapasiteli insanlara iye bir kesim itibariyle ortaya atılmış "15 saat mp3 player'a yapışmak tehlikeli ve yasaktır beyine ciddi hasarlar verebilir" genellemesi çürütülmeye mahkumdur. Zira kesintisiz 3284768 saat müzik dinlendiğinde bile oluşabilicek zararların hiçbiri zeka seviyesinin düşmesiyle alakalı değildir.
Yolda, taktığı kulaklık sebebiyle çalan kornayı duymayan, çok kayıp veren cins.
"kızlar tipime, karakterime gelmiyor bari mp3 çalarıma gelsin" diye düşünen tiptir. fakat farketmemektedir daha çok "şaklaban, hıyar, mal, gerizekalı, ezik, özenti... " gibi yakıştırmalar hem kızlar hem erkekler tarafından yakıştırılmaktadır.
bazıları takar müziği bile açmaz.akıllarınca hava attıklarını,cool göründüklerini düşünürler.*
kulagina mp3 yapismamistir olsa olsa mp3 playerin kulakligi yapismistir, o kisinin tercihidir, kendi ic dunyasiyla alakali bir durumdur. yolda, okulda, kantinde, yatakta baska insanlari rahatsiz etmeden gayet de insancil boyutlarda yani kulakligi kulaginda kuzu kuzu dinliyordur. kulaktaki kulakligin, aman pardon mp3'un * * zeka seviyesiyle alakasi yoktur, ama bundan zeka tespiti yapabilen ustun insanlara yine de saygi duyar bu cins(!)ler. hatta kusura bakilmasin ama umursamazlar, yazani da teget gecerler.
iflah olmayan bu tespitci icin (bkz: only god can judge me)
bu kişinin en sevdiği grubun uzun süredir beklediği albümü çıkmıştır.
(bkz: belki iyi bi insandir)
bu nasıl bir cinsliktir, nasıl bir hayat tarzıdır yarabbi. adamı ne zaman görsen kulagında mp3. dinlemese de duruyor orada. ulan böyle hayat mı geçer? dinledigini varsayarsak; o kulak hiç mi yorulmaz, onun pili hiç mi bitmez, pili bitmesin diye yanında 15 tane yedek pil mi taşıyorsun bir de?
hadi dinlemiyorsun diyelim; lan oglum o zaman o kulaklıgın ne işi var orada? başka alet mi bulamadın şekil yapacak? kulaklıkla şekil mi yapılır lan? gerizekalı mısın sen?

bak sana çok çılgın bir matematiksel hesap yapacagım şimdi. zaten gece yatarken kulagında bir kere, sabah kalkıyorsun otobüse, servise biniyorsun yine kulagında, ofise geliyorsun yine kulagında, eve giderken de kulagında mı bilmiyorum açıkçası ama senin zeka seviyene bakarsak kulagındadır.
yani günlük ortalama 15 saat kulagında duruyor bu alet. ulan o beyin de o arada s.k.lmediyse başka bir şey olmaz o beyine. al futbol topu niyetine kullan hiçbir zarar gelmez.

hayır mantıgı nedir ki bir kere? tamam müzik dinlersin, rahatlarsın. '-abi müzik benim hayatım olmuş yaa' * has.kt.r lan, müzik senin hayatın olsa en azından alır bi flüt çalarsın, gitara özenirsin filan. ulan bu kadar besteci, şarkıcı, bilmemneci var şu piyasada. hangi biri günde 15 saat müzik dinlemiş lan? bak adamın işi bu hee, para kazanıyor bu işten. sen de dallama, 15 saat müzik dinle, beynin sünger bob olsun çıksın.

edit: evet canlar mp3 player, sony, 1gb[hatta gb degil gigabyte]